Czy polecacie Kia Stonic?

forum użytkowników Kia Stonic
andrzej62
Posty: 38
Rejestracja: 05 gru 2018, 13:24
model samochodu: stonic

Re: Czy polecacie Kia Stonic?

Post autor: andrzej62 »

Zgadzam się z przedmówcą , bardzo fajne auto ale tylko fajne , dziwne kangury do których trzeba się przyzwyczajać , do tego jeszcze czasem szarpie na zimnym przy ruszaniu , trzymam kciuki za tych oczekujących na spóźnione dostawy , może was to ominie .
lobito
Posty: 50
Rejestracja: 13 paź 2018, 19:36
model samochodu: stonic 1.0 GDi

Re: Czy polecacie Kia Stonic?

Post autor: lobito »

Trochę nie rozumiem tej "afery" z "kangurami". Mam co prawda silnik 1.0 Tgdi ale przypuszczam że sprzęgło jest takie samo jak w aucie z silnikiem 1.4. Na początku rzeczywiście był odczuwalny pewien dyskomfort ale po 3000 km sprzęgło się uspokoiło i auto jeździ znakomicie. Myślę że trzeba wywierać presję na KIA Motors, niech ogarną ten problem bo w końcu zajmą się tym media branżowe i konkurencja a wtedy miło nie będzie.
Awatar użytkownika
Dybuk
Posty: 35
Rejestracja: 04 lut 2019, 17:59
model samochodu: Stonic

Re: Czy polecacie Kia Stonic?

Post autor: Dybuk »

Mojej żonie auto bardzo się podoba a co najważniejsze autko prowadzi się super. Musimy tylko rozwiązać problem z uszkodzoną konserwacją, jak na razie napisałem maila do KIA POLSKA czekam na odpowiedź, jeśli nic nie wskóram to napiszę do naszych "przyjaciół" z Korei z informacją że Polacy mają w d...e swoich i ich klientów. STONIC będziemy jeździć do śmierci technicznej lub blacharskiej tak jak się to stało z HONDA.
Rafal
Posty: 25
Rejestracja: 06 lip 2018, 18:33
model samochodu: stonic

Re: Czy polecacie Kia Stonic?

Post autor: Rafal »

Co do zerwanej konserwacji na progach to u mnie to samo, tzn już przy odbiorze auta zwróciłem na to uwagę tylko byłem na tyle głupi ze nie wpisałem tego w protokół odbiorczy.... Niestety jest jak dla mnie najwieksza wada w tym aucie. Boje sie ze po roku uzytkowania w tym miejscu bedzie ruda!
waldi1906
Posty: 60
Rejestracja: 03 mar 2019, 00:24

Re: Czy polecacie Kia Stonic?

Post autor: waldi1906 »

Witam czytam wasze posty i proszę bardzo abyście napisali na co zwrócić uwagę przy odbiorze autka w salonie,jest to nasze pierwsze nowe auto nie wiemy jak się poruszać.Zawsze były kupowane auta używane Z góry dziękujemy i pozdrawiamy.
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Czy polecacie Kia Stonic?

Post autor: JaWa »

waldi1906 pisze:Witam czytam wasze posty i proszę bardzo abyście napisali na co zwrócić uwagę przy odbiorze autka w salonie,jest to nasze pierwsze nowe auto nie wiemy jak się poruszać.Zawsze były kupowane auta używane Z góry dziękujemy i pozdrawiamy.
To samo co przy używanym, tylko odpuszczasz jazdę na stację diagnostyczną ;) oglądasz lakier, wyposażenie i jak cokolwiek się nie zgadza to nie odbierasz. Oczywiście to wszystko robisz przed opłacenie faktury.
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Czy polecacie Kia Stonic?

Post autor: dziabi3 »

waldi1906 pisze:Witam czytam wasze posty i proszę bardzo abyście napisali na co zwrócić uwagę przy odbiorze autka w salonie,jest to nasze pierwsze nowe auto nie wiemy jak się poruszać.Zawsze były kupowane auta używane Z góry dziękujemy i pozdrawiamy.
Kolego w przypadku nowego auta musisz zajrzeć w każdą szparkę i dziurkę.
Ja nie schyliłem się aby zobaczyć co z progami a miałem taki zamiar a teraz jestem w dupie.
Teraz będę się z nimi użerał.
waldi1906
Posty: 60
Rejestracja: 03 mar 2019, 00:24

Re: Czy polecacie Kia Stonic?

Post autor: waldi1906 »

Witam tak jak w temacie czy polecacie Kia Stonic, po tygodniu użytkowania tak polecamy ja i żona [ bo to autko dla niej ] po pierwsze autko robi wrażenie [ komentarz w pracy o którym się dowiedziałem w piątek że mam najładniejsze auto w firmie ] co do użytkowania zacznę od tych sławnych kangurów stwierdzam swoje odczucia że to tylko i wyłącznie wyczucie sprzęgła mi się zdarzy zrobić kangurka a jak żona prowadzi nie robi żadnych kangurków [ po prostu lepszy kierowca od mnie ] .Autko proste w obsłudze ,na dojeżdżaniu do pracy [ mam 5 km ] pali według wskazań kompa 5,2 [ jazda rano bez korków ] po 7,8 [ po południu-korki ].Tak jak już pisałem jest jeden minus to ,to że jest twardy i przenosi hałas na nierównościach ,niektórzy zwracają uwagę na mały bagażnik [ każdy z nas oglądał auto przed zakupem i widział jaki jest ] dla nas dwoje większy nie jest potrzebny.Jak odbierałem auto z salonu przyjechał gość który odebrał Stonica dzień wcześniej ,spytałem dlaczego Stonic a nie inne auto - odpowiedż bo jest ładny a Kia dlatego że ojciec jeżdzi pięć lat kijanką i zero problemów .Pozdrawiam oczekujących a zwłaszcza tych co już są po terminie odbioru a jeszcze nie mają swojego Stonica. [ wiem po sobie że to cholernie stresujące ] ale naprawdę warto poczekać.
lobito
Posty: 50
Rejestracja: 13 paź 2018, 19:36
model samochodu: stonic 1.0 GDi

Re: Czy polecacie Kia Stonic?

Post autor: lobito »

waldi1906 pisze: 26 maja 2019, 11:22Tak jak już pisałem jest jeden minus to ,to że jest twardy i przenosi hałas na nierównościach
Warto sprawdzić jakie jest rzeczywiste ciśnienie w oponach, ja po odebraniu auta też miałem wrażenie że zawieszenie jest twarde ale po sprawdzeniu ciśnienia okazało się że jest zawyżone o 0.5 atm, wystarczyło je obniżyć i już nie było zastrzeżeń. Poprzednie odbiory nowych aut ( TOYOTA, MAZDA i CEED ) też kończyły się tak samo - zawyżone ciśnienie w oponach, myślę że po zdjęciu aut z lawety mechanicy "zapominają" o korekcji ciśnienia które jest na czas transportu zawyżone, szczególnie źle było u TOYOTY, zamiast 2 atm miałem blisko 4 :shock:
waldi1906
Posty: 60
Rejestracja: 03 mar 2019, 00:24

Re: Czy polecacie Kia Stonic?

Post autor: waldi1906 »

dzisiaj sprawdziłem ciśnienie było wszędzie po 2.6 obniżyłem na 2.2 nie stwierdzam większej różnicy,Ale dalej uważam że fajne jest to autko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”