Kia Stonic opinie - silnik 1,0 120 KM

forum użytkowników Kia Stonic
Piter1993
Posty: 76
Rejestracja: 11 mar 2018, 09:21
model samochodu: Proceed GT full

Re: Stonic 1,0 120km jak się sprawdza?

Post autor: Piter1993 »

Piter1993 i znowu obrażasz ludzi przestań udowadniać jaki jesteś geniusz . Piszesz posty potem je usuwasz błądzisz jak mucha we mgle.
1. Nikogo nie obraziłem.
2. Nigdy nie usunąłem żadnego postu.

Jeszcze coś Krzysiu?
Proceed GT full (MY22)
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Stonic 1,0 120km jak się sprawdza?

Post autor: camelleon »

nie wiem na ile 1.0 w kia jest nowym silnikiem. ale w rio od paru juz lat je montują.
nie jestem "fachowcem" czego ktoś tu wymaga, ale pytalem w serwisie o awaryjnosc tych litrówek i sami byli zaskoczeni jak dobrze jest, jak malo jest usterek czy awarii. Generalnie byli bardzo pozytywnie nastawieni (co nei zawsze jest oczywiste)
znajomy ma citroena c4 grand picasso (duze i ciezkie) z takim silnikiem za prawie 100tys.. i przy zakupie powiedzieli mu wyraznie ze silnik wytrzyma 5 lat i prosze byc przygotowanym na wymianę (koszt 8tys za nowy - co moze byc tansze niz naprawa). Citroen daje 2 albo 3 lata gwarancji na silnik
Kia daje 5 do 7 na te elementy wiec moze konstrukcja jest wolna od wad.. moze nauczyli sie nie popelniac bledów ktore juz inne marki popełniły? No i jesli mam gwarancję to cyzm sie przejmowac? padnie - wymienią.

osobiscie to.. generalnie gdyby nie " dzwiek kosiarki " i wiekszy halas turbiny powyzej 135km/h .. ale to kwestia przyzwyczajenia. w miescie silnik super dynamiczny i oszczedny..
Mess with the best
Die like the rest
Piotr1986
Posty: 6
Rejestracja: 17 sty 2019, 13:05
model samochodu: Kia stonic

Re: Stonic 1,0 120km jak się sprawdza?

Post autor: Piotr1986 »

Też myślę /mam taką nadzieję, że konstruktorzy wzięli na poważnie konstrukcje silnika tylko z 3 cylindrami do swoich aut.
Rozumiem, że "camelleon" jeździsz takim autem? Przesiadajac się że starszego diesla nie będę pewnie zbyt wybredny, bo może być tylko ciszej ;)
Czepan
Posty: 4
Rejestracja: 15 lis 2018, 21:32
model samochodu: Stonic

Re: Stonic 1,0 120km jak się sprawdza?

Post autor: Czepan »

Ja jeździłem testowo Stonikiem z silnikiem 1.4, a kupiłem 1.0 i te silniki są bez porównania. 1.4 wcale nie szedł i trochę się bałem kupować ten 1.0, ale poszedłem do Hyundaia i tam przejechałem się Koną i byłem mega zaskoczony, że taka różnica. Co do awaryjności, to ciężko komukolwiek cokolwiek na ten temat powiedzieć. Wziąłem 1.0, bo nie zamierzam nim jeździć więcej niż 5 lat, a przy 7 letniej gwarancji sprzedając powiedzmy po 4 latach komuś samochód z 3 letnią gwarancją myślę, że nie będzie problemu ze znalezieniem kupca, tym bardziej, że prawdopodobnie będą to pierwsze używki na rynku.
artu
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2019, 21:32
model samochodu: RAV4

Re: Kia Stonic opinie - silnik 1,0 120 KM

Post autor: artu »

Czepan, Lobito, inni - jak wrażenia z silnika 120 KM po paru miesiącach używania? Jak spalanie? Jakieś problemy wystąpiły? Pozdrawiam :)
lobito
Posty: 50
Rejestracja: 13 paź 2018, 19:36
model samochodu: stonic 1.0 GDi

Re: Kia Stonic opinie - silnik 1,0 120 KM

Post autor: lobito »

artu pisze:Czepan, Lobito, inni - jak wrażenia z silnika 120 KM po paru miesiącach używania? Jak spalanie? Jakieś problemy wystąpiły? Pozdrawiam :)
Auto jeździ coraz lepiej, żadnych problemów ze sprzęgłem, żadnych turbodziur, wszystko chodzi lekko, łatwo i przyjemnie. Zgodnie z oczekiwaniami zawieszenie pięknie się ułożyło i absolutnie nie zasługuje na opinię że jest zbyt twarde. Kilka tysięcy km w zasadzie tylko w mieście na niewielkich dystansach i komputer pokazuje średnio 7,3 l/100km, jeżdżę dynamicznie - "turbo żyje turbo pije" 8-) , nie wiem jak to się ma do rzeczywistości bo nie jestem jedynym użytkownikiem i nie miałem okazji obliczyć zużycia paliwa bezpośrednio z tankowania pod korek. W sumie żwawe, przyjemne, dobrze poskręcane auto.
krzysiek2601
Posty: 7
Rejestracja: 01 cze 2019, 14:57
model samochodu: I20

