Kia Stonic z automatyczną skrzynią biegów

forum użytkowników Kia Stonic
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Kia Stonic z automatyczną skrzynią biegów

Post autor: jacek1 »

Cytat z Kia Stonic Klub Polska
"Śmiało kupować silnik nie jest demonem mocy ale bardzo ładnie współpracuje z 6AT i jak już ktoś napisał sprzęgło hydrokinetyczne jest bardziej trwałe i mało awaryjne i bardzo elastyczne dla silnika nie wiem jak elektronika okaże się za jakiś czas ja puki co szczerze polecam i jeszcze jeden plus w tej wersji nie na systemu ecodynamic"
Wersje z automatem i silnikiem 1,4 też zamówiłem i czekam na odbiór
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
lobito
Posty: 50
Rejestracja: 13 paź 2018, 19:36
model samochodu: stonic 1.0 GDi

Re: model z automatem

Post autor: lobito »

myram pisze: - spalania w mieście i trasie,
- ewentualnych plusach i minusach takiej skrzyni.

Spalanie będzie wyższe (szczególnie w mieście) niż w aucie ze skrzynią mechaniczną, o ile wyższe to już zależy w dużej mierze od kierowcy, ktoś z tzw "ciężką nogą" zapłaci więcej, oszczędnej jazdy z automatem hydrokinetycznym można się nauczyć.
Taką skrzynię docenia się szczególnie w ruchu miejskim, zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo i redukuje stres, poza miastem osobiście preferuję mechaniczną chyba że mam auto z naprawdę dużym zapasem mocy i solidnym momentem.
Automat hydrokinetyczny jest urządzeniem niezawodnym i b.trwałym ale trzeba przestrzegać reżimów obsługowych i zasad prawidłowej eksploatacji.
LubieKIA
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2019, 20:21
model samochodu: Stonic

Re: Kia Stonic z automatyczną skrzynią biegów

Post autor: LubieKIA »

Witam koleżanki i kolegów z forum, sam szukałem info na temat takiej konfiguracji Stonica i to prawda że praktycznie nigdzie nic na ten temat nie ma lub ludzie piszą totalne bzdury jakby nawet w tym aucie nie siedzieli , od kwietnia posiadam taki samochód i przejechałem nim dopiero 1400km i co dzień jestem bardziej zadowolony z tego samochodu , stonic swietnie się prowadzi a 1.4 z automatem radzi sobie całkiem nie źle , jeżdżę głównie poza miastem pagórkowate tereny południowej Polski i aktualne spalanie śr.to 6.9L , pierwszy zbiornik spalanie było dużo wyższe ale on poszedł na badaniu zachowania auta , dynamiki elastyczności w trybie manualnym /inaczej trybie sport- w nim też sam zmienia biegi ale w skrajnym zakresie obrotów min i Max i tu śr spalanie było 7.7L
Samochód zmienia biegi szybko i komfortowo , redukuje podczas zjazdów z góry hamując silnikiem , a do czerwonego pola kręci tylko wtedy jak masz gaz w podłodze , kickdown też działa sprawnie i potrafi redukować biegi o 3 w dół , w wersji z automatem nie ma upierdliwego systemu start-stop :) 1.4 bardzo szybko osiąga właściwą temperaturę pracy jednostki napędowej , ja osobiście mimo tak niewielkiego przebiegu uczciwie polecam taką wersję i nie żałuję ani 1 dnia oczekiwania na odbiór samochodu , pozdrawiam
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Kia Stonic z automatyczną skrzynią biegów

Post autor: jacek1 »

Witamy , w końcu ktoś napisał o automacie kto takowy posiada. Dzięki kolego , sam takiego zamówiłem i czekam na odbiór , pozdrawiam .
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
ggienek
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2019, 12:27
model samochodu: kia stonic

Re: Kia Stonic z automatyczną skrzynią biegów

Post autor: ggienek »

