Dziwne dźwięki - Kia Stonic 1.4 100 KM manual

forum użytkowników Kia Stonic
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Dziwne dźwięki - Kia Stonic 1.4 100 KM manual

Post autor: dziabi3 »

Loocek pisze: 22 lut 2019, 10:06 Witam,
Stonic 1.4 100 KM manual.
Na zimnym silniku, szczególnie przy odpuszczaniu całkiem gazu na 2-3 tysiącach obrotów z silnika dobiegają delikatne odgłosy jakby klekoczących zaworów - dość charakterystyczny dźwięk - nie metaliczny nie jakiś super głośny, ale słyszalny bez trudu. Ciężko mi dokładnie określić, a filmiku nie nagrywam, bo wątpię że coś będzie słychać. Czy może to łańcuch luźny? Ale tylko na zimnym? To dziwne...
A może tak sobie po prostu ma być. Jak temperatura osiągnie te 87 stopni to nic takiego już nie słychać...
Jakieś sugestie?
Umawiać się na serwis? Czy przesadzam?
Minęło trochę czasu i stuki dopadły stonica moje żony.
Stonka klekocze przy odpuszczaniu gazu i w sposób ciągły w okolicach 2tys. Walczę z tym długo i serwis za karzdy razem mówi że te silniki tak mają. Wczoraj nawet zdejmowali pokrywę zaworową i stwierdzili że wszystko cacy.
Loocek
Posty: 21
Rejestracja: 02 paź 2018, 13:12

Re: Dziwne dźwięki - Kia Stonic 1.4 100 KM manual

Post autor: Loocek »

U mnie to samo. Pocieszające jest to, że nic a nic usterka się nie pogłębia. Minął ponad rok od napisania tamtego posta, teraz na liczniku ze 32k kilometrów i wciąż jest bez zmian. Nie znam się na tyle, aby wróżyć z fusów, ale istnieje taka ewentualność, że te stuki niczemu nie szkodzą... Gwarancja 7 lat - wiem że na silnik to pewnie 3 lata, ale zgłaszałem 4 razy - mam podkładkę:D
jotes1911
Posty: 207
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: Dziwne dźwięki - Kia Stonic 1.4 100 KM manual

Post autor: jotes1911 »

Loocek pisze: 13 kwie 2021, 12:16 Gwarancja 7 lat - wiem że na silnik to pewnie 3 lata
Hehehe, akurat na silnik jest 7 lat, na inne drobiazgi odpowiednio mniej. :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”