Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

forum użytkowników Kia Stonic
andrzej62
Posty: 38
Rejestracja: 05 gru 2018, 13:24
model samochodu: stonic

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: andrzej62 »

Całkowicie zgadzam się z tym co napisał kolega kosmogonik . Jest poprawa i to znaczna miedzy 1 a 2 , ale reszta problemów pozostała . Dalej np. pozostaje szarpanie przy ruszaniu na zimnym silniku i niskiej temp. zewnętrznej , które po kilku minutach , po nagrzaniu znika . Szkoda że ten fajny silnik z tymi normami E6 dalej pozostaje taki nie przewidywalny , przynajmniej jak widać nie tylko w moim egzemplarzu .
man70
Posty: 30
Rejestracja: 26 paź 2019, 01:28
model samochodu: Kia Rio IV

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: man70 »

Opisane objawy przywodzą na myśl problemy, które pojawiły się w Kia Rio. W Rio III problem z szarpaniem w przejściu z biegu I na II, został zażegnany wymianą przepustnicy i nowym softem. W Rio IV pozostał problem z szarpaniem na I biegu przy ruszaniu. Podobno pojawił się soft korygujący, ale są doniesienia, że nie poprawił sytuacji. Jest zaś kilka osób, które twierdzą, że pomogła wymiana sprzęgła na markowe. I wydaje mi się, że tu jest sedno problemu. Sprzęgła (przynajmniej w niektórych modelach Kia), są miernej jakości. Mam Kia Rio i problem z poszarpywaniem przy ruszaniu (nie jest to "kangur," bo ten akurat kojarzy mi się ze skokami a nie szarpaniem) i twierdzę, że zjawisko to ma związek z wadą mechaniczną sprzęgła: tarcza+docisk.
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: dziabi3 »

W przypadku stonica mojej żony po aktualizacji :
- kangury znikły całkowicie
- szarpnięcie z 1 na 2 się nasiliło do tego stopnia że silnik prawie wyrywa z kabiny
- sprzęgło jęczy przy ruszaniu i czeka je wymiana
andrzej62
Posty: 38
Rejestracja: 05 gru 2018, 13:24
model samochodu: stonic

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: andrzej62 »

U mnie po zmianie jest podobnie . Sprzęgło , tarcza , może i tak , ale dlaczego jak się nagrzeje szarpanie przy ruszaniu znika ?
A miało być tak ładnie .
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: dziabi3 »

Przy ruszaniu Stonic mojej żony nie szarpie, rusza bardzo płynnie.
Ale za to sprężyny na tarczy siadły i piszczą przy ruszaniu.
Straszne szarpnięcie jest tylko z 1 na 2. Tak silne że aż można kiere pocałować.

A i jeszcze jedno, auto samo gaśnie podczas jazdy (koła się kręcą ) gdy jest aktywny tryb start stop. Po takiej akcji trzeba suto odpalić z stacyjki. Taki motyw trafił się już 3 razy.
kosmogonik
Posty: 12
Rejestracja: 28 cze 2020, 19:29
model samochodu: Kia Stonic

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: kosmogonik »

Pisałem wcześniej na forum, że aktualizacja sterownika silnika tylko częściowo rozwiązała problem szarpnięć w mojej Kii 1.4 (2019 r.). Samochód nieco płynniej jeździł przy zmianie biegów z 1 na 2, ale dalej nie było to komfortowe. Umówiłem się ponownie do ASO (tym razem innego), by rozwiązali problem. Usunęli wgraną wcześniej aktualizację, przywrócili ustawienia fabryczne i ponownie wgrali sterowniki. Dopiero to pomogło. Może to być jednym z rozwiązań.
jami
Posty: 96
Rejestracja: 16 wrz 2020, 10:50
model samochodu: Stonic 1.4 XL+AEB+SRF

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: jami »

Dopytam, bo nie rozumiem co inne ASO zrobiło.
"Usunęli poprzednią aktualizację" - ok, załóżmy, że to jest możliwe
"przywrócili ustawienia fabryczne" - ok, zapewne przez ten krok usunęli "poprzednią aktualizację"
"wgrali nowe sterowniki" - czyli co zrobili, wgrali ponownie tą aktualizację, z którą przyjechałeś do ASO?
Wygląda mi na to, że ASO zrobiło dokładnie to samo, co poprzednie. Masz dokładnie to samo oprogramowanie, tylko wgrane kolejny raz?
jotes1911
Posty: 206
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: jotes1911 »

jami pisze: 05 paź 2020, 14:31 Masz dokładnie to samo oprogramowanie, tylko wgrane kolejny raz?
Pewnie tak, bo ile może być wersji tego oprogramowania? Najprawdopodobniej jest tylko jedna.
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: jacek1 »

jami pisze: 05 paź 2020, 14:31 Dopytam, bo nie rozumiem co inne ASO zrobiło.
"Usunęli poprzednią aktualizację" - ok, załóżmy, że to jest możliwe
"przywrócili ustawienia fabryczne" - ok, zapewne przez ten krok usunęli "poprzednią aktualizację"
"wgrali nowe sterowniki" - czyli co zrobili, wgrali ponownie tą aktualizację, z którą przyjechałeś do ASO?
Wygląda mi na to, że ASO zrobiło dokładnie to samo, co poprzednie. Masz dokładnie to samo oprogramowanie, tylko wgrane kolejny raz?
Ważne że pomogło , tego się trzymajmy .
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
kosmogonik
Posty: 12
Rejestracja: 28 cze 2020, 19:29
model samochodu: Kia Stonic

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: kosmogonik »

jami pisze: 05 paź 2020, 14:31 Dopytam, bo nie rozumiem co inne ASO zrobiło.
"Usunęli poprzednią aktualizację" - ok, załóżmy, że to jest możliwe
"przywrócili ustawienia fabryczne" - ok, zapewne przez ten krok usunęli "poprzednią aktualizację"
"wgrali nowe sterowniki" - czyli co zrobili, wgrali ponownie tą aktualizację, z którą przyjechałeś do ASO?
Wygląda mi na to, że ASO zrobiło dokładnie to samo, co poprzednie. Masz dokładnie to samo oprogramowanie, tylko wgrane kolejny raz?
Dokładnie tak. Przynajmniej w ten sposób mi to wyjaśniono. Usunięto aktualizację z którą przyjechałem (najnowszą) poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych, a następnie wgrano tą samą aktualizację ponownie. W zasadzie nie wiem co się stało, ale działa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”