Jak wgrać nawigację?

forum użytkowników Kia Stonic
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Jak wgrać nawigację?

Post autor: camelleon »

GrzesB pisze:Z dokumentu "MapCare Manual...", do którego jest link gdzieś na forum. Dodatkowo na stronie Here jest lista: https://here.navigation.com/europe/node/246

Here nie ma nic wspólnego z Nokią - w 2015 dział map został sprzedany konsorcjum BMW, Daimler, Volkswagen, które stworzyło z tego produkt oferowany innym producentom.
1.link ktory podales.. oznajmia ze nie prowadza aktuazlizacji dla pojazdów kia.. moze keidys.. ale niestety nie.
2. here by nokia.. ze sprzedane czy cos bez znaczenia engine sie nie zmienil tak samo wciaz dziala są super.. (ale dzialają zupelnie inaczej niz te co mam w aucie co sugeruje ze nie ma jednak w kiance here)
3. link informujacy o powiekszeniu uslug tomtoma.. https://www.telix.pl/artykuly/newsy/201 ... ected-car/
i 4. wciaz uwazam ze firma robiaca super mapy i sprzet nawigacyjny nie kladlaby swojego softu na czyjes mapy.

popraw mnie jesli się mylę.. albo przekonaj bo bede sie chwilowo upierał ze mapy sa z tomtoma.. (sprawdze radio od "dupy strony" i Ci powiem co w plikach lezy.)
Mess with the best
Die like the rest
GrzesB
Posty: 149
Rejestracja: 13 paź 2017, 15:05

Re: Jak wgrać nawigację?

Post autor: GrzesB »

https://www.kia-gpsmap.ca/about-mnsoft
"MnSOFT is the official map provider for Kia Motors"

https://www.kia-gpsmap.ca/faq/
"The map data and points of interest (POI) are provided from our data source provider HERE.com. We purchase the data, compile it in the format the radio manufacturer requires, they build the update, then we test it before it is released."

Jeśli dalej Cię nie przekonałem, dajmy sobie spokój i zostańmy przy swoich opiniach, bo nie mam pewności czy inni mają ochotę na tego typu dyskusję. ;)
Optima GT (2018)
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Jak wgrać nawigację?

Post autor: camelleon »

GrzesB pisze: Jeśli dalej Cię nie przekonałem..
wiesz że to wszystko o rynku amerykańskim, i polityka sprzedazy na rynku amerykanskim rozni sie od europejskiego czy azjatyckiego. nawet kolory samochodów oferowanych są inne.. nawet u nas bardziej na zachod sprzedawane są zupelnie inne wersje aut niz w polsce..

i NIE MA TAM STONICa na liscie.. a mowim o stonicu więc..

i niestety.. nie wciaz nie przekonales:)

i tak nasze uwagi wnoszą do dyskusji tyle, ze moze ktos cos znajdzie rzeczowego.. i podesle.:) bardzo bym chcial. tymczasem wyslalem zapytanie do jednego z ASO o mapy w kwesti technicznej..:)

EDIT: info z ASO. mapy wychodza raz do roku na przelomie marzec/kwiecien nawigację są produkowane przez LG, która oferuje mapy z usługami TomTom. Aktualizacje dokonywane są tylko za pośrednictwem dealerów KIA, które dla samochodów na gwarancji są darmowe. Korzystamy z oprogramowania HERE MapCare i za jego pomocą dokonujemy aktualizacji oprogramowania. Na chwilę obecną możemy zapewnić, że są już dostępne aktualizacje na rok 2019.

wiec.. here mapcare to system obslugi map, ale same mapy są od tomtoma (jak pisalem mają swoj system i nie pracowaliby na innym).

pozdrawiam Grzesiu.
Mess with the best
Die like the rest
Lech
Posty: 28
Rejestracja: 28 sty 2018, 17:36
model samochodu: Stonic
Lokalizacja: Płock

Re: Jak wgrać nawigację?

Post autor: Lech »

Ostatnio testowałem Naviexpert. Jest OK.
Załączniki
IMG-20190427-WA0004.jpg
IMG-20190427-WA0004.jpg (58.21 KiB) Przejrzano 6832 razy
luki_szofer
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2019, 13:26
model samochodu: Kia Stonic

Re: Jak wgrać nawigację?

Post autor: luki_szofer »

Ja żałuję że nie dobrałem nawigacji, po pierwsze jest 8 głośników w samochodzie a nie 6. Po drugie jak podłączycie telefon, trzeba przez USB, które jest jedno. Nawigacja działa na ekranie. Ale już nie można podłączyć pendrive i trzeba słuchać Radia. Bo jest jedno USB połączone z radiem. Jest jeszcze z tyłu ale tylko do ładowania telefonu. Szkoda wystarczyło by tylne USB połączyć z radiem i po sprawie.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Jak wgrać nawigację?

Post autor: camelleon »

luki_szofer pisze: 22 cze 2019, 13:36 Szkoda wystarczyło by tylne USB połączyć z radiem i po sprawie.
ciekawe jakby wsadzic w usb rozgaleznik na dwa usb.. :) myslisz ze radio zwariuje ? :)
Mess with the best
Die like the rest
j23
Posty: 5
Rejestracja: 01 kwie 2019, 11:40
model samochodu: Kia Stonic

Re: Jak wgrać nawigację?

Post autor: j23 »

Też o tym myślałem. Ciekawe czy ktoś to przetestował? Ewidentnie brakuje drugiego usb do słuchania muzyki, no chyba że po jakiejś aktualizacji pojawi sie możliwość podłączenia AndroidAuto przez WiFi :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”