Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

forum użytkowników Kia Stonic
jami
Posty: 96
Rejestracja: 16 wrz 2020, 10:50
model samochodu: Stonic 1.4 XL+AEB+SRF

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: jami »

kosmogonik pisze: 05 paź 2020, 17:51 Dokładnie tak. Przynajmniej w ten sposób mi to wyjaśniono. Usunięto aktualizację z którą przyjechałem (najnowszą) poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych, a następnie wgrano tą samą aktualizację ponownie. W zasadzie nie wiem co się stało, ale działa.
dobrze, że pomogło. Martwią mnie jednak takie spostrzeżenia, bo świadczą o tym, że ta sama robota w ASO może przynosić różne rezultaty :( Chyba, że z Twojego doświadczenia wyciągniemy prosty wniosek - nie ma co wgrywać aktualizacji na "stary" soft, trzeba najpierw przywrócić ustawienia fabryczne...
andrzej62
Posty: 38
Rejestracja: 05 gru 2018, 13:24
model samochodu: stonic

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: andrzej62 »

To dobrze że koledze pomogło , cieszę się że jest szansa , oby tylko za miesiąc czy dwa nie pojawił się jakiś problem , bo to już było przerabiane .
A można wiedzieć gdzie i w jakim serwisie się to udało ?
kosmogonik
Posty: 12
Rejestracja: 28 cze 2020, 19:29
model samochodu: Kia Stonic

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: kosmogonik »

andrzej62 pisze: 06 paź 2020, 12:58 To dobrze że koledze pomogło , cieszę się że jest szansa , oby tylko za miesiąc czy dwa nie pojawił się jakiś problem , bo to już było przerabiane .
A można wiedzieć gdzie i w jakim serwisie się to udało ?
W ASO Kraków Zabłocie.
andrzej62
Posty: 38
Rejestracja: 05 gru 2018, 13:24
model samochodu: stonic

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: andrzej62 »

Dziękuję koledze za informacje . Kraków to rzut beretem . A tak poważnie to ja myślę że najnowsze oprogramowanie które było wcześniej wgrane , to pewnie już zostało , tylko dokonano resetu sterownika , mam tu na myśli np. adaptacje przepustnicy , adaptacje dawki paliwa , może powietrza w układzie dolotowym , jeżeli sterownik takie funkcje posiada .
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: dziabi3 »

„Ustawienia fabryczne” a to dobre.

Podejrzewam że skasowali adaptacje i dowodzenia.
Tu nie ma żadnej magi i powtórne wgrywanie oprogramowania nic nie pomoże. To nie Comodore czy Atari że ponowne wgranie z taśmy softu pomoże. Sterownik silnika ma coś takiego jak suma kontrolna i sam sprawdza czy oprogramowanie wgrano na 1000000000000000000000 procent poprawnie.

ASO Kia czasami moim zdaniem lubi koloryzować i radzę stać i patrzeć na ręce bo czasami rzeczywistość, a to co mówią się nie pokrywa.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: camelleon »

jami pisze: 05 paź 2020, 14:31 Dopytam, bo nie rozumiem co inne ASO zrobiło.
"Usunęli poprzednią aktualizację" - ok, załóżmy, że to jest możliwe
"przywrócili ustawienia fabryczne" - ok, zapewne przez ten krok usunęli "poprzednią aktualizację"
"wgrali nowe sterowniki" - czyli co zrobili, wgrali ponownie tą aktualizację, z którą przyjechałeś do ASO?
Wygląda mi na to, że ASO zrobiło dokładnie to samo, co poprzednie. Masz dokładnie to samo oprogramowanie, tylko wgrane kolejny raz?
brzmi jak wada typowo komputerowa.. nie dziala po aktualizacij, pozbywasz sie softu do zera i saldów po nim, reset systemu, wgrywasz soft na czysto jakby to byl pierwszy raz..
nie ma poprzednich wersji smieci czegokolwiek.. i pomaga

w sumie to komputer taki czy inny ale koputer, sterownik, pare linijek kodu. moze tak być, nie ma sie co dziwić ;)
Mess with the best
Die like the rest
krzysztof42
Posty: 51
Rejestracja: 18 lut 2018, 08:00
model samochodu: stonic

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: krzysztof42 »

Witam która to najnowsza ta
Załączniki
Ta
Ta
Czy ta
Czy ta
IMG_20200707_174758 (1).jpg (27.28 KiB) Przejrzano 5151 razy
andrzej62
Posty: 38
Rejestracja: 05 gru 2018, 13:24
model samochodu: stonic

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: andrzej62 »

Czy komuś po wymianie sprzęgła faktycznie szarpanie przy ruszaniu ustąpiło ? Proszę o poradę .
grojek83
Posty: 70
Rejestracja: 04 paź 2019, 20:03
model samochodu: KIA STONIC

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: grojek83 »

Potwierdzam wymieniłem sprzęgło szarpanie ustało
pio71
Posty: 4
Rejestracja: 31 mar 2019, 17:57
model samochodu: Kia Stonic

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: pio71 »

A ja trochę z innej beczki,mam Stonica 1.4 manual wersje "L" od 2 lat ,jak go zamawiałem pytałem się w salonie o tzw. kangury odpowiedź pana z serwisu była że to wymysły kierowców. Co prawda jeździłem z takim silnikiem na jeździe próbnej i tam było wszystko w porządku.Kiedy go odebrałem po 3 miesiącach czekania to na 2 dzień chciałem go zwrócić tak szarpało przy ruszaniu , ale panowie w serwisie stwierdzili że wszystko jest ok. to ja nie umiem ruszać ( 30 lat za kierownicą jako zawodowy kierowca). W miedzy czasie był wgrywany nowy soft "na kangury" trochę to polepszyło ,ale nadal nie było idealnie.I teraz do sedna , jako że jest to wersja "L" nie było u mnie tempomatu i wymyśliłem że sobie kupie u chińczyka i założę .Od tygodnia mam założony i nie wiem ale to nie ten samochód zero szarpania jest idealnie ,tak jak powinno być od początku ,co o tym myślicie ma to wpływ jakiś wpływ na oprogramowanie silnika.Jak sobie przypominam to w salonie 2 razy jeździłem Stonikiem z silnikiem 1.4 ale za każdym razem w wersji XL czyli był tam tempomat i nie szarpało.Proszę o opinie co o tym myślicie, bo ja mam wreszcie normalny samochód ( zrobiłem w życiu ok. 3 mln kilometrów i się nauczyłem z dnia na dzień jeździć). Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”