wideorejestrator i montaż

forum użytkowników Kia Stonic
Awatar użytkownika
Dybuk
Posty: 35
Rejestracja: 04 lut 2019, 17:59
model samochodu: Stonic

wideorejestrator i montaż

Post autor: Dybuk »

Witam
Jeszcze nie odebrałem swojego auta, powiedzcie proszę jak przeprowadziliście kabel od wideorejestratora do gniazda/prądu ? Oczywiście rejestrator chcę umieścić pod lusterkiem. Nie chcę kabla puszczać w dół od lusterka, wolałbym go przeprowadzić przez podsufitkę po słupku i do gniazda (tak naprawdę nie pamiętacie gdzie jest umieszczone gniazdo :) ). Najważniejsze żeby nie stracić gwarancji przez takie drobne modyfikacje.

pozdrawiam
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: wideorejestrator i montaż

Post autor: camelleon »

Dybuk pisze:Najważniejsze żeby nie stracić gwarancji przez takie drobne modyfikacje.
w aso za 150 pociagna Ci kabelek (sam zrobisz to za 0zl) .. a za 250 zamontują Ci dodatkowe gniazdo zapalniczki w tunelu srodkowym schowane do ktorego podepniesz kamerkę. :) (tez szkdoa kasy).

kabel leci górą - podsufitka wchodzi bardoz luzno.. w slupku pasazera wchodzi spoko (uzylem takiej jakby mini lyzki do opon plastikowej odchylajac uszczelkę i wkladajac kabel do samego konca - jest miejsce pod uszczelką bez klopotu) kabelek widac kawalkiem na laczeniu slupka z dachem ale to nie przeszkadza (mozesz odciagnac ten plastik i schowac calkiem w slupek ale balem sie czy nie zlamie jakiegos zaczepu) .. na dole kabelek wsadzilem za schowek i do tunelu srodkowego nadmiar.. koncowka do zaplaniczki zwyczajnie.. 25 minut roboty zeby nic nie pobrudzic i tyle..

rozwazalem inna opcję ale moja kamerka nie ma takich kabli (niektorzy dostają przelotke do wpiecia prosto w instalacje i wtedy mozna pociagnac kael tak samo w strone kierowcy i wpina sie koniec do skrzynki bezpieczników nie narszajac instalacji.)
Mess with the best
Die like the rest
w26rysiek
Posty: 111
Rejestracja: 23 maja 2019, 13:12

Re: wideorejestrator i montaż

Post autor: w26rysiek »

Właśnie kilka dni temu montowałem kamerkę.Należy odciągnąć osłonę słupka ciągnąć delikatnie u samej góry. Osłona odskoczy z zatrzasków i będzie lekko uchylona, teraz trzeba cienki miedziany drucik wpuścić od góry po istniejących kabelkach, aż pokaże się na dole za schowkiem pasażera, zaczepiamy do drucika kabelek USB do zasilania kamerki i wciągamy go do góry pod osłonę słupka, przeprowadzenie pod podsufitką jest bezproblemowe, Zatrzaskujemy osłonę i podpinamy do gniazda 12V w konsoli środkowej. To już koniec, kabla nie widać, możemy zrobić dodatkowe niewidoczne gniazdo 12V lub inaczej zasilić kabel.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”