Pytania przed zakupem Stonica 1.4L+styl

forum użytkowników Kia Stonic
Raafal
Posty: 14
Rejestracja: 24 wrz 2018, 15:30

Re: Pytania przed zakupem Stonica 1.4L+styl

Post autor: Raafal »

Podobna sytuacja u mnie, zniżka na grupę zawodową i dywaniki gratis, opony zimowe czy autoalarm? Nie było nawet o tym mowy, zamówiona w październiku może będzie pod koniec marca, chociaż diler mówił że znając życie się przedłuży, po pierwsze że jest ten model tak popularny A po drugie w Korei zmienili system pracy z 3 zmianowy na dwu zmianowy. U mnie cena zamknęła się w 71 tyś za L + pakiet styl + dwa kolory + bezpieczeństwo. Jeszcze w necie nie widziałem wyprzedaży rocznika na stonica, w sumie co tu wyprzedawac jak nie ma co :D
cuubbee
Posty: 16
Rejestracja: 03 lis 2018, 20:01
model samochodu: Stonic 1.4 AT STY+AEB
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Pytania przed zakupem Stonica 1.4L+styl

Post autor: cuubbee »

1) Mnie w salonie poinformowano że Stonic jest dwa razy kąpany w kadzi z ocynkiem.. jak jest w rzeczywistości nikt chyba nie wie

2) U wszystkich dealerów w mojej okolicy zaproponowano mi nie więcej niż 2% od ceny katalogowej + dywaniki, nic więcej.
Choć niektóre osoby chwalą się że dostały opony, albo dwubarwne nadwozie, albo rabat na pierwszy serwis lub darmowa wymianę oleju po 2k km. Nie
wiem jak im się udaje to wynegocjować…
Nuniek
Posty: 27
Rejestracja: 31 paź 2018, 10:23
model samochodu: Stonic

Re: Pytania przed zakupem Stonica 1.4L+styl

Post autor: Nuniek »

Wszystko zależy czy zniżka na grupę zawodową była. Jeśli nie to może opony gratis lub dach w innym kolorze a i tak będą na plus:) Póki co żona zadowolona :)
Depesz
Posty: 75
Rejestracja: 20 wrz 2018, 19:54
model samochodu: Stonic

Re: Pytania przed zakupem Stonica 1.4L+styl

Post autor: Depesz »

Kupiłem w Olsztynie i tez oprócz tych bodajze 2% nie było nawet mowy.Dostałem jeszcze dywaniki,brylok,pendrive i parasolke :lol:
Tez mi powiedziano ,że nie ma co liczyc na wyprzedaz bo auto schodzi jak ciepłe bułki i napewno nie bedzie jakis nie wiadomo jakich rabatów.Na auto czekałem 3 miesiace(1.4 L+styl,grafit)Ubezpieczenie jakie mi zaoferowali to z PZU za 2046zł.Sprawdzałem u znajomej to najtaniej wyszedł Allianz za 2300( było by mniej ale nie mam ciągłości)
czarny77
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2018, 11:09
model samochodu: STONIC

Re: Pytania przed zakupem Stonica 1.4L+styl

Post autor: czarny77 »

Stonica z silnikiem 1.4 wyposażenie L z automatem + pakiet stylizacyjny + kolor czerwień i czarny dach + systemy ADP zacząłem szukać w na początku października tego roku, odpowiedz w salonie najbliższym mojego miejsca zamieszkania usłyszałem że w luty 2019 bo samochody sprzedawane są na bieżąco , zacząłem szukać na otomoto, zależało mi na szybkim zakupie bo brakowało drugiego samochodu, znalazłem na portalu taki jakim chciałem ale bez systemu ADP na terenie polski 600 km od mojego miejsca zamieszkanie , kontakt z dilerem ( Nowy Targ) telefoniczny i e-mail 100 % ok, samochód do odbioru planowanego koniec października 30.10.2018 r. bez zwłoki . Bez negocjacji dostałem dywaniki gumowe , PENDRIVE. Ubezpieczenie przez salon ERGO Hestia 2100 zł. AC płaciłem wcześniej przez parę lat.Do dzisiejszego dnia przejechałem 1500 km wszystko ok. Samochód dla żony ale super się prowadzi wcześniej miała SUZUKI Grand Vitara 2007 w automacie ale tam 4 biegi a tu 6. Jak na razie polecam. W wersji L nie ma pełnej osłony silnika można kopić aluminiową w a salonie cena 750 zł. maty wygłuszającej silnik też nie ma, ceny nie znam bo jeszcze nie zamawiałem.
Depesz
Posty: 75
Rejestracja: 20 wrz 2018, 19:54
model samochodu: Stonic

