Czy polecacie Kia Stonic?

forum użytkowników Kia Stonic
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Czy polecacie Stonic?

Post autor: dziabi3 »

caro pisze:Planuje kupić Stonica na wiosnę, trochę mnie niepokoi że niektórzy piszą o tych kangurach i szarpaniu przy wolnej jeździe.To jednak może być denerwujące.Czy to przypadłość wszystkich egzemplarzy? Nie ma na to rady?
Tak jak pisałem wcześniej to sprawa oprogramowania i wygląda ze wszyscy to mają, obiecali że usuną jak wejdzie aktualizacja.
Ten problem jest zgłoszony.

Bardziej się martw konserwacja na rantach progów.
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Czy polecacie Stonic?

Post autor: dziabi3 »

camelleon pisze:
caro pisze:Planuje kupić Stonica na wiosnę, trochę mnie niepokoi że niektórzy piszą o tych kangurach i szarpaniu przy wolnej jeździe.To jednak może być denerwujące.Czy to przypadłość wszystkich egzemplarzy? Nie ma na to rady?

osoby ktore mają ten problem powinny zglosic to do ASO i samochody z okreslonej partii produkcyjnej maja wymienaną przepusnice ktora jest za to odpowiedzialna. po wymianie problem znika.:) bez obaw. i nie dotyczy to wszystkich egzemplarzy tylko wybranych.

Gdzie dostałeś takie informacje że to przepustnica ?
Bo ja sam to zgłaszałem i na razie 0 odpowiedzi.
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Czy polecacie Stonic?

Post autor: dziabi3 »

camelleon pisze:
dziabi3 pisze:trzy wady o których gdybym wiedział wcześniej to wybór padłby na inne auto :evil:

1) Auto szarpie na 1 biegu przy prędkościach około 15km/h, po prostu dostaje czkawki i wali kangury.

2) Nadmiar konserwacji na progach w miejscu przeznaczonym na podnośnik zostaje zerwany po pierwszym podniesieniu auta w serwisie.

3) Krzywo ustawiona kierownica.
1 - zglos do ASO powiedz ze jest akcja zeby sprawdzili numer VIN bo winna jest przepustnica
2 - moze to kwestia przypadku ale u mnie nie zauwazylem a kola mialem juz wymieniane.. 2 razy w ASO i raz poza ASO.. jesli Cię to wkurza napisz pismo "cos jak reklamacja" i złoż w ASO gdzie kupiles.. i mają 2 tyg na odpowiedz na pismie i wyjasnienie.. albo muszą zrobic to o co poprosisz w pismie.. (prawo tak stanowi - to taki sam zakup jak buty czy spodnie)
3 - z ta kierownicą to faktycznie słabo ale.. podobnie zapytaj czy cos z tym zrobią, cyz masz pojechac na geometrie 3D i im fakture przynies jesli si eokaze ze jest skopana niech naprawiają..

jesli Twoje ASO .. jest jakie ejst.. sprawdz gdzie w okolicy masz najblizszy salon KIA i .. moze tam warto sie przenisc.

1) Muszę ich o to pogonić.
2) zapsikali to zwykłą czarną konserwacją i wątpię czy coś z tym dalej będą chcieli zrobić.
Muszę pogadać z menadżerem, jest spoko zwłaszcza że chcę u nich kupić następne auto tym razem dla siebie.
Jak mnie oleją to pójdę gdzie indziej i tyle, a kandydatem jest i30N.
3) Będę musiał ich przycisnąć o to, za 2 tygodnie bo jadę kupić od nich opony i felgi.
kadabro
Posty: 35
Rejestracja: 12 cze 2018, 10:55

Re: Czy polecacie Stonic?

Post autor: kadabro »

Raafal: Przesiadłem się z Octavii i jestem zadowolony. Na letnie wakacje 2+1 spakowaliśmy się z rodzinką bez problemu (ale jeździmy już bez wózka, a ten ciężko by było dodatkowo upchnąć). Ogólnie Stonic ma więcej zalet niż wad, więc polecam. Osobiście z pakietów zrezygnowałem i zdecydowałem się na gołą L'kę, która miała wszystko czego chciałem. To znaczy wszystko poza tempomatem, ale doszedłem do wniosku, że nie warto mi dokładać 2,5k do zestawu opcji, z których interesuje mnie jedna (do tego w najprostszej wersji)... grzania tyłka nie lubię.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Czy polecacie Stonic?

