Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

forum użytkowników Kia Stonic
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: jacek1 »

Przed zamówieniem auta , miałeś jazdę testową ? Występował tam ten kangur ? Dziwna sprawa z tymi kangurami , niektórzy go mają , niektórzy nie . Nie wiem od czego to zależy .
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: gisio »

Zależy to tylko i wyłącznie od techniki jazdy użytkownika. Jestem wstanie wywołać podobny efekt w każdym aucie z podobnym silnikiem nawet nie z gamy modelowej Kia.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
huri_khan
Posty: 214
Rejestracja: 06 sie 2019, 22:28
model samochodu: ProCeed 1,4 GTLine + WIN + hak
Lokalizacja: Bytom

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: huri_khan »

Diler nie wyda samochodu (nawet na jazdy testowe) jeżeli nie jest zarejestrowany. Nie zarejestrujesz jeżeli nie masz faktury zakupu samochodu. Więc żeby zrobić jazdę testową musisz go kupić, jak już kupisz to bujasz się z dilerem i okazuje się, że to nie problem tylko taka charakterystyka samochodu.

Zapytaj się dilera czy ma zielone blachy wtedy możesz przez zakupem przetestować samochód.
LuKIAsz
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2019, 15:52
model samochodu: Stonic

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: LuKIAsz »

Zaczepiłem kilku kierowców w Stonicach i opinie co do kangurów są podzielone tak jak na tym forum ale cos musi byc na rzeczy, tak jak z klamkami ,no nie we wszystkich sie urywaja to też zależy jak kto otwiera??? A stylu jazdy bym nie mieszał do tego ponieważ wypowiadają się tu również doswiadczeni kierowcy. A nie chce nowego samochodu na zasadzie loterii awaryjnosci bo po to kupuje z salonu zeby byl sprawny i bez zastrzezen.Jak bym chciał ryzykowac to bym szukal 5 letnie audi.Wiec apeluje do władz Kia o rozwiązanie problemu.Na FB juz są gromadzone informacje i głosno sie juz mówi o pozwie zbiorowym i o nagłosnieniu sprawy.
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: jacek1 »

Jeszcze nie odebrałeś samochodu , a już apelujesz o rozwiązanie problemu ???? Jeszcze raz zapytam , miałeś jazdę testową przed zamówieniem auta ?
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
Nuniek
Posty: 27
Rejestracja: 31 paź 2018, 10:23
model samochodu: Stonic

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: Nuniek »

Jako instruktor jazdy stwierdzam jest źle, zabawa sprzęgłem to nie jest dobry pomysł. Mamy przegląd 1 -szy więc po raz kolejny zgłoszę usterkę.
alex_93
Posty: 5
Rejestracja: 12 wrz 2019, 19:15
model samochodu: Kia Rio 1.2 cvvt 84hp, 2019

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: alex_93 »

Hi Everyone. I'm Alex and I have a Kia Rio 1.2 cvvt, MY 2019.

I have tha same problem as yours. Kangaroo effect. I told Kia the problem, and they didn't solved anything. In that thread you can see more: viewtopic.php?f=31&t=3224&p=21006#p21006

And if anyone can help me about starting problem, i would be happy :D


Here you have my example: https://streamable.com/s/xft39/lqkpto
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2019, 19:38 przez alex_93, łącznie zmieniany 1 raz.
LuKIAsz
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2019, 15:52
model samochodu: Stonic

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: LuKIAsz »

jacek1 pisze: 12 wrz 2019, 13:59 Jeszcze nie odebrałeś samochodu , a już apelujesz o rozwiązanie problemu ???? Jeszcze raz zapytam , miałeś jazdę testową przed zamówieniem auta ?
Tak, apeluję , ponieważ jest problem zauważony przez innych użytkowników i nie chcę ryzykować wtopienia blisko 70 tyś zł. Tak, miałem jazdę testową i w egzemplarzu którym jezdziłem nie miałem zastrzeżeń, może nie zauważyłem...
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: dziabi3 »

LuKIAsz pisze: 12 wrz 2019, 08:52 Ludzie,czekam juz 4 miesiace na Stonica i im dłużej to trwa tym mam wieksze galoty strachu.Czy przy odbiorze ,przy jezdzie próbnej i po okazaniu sie ze kangury są to mam prawo odmowy odbioru? No chyba nie bo to cecha a nie usterka. To jest mój pierwszy samochod z salonu i nie wiem czy bedzie mnie stac jeszcze kiedys na kupno nowego wiec chciałbym zeby był sprawny do cieżkiej cholery.
Przy odbiorze auta niema jazdy próbnej. Oglądasz podpisujesz i jest twój a co wyjdzie po pierwszych dwóch metrach jazdy to już sprawa gwarancji czyli serwisu
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: dziabi3 »

jacek1 pisze: 12 wrz 2019, 10:49 Przed zamówieniem auta , miałeś jazdę testową ? Występował tam ten kangur ? Dziwna sprawa z tymi kangurami , niektórzy go mają , niektórzy nie . Nie wiem od czego to zależy .
Ja pod czas jazdy testowej dawałem gaz do dechy i ostro po zakrętach aby zobaczyć czy to jedzie.
Kangury pokazały się przy pierwszej jeździe w korku z prędkością 15 km/h
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”