Re: Kia Stonic opinie - silnik 1,0 120 KM

Post autor: krzysiek2601 »

Witam, też jestem użytkownikiem 1.0 T-gdi ale w i20, mogę napisać co nieco bo mam pewne przemyślenia. Ja kupiłem i20 na początku 2018 roku ale auto było wyprodukowane w 2016, z tego co się orientuję silnik jest od 2015 więc pewnie dostałem ten z początków produkcji. Auto miało od początku turbo dziurę, czyli przy ruszaniu był "lag".po 3000 pojechałem do ASO bo miałem jakieś metaliczne dźwięki w silniku, okazało się że wada produkcji i wymienili blok silnika na nowy.Po całej operacji okazało się że turbo dziury nie ma, auto dostało "dodatkowe opcje" w postaci jazdy bez gazu 8km/h jednostajnie, tego nie miałem wcześniej no i mniej pali.wniosek tego taki że te początkowe egzemplarze mogły nie być faktycznie takie jak być powinne, albo to ja miałem szczęście w nieszczęściu że to tak szybko wyszło.ogolnie rzecz biorąc silnik bardzo fajny nie zamieniłbym na żadne 1.2 84ps..niebo a ziemia, ślepcem jest ten kto uważa inaczej. Aktualnie mam 17,000 i nie wziął ani grama oleju, mimo że już kilka wyjazdów po 1000km mam za sobą.Nie widzę sensu męczyć się z wolnossąca benzyna 82 ps.. katorga
krzysiek2601
Posty: 7
Rejestracja: 01 cze 2019, 14:57
model samochodu: I20

Re: Kia Stonic opinie - silnik 1,0 120 KM

Post autor: krzysiek2601 »

Mogę dodać jeszcze, że silnik (przynajmniej u mnie) w jeździe okolomiejskiej potrafi spalić tylko 4,3 litra. Sam byłem w szoku ale właśnie taki wynik wykręcił 1.0 T-gdi u mnie. Jazda do ok 80km/h.na trasie 140km/h ok 5.6-5,8 L, dlatego dziwią mnie wpisy że silniki 1.0 zlopia paliwo niczym Ferdek kiepski mocne full, to nieprawda. To samo się tyczy kultury pracy.1.0 T-gdi normalnie dogrzany wg mnie chodzi kulturalniej niż 1.2 od Hyundaia. Także polecam każdenmu samemu się przekonać. No i to chciałem powiedzieć po ponad roku użytkowania auta z tym silnikiem. Ktoś tu mądrze napisał, że wypowiadają się ci co uważają że te silniki są źle, bo oni mają inne.pozdrawiam
gosik-m1@wp.pl
Posty: 8
Rejestracja: 14 sie 2019, 07:33
model samochodu: Kia stonic 1.0 tgdi

Re: Kia Stonic opinie - silnik 1,0 120 KM

Post autor: gosik-m1@wp.pl »

Witam na temat silnika 1.0 tgdi mogę dużo powiedzieć mam stonic z tym motorem i szczerze powiem porażka wszystko się zaczęło od 900 km i przygody z jednostką. Zacznę może od niepokojących styków na zimnym silniku pochodzących ze strony rozrzadu dodaje jeszcze że na ciepłym teraz to samo stonic jest po wymianie kpl rozrzadu przy przebiegu 4700 z hakiem nic to nie dało dalej to samo masakra kolejna wizyta w aso z tym samym problemem gwarancja druga z rzędu auto stoi 6 tydzień i nic ani widu ani slychu żadnych info podejrzewam że to wada fabryczna napinacz rozrzadu i problem nie do rozwiązania robota głupiego ciągle to samo a nawet jeszcze gorzej pozostaje walka o wymianę auta na nowy z wiadomej przyczyny coś najpierw zrobią i sprzedają a potem problemy zero profesjonalizmu że strony producenta zero testów nowych jednostek liczy się tylko sprzedaż i design reszta to szkoda gadać aso ręce rozkłada bo świeże motory z resztą to oni Bogu ducha są winni mają problemy z klientami bo to oni mają do nich pretensje i muszą rozwiązywać za producenta problemy na zasadzie info zwrotnych do producenta .pozostaje walka z producentem o wymianę pozdrawiam
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Stonic opinie - silnik 1,0 120 KM

Post autor: Piotrek »

gosik-m1@wp.pl szacun I to wielki. Twoja wypowiedź pod względem składniowym masakruje nawet Elizę Orzeszkową I jej opisy przyrody w "Nad Niemnem". Ja rozumiem, że problem ze Stonikiem sa irytujące (delikatnie mówiąc), ale to nie jest powód żeby zjadać wszystkie znaki interpunkcyjne. Pomyśl o tym przy pisaniu kolejnego postu :)
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”