Re: Pytania przed zakupem Stonica 1.4L+styl

Post autor: Depesz »

Tak,troche z innej beczki...Pisaliśmy ,że auto schodzi jak ciepłe bułeczki,dlatego tez długi czas oczekiwania i najprawdopodobniej(tak mówili dilerzy)nie bedzie jakiejs super wyprzedaży.Upublikowano 20 najlepiej sprzedających sie aut w 2018 roku( w Polsce).Stonica nie ma w 20-tce.....może 2019??? bedzie taki bum? Bo raczej w Polsce nie jest.Ja np. w Olsztynie widziałem....2,ten drugi to mój :)
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Pytania przed zakupem Stonica 1.4L+styl

Post autor: Piotrek »

Stonic to ciepła buleczka w ofercie Kia i dlatego wśród modeli tego producenta ciężko o dobrą promocje tudzież wyprzedaż na ten model. Jednak jak popatrzysz całościowo na nasz rynek to się nie dziw że go nie ma w top 20. Takich "tuzów" jak Fabia, rapid, Octavia, golf czy Passat itp., Stonic nie ma szans wyprzedzić.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Pytania przed zakupem Stonica 1.4L+styl

Post autor: JaWa »

Depesz pisze:Tak,troche z innej beczki...Pisaliśmy ,że auto schodzi jak ciepłe bułeczki,dlatego tez długi czas oczekiwania i najprawdopodobniej(tak mówili dilerzy)nie bedzie jakiejs super wyprzedaży.Upublikowano 20 najlepiej sprzedających sie aut w 2018 roku( w Polsce).Stonica nie ma w 20-tce.....może 2019??? bedzie taki bum? Bo raczej w Polsce nie jest.Ja np. w Olsztynie widziałem....2,ten drugi to mój :)
Dużo dla fabryki Kia, to mało dla fabryki VW i ilość niemożliwa do wyprodukowania przez 10 lat dla Bentleya ;)
krzych63
Posty: 49
Rejestracja: 19 cze 2018, 20:28
model samochodu: kia stonik

Re: Pytania przed zakupem Stonica 1.4L+styl

Post autor: krzych63 »

1,4 xl
NO I BARDZO FAJNIE!! Przynajmniej mam oryginalne wozidełko a nie np. szkode, której można naliczyć 8 na 100m2 miasta!
Spalanie 7.4l na 100km (skąd bierzecie 6l/100km?! ale to może coś ze mną nie tak?)
Lakiery współczesne jakie są takie są. Trzeba się przyzwyczaić. Wodne są bazy czyli kolory a nawierzchnia czyli lakier bezbarwny jest rozpuszczalnikowy (choć w USA trenują wodne) Miękkie są (te bezbarwne) to fakt. WSPÓŁCZESNA EKOLOGIA! ( VOCe nie VOCe, emisje itp. rzeczy) Inna rzecz, że ich jest cieniutko bo gdyby było grubo to jeździlibyśmy jak oblepieni galaretą i nic by nas nie zarysowało.O KURCZE! Pół metra galarety na około i nie ma problemu stłuczek!!- opatentuję to!
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Pytania przed zakupem Stonica 1.4L+styl

Post autor: JaWa »

krzych63 pisze: Spalanie 7.4l na 100km (skąd bierzecie 6l/100km?! (...)
Kwestia jakości dróg, płynności ruchu, jakości konkretnej jednostki jak i jej dotarcia, oraz przede wszystkim skill kierowcy. Przez ostatnie 10 lat zrobiłem ponad pół miliona kilometrów i przekłada się to na trochę lepszą płynność ruchu i planowanie manewrów 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”