Post autor: camelleon »

kadabro pisze:wszystko poza tempomatem, ale doszedłem do wniosku, że nie warto mi dokładać 2,5k
kolega kupil kierownice za 250zl. z wersji wyzszej takiej full i jak wymeinil podpial wtyczki - tadam - tempomat działa :) szukaj na forum :0 pytaj u niego osobiscie.
Mess with the best
Die like the rest
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Czy polecacie Stonic?

Post autor: JaWa »

Raafal pisze:A czy ktoś może mi wytłumaczyć różnicę pomiędzy zwykłymi zegarami a zegarami: "Zestaw zegarów "Supervision" z wyświetlaczem Mono TFT LCD 3,5" dla komputera pokładowego" dostępnych w pakiecie bezpieczeństwa?
W bogatszej wersji jest cały inny komputer i co za tym idzie wyświetlacz też inny, żeby mógł całą to bogatość informacji przekazać ;)

A co do pytania z tematu: moim zdaniem jako auto rodzinne nowy Ceed będzie lepszy, bo większy. Natomiast o gustach się nie dyskutuje i rozumiem, że część osób woli siedzieć wyżej, więc jak się Stonic podoba, to śmiało brać i się nie bać! Wiadomo, że pierwsze modele miały kilka chorób wieku dziecięcego, ale jak jeździłem 2 miesiące temu, to wyglądało, że już wszystko ok. W ogóle o tej kierownicy to pierwsze słyszę, ale może w okolicy takie drogi, że auta nie wytrzymują :mrgreen:
Raafal
Posty: 14
Rejestracja: 24 wrz 2018, 15:30

Re: Czy polecacie Stonic?

Post autor: Raafal »

Dzięki wszystkim za pomoc odnośnie moich pytań 8-) dzisiaj zamówiłem stonica 1.4 kolor czerwono czarny + styl + bezpieczeństwo ;) jak na dzisiaj pierwszy termin odbioru 31 marzec :twisted: pojezdzilem dzisiaj stonikiem w automacie, każdy bieg przeciaga do czerwonego :D średnie spalanie 9.8 tak więc automat trochę mało ekonomiczny ;)
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Czy polecacie Stonic?

Post autor: JaWa »

Niestety główna wada modelu, że terminy są za 6 miesięcy i z doświadczenia powiem, że jeszcze może się wydłużyć. Tzn jak wpisali, że przyjedzie do końca marca, to może być i w kwietniu, a jak wpisali, że kwiecień, ale powinien być w marcu, to będzie w maju :evil:
Przegiołem z ilością przecinków :lol:
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Czy polecacie Stonic?

Post autor: dziabi3 »

Jeśli ktoś jest zainteresowany to sprawa kangurów rozwiązana.
Opisałem co i jak w nowym temacie.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Czy polecacie Stonic?

Post autor: camelleon »

JaWa pisze:Niestety główna wada modelu, że terminy są za 6 miesięcy i z doświadczenia powiem, że jeszcze może się wydłużyć. Tzn jak wpisali, że przyjedzie do końca marca, to może być i w kwietniu, a jak wpisali, że kwiecień, ale powinien być w marcu, to będzie w maju :evil:
Przegiołem z ilością przecinków :lol:

ale warto pytac bo czasem na salonie zostaje auto ktos zamowil nie odebral itd.. wzieli ze stocku na zapas i stoi.. i cos tam. oczywiscie bedzie wtedy np niebieski a nie czerwony, bedzie mial to i tamto a tego nie.. nie bedzie pod Ciebie ale moze warto pytac. Pamietam jak zaczely schodzic pierwsze po 7..8 miesiacach, akurat szukalismy samochodu znajomej i stala sobie zolta beestia do wziecia od reki :)
Mess with the best
Die like the rest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”