Dziwne dźwięki - Kia Stonic 1.4 100 KM manual

forum użytkowników Kia Stonic
kamyk
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2019, 13:33
model samochodu: Stonic

Re: Dziwne dźwięki - Kia Stonic 1.4 100 KM manual

Post autor: kamyk »

Loocek pisze: 07 sie 2019, 14:53 Na jakim oleju koledzy jeździcie?
Pytanie do tych z Państwa, których dotyczy to klekotanie na zimnym...
Może to kwestia oleju?
Do 1500km nie było słychać takich objawów, a potem wymieniłem olej i od tej pory hałasuje...
Jeszcze nie wymieniałem oleju, więc to raczej nie jego kwestia
waldi1906
Posty: 60
Rejestracja: 03 mar 2019, 00:24

Re: Dziwne dźwięki - Kia Stonic 1.4 100 KM manual

Post autor: waldi1906 »

u mnie niema tego objawu olej wymieniony po 1000 km na orlen platinum pro 5W-30.Ale współczuję wam ,chyba by mnie szlach trafił .Czekam co napisze kolega który odstawił auto do serwisu/
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Dziwne dźwięki - Kia Stonic 1.4 100 KM manual

Post autor: jacek1 »

U mnie też ten dźwięk nie występuje , olej wymieniony po 1500 km na Shell Helix Ultra ECT 0W30
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
Loocek
Posty: 21
Rejestracja: 02 paź 2018, 13:12

Re: Dziwne dźwięki - Kia Stonic 1.4 100 KM manual

Post autor: Loocek »

Auto na gwarancji - skoro serwis twierdzi że wszystko jest w porządku, to jak się coś rozleci to niech wymieniają cały silnik, proste...
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Dziwne dźwięki - Kia Stonic 1.4 100 KM manual

Post autor: dziabi3 »

Dzwoniłem do serwisu i po rannym uruchomieniu auta ( zostawiłem im je na noc ) potwierdzili że dźwięk wydobywa się z głowicy.
Serwisant stwierdził że stukot pochodzi z całej głowicy a nie jak mówiłem z jednej strony i że grają wszystkie zawory a nie jak mówiłem jeden.
Dodał że nowy stonic co stoi u nich na placu ( 6km przebiegu ) tak samo stuka.

Ja się akurat z tym nie zgadzam bo stuka jeden lub dwa zawory i to z lewej strony głowicy ( to chyba najdalej wysunięty punkt od pompy oleju ).

Ja dodałem że niech ma na uwadze że to się stało po ostatniej wymianie oleju. Dodałem że przy ewentualnej sprzedaży auta po 5 latach jak nic z tym stukotem nie zrobią, potencjalny klient to usłyszy i będę miał problem ze sprzedażą.

Po tych słowach stwierdził że chce auto zostawić na jeszcze jedną noc aby to jutro na zimnym osłuchać.
Ma także sprawdzić co leją za olej ( mam info ze to orlen z beczki ).

Wspominałem o tym aby zrobili test samo regulatorów bo to nie normalne żeby auto po 3 km cichło ( stukot słychać podczas jazdy ).
Auto ma przebieg około 16 tyś km szczerze troszkę nam szkoda poprzedniego focusa 2.0 o którego sam dbałem.

W tym 20 letnim focusie silnik nie brał ani grama oleju i nic w nim nie stukało , pracował jak zegarek.
Trochę przykro jak się pomyśli że żona co miesiąc płaci 1200zł lizingu i musi jeździć autem z takimi problemami.
Trudno trzeba polegać na serwisie, są kumaci więc coś poradzą.
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Dziwne dźwięki - Kia Stonic 1.4 100 KM manual

Post autor: jacek1 »

Po Waszych wpisach , te dźwięki z silnika występują po wymianie oleju ? Czyli to wina oleju , może za gęsty ? Nie wiadomo co tam w tych serwisach leją . Zawsze w każdym swoim aucie do serwisu jeździłem ze swoim olejem . Teraz też tak zrobiłem , kupiłem to co jest napisane w instrukcji , czyli 0w30 ze specyfikacją Acea C2 .
Ostatnio zmieniony 08 sie 2019, 22:13 przez jacek1, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
w26rysiek
Posty: 111
Rejestracja: 23 maja 2019, 13:12

Re: Dziwne dźwięki - Kia Stonic 1.4 100 KM manual

Post autor: w26rysiek »

Witam. Wymiana oleju po ok. 2000km nie jest obowiązkowa.Po zapytaniu w serwisie dowiedziałem się, że dopuszczony olej to Orlen platinum w specyfikacji A5 5W30. A w instrukcji pisze wyraźnie Total quartz. Jakim sposobem wymieniacie w serwisie na olej Shell czy też inny?
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Dziwne dźwięki - Kia Stonic 1.4 100 KM manual

Post autor: jacek1 »

w26rysiek pisze: 08 sie 2019, 14:03 Witam. Wymiana oleju po ok. 2000km nie jest obowiązkowa.Po zapytaniu w serwisie dowiedziałem się, że dopuszczony olej to Orlen platinum w specyfikacji A5 5W30. A w instrukcji pisze wyraźnie Total quartz. Jakim sposobem wymieniacie w serwisie na olej Shell czy też inny?
Czy to Shell czy Total lub jeszcze inny olej to nie ważne . ale musi mieć specyfikację taką jak instrukcja podaje , czyli 0w30 lub 5w30 C2 . Oczywiście serwisy takich olejów nie mają . Przy wymianie mówię że mam swój olej i proszę tym zalać . W książce przeglądów odnotowują że olej klienta z pełną nazwą . Przez 12 lat nie miałem z tym problemów . Oczywiście mówią że zalewają tym a tym , tylko że ja kupuję ten olej za 120 pln za 4 litry a oni wołają 200 za swój . A jestem pewny że wlałem dobry olej i to wszystko :D
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
w26rysiek
Posty: 111
Rejestracja: 23 maja 2019, 13:12

Re: Dziwne dźwięki - Kia Stonic 1.4 100 KM manual

Post autor: w26rysiek »

Sprawa jest jasna. Oto odpowiedź z centrali Kia.
Szanowny Panie,

Uprzejmie informujemy, że producent samochodu nie wymaga stosowania oleju silnikowego konkretnej marki.
Wymagania są określone w odniesieniu do parametrów jakościowych i lepkościowych oleju.
W instrukcji obsługi podane są szczegółowe informacje na temat klasyfikacji olejów dopuszczonych do stosowania w danym modelu pojazdu.
Stosowanie oleju o parametrach innych niż zalecane przez producenta może doprowadzić do awarii silnika.

Z wyrazami szacunku,


Anna Brzozowska Konsultant
Infolinia Kia Motors Polska
ul. Puławska 366, 02-819 Warszawa, Polska
T +48 801 542 542
M +48 605 542 542 E infolinia@kiamotors.pl
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Dziwne dźwięki - Kia Stonic 1.4 100 KM manual

Post autor: jacek1 »

No widzisz , dostałeś odpowiedz , czyli sam serwis złym olejem zalewa :D W instrukcji wyraźnie jest napisane o specyfikacji Acea C2 a nie A5 .
Ostatnio zmieniony 08 sie 2019, 21:59 przez jacek1, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”