Jestem użytkownikiem KIA STONIC 1,4 z automatyczną skrzynią biegów, przejechałem około 4200 km. Odczucia pozytywne skrzynia radzi sobie dobrze.
Samochodzik zwinny choć nie jest demonem prędkości, to radzi sobie dobrze w mieście i w trasie, średnie spalanie około 6,4-6,8, na krótkich odcinkach do 7,2 l/100km. Zainteresowanym polecam.
Żony Stonic
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2019, 23:35
model samochodu: Stonic

Re: Kia Stonic z automatyczną skrzynią biegów

Post autor: Żony Stonic »

Żony Stonic ma przejechane 10 000. Silnik benzyna 1.4 automat. To był jeden z trzech pierwszych zamówionych przez Kia Polska w automacie z tym silnikiem. Co dziennie przejeżdża 20 km w godzinach największego szczytu komunikacyjnego i do tego automat jest najlepszy. Rewelacyjnie pokonuje progi zwalniające i krawężniki, bo jest trochę wyższy. Spalanie w takich warunkach to 8.8l. Raz wybraliśmy się nim w trasę i więcej tego błędu nie zrobię. Nie wiem czym jezdziliscie wszesniej pisząc że samochód sobie radzi. Naciskając dynamicznie gaz, automat zrzuca dwa biegi, silnik łapie obroty, ale nie jedzie. Nic tym nie da się wyprzedzić, więc w trasy jeździmy moim.
serghan
Posty: 3
Rejestracja: 23 lis 2019, 16:31
model samochodu: KIA STONIC, KIA CEED

Re: Kia Stonic z automatyczną skrzynią biegów

Post autor: serghan »

Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem KIA Stonic 1,4 w automacie, przejechałem 1000km. Samochód wygodny, prezentuje się fajnie, ma całą masę przydatnych bajerów. Jedna rzecz nie daje mi jednak spokoju - automat. Po pierwsze - po odpaleniu trzeba czekać ponad minutę zanim ruszy się w drogę - tyle czasu zajmuje zanim po odpaleniu na zimnym silniku obroty spadną w okolice 1000 obr/min i się utrzymuje na tym poziomie (obawiam się, że jak przyjdą mrozy to będzie jeszcze gorzej). Co więcej jeśli przejedziesz mniej niż 2 km to przy kolejnym odpaleniu znowu czekasz minutę, w dodatku przy wrzucaniu D słychać poślizg sprzęgła i człowiek się stresuje, że zarzyna skrzynię - dopiero na całkowicie zagrzanym obroty opadają po odpaleniu do 800obr/min i wtedy już wrzucenie biegu nie wiąże się z odgłosem poślizgu. W efekcie - jazda na krótkich odcinkach to średnie spalanie 16l/100km - przy bardzo oszczędnym korzystaniu z gazu, a żeby przeparkować samochód musisz spędzić w nim dodatkowe minuty. Kolejny problem to jak automat radzi sobie przy jeździe pod górkę. Ze względu na to, że ciągle dąży do tego by jechać na możliwie najwyższym biegu jest wielki problem z ekonomiczną jazdą. Nawet niewielka pochyłość terenu sprawia, że albo trzeba deptać głęboko by zredukował bieg, tak czy inaczej ssie 12-13l/100km. W efekcie jeżdżąc na codzień najczęściej odcinki po 12km, bez korków czy świateł spalanie na poziomie 7,4l/100km (gdyby nie rozgrzewanie się przed ruszeniem byłoby to 6,5). Nie wiem, może mam jakąś wadliwą sztukę. Czy ktoś z obecnych na forum może się wypowiedzieć w temacie?
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Kia Stonic z automatyczną skrzynią biegów

Post autor: jacek1 »

A dlaczego czekasz aż Ci obroty spadną ? Ja wsiadam , odpala auto , zapinam pasy , rozkładam lusterka i jadę , oczywiście na samym początku delikatnie operuję gazem , U mnie jakiegoś ślizgania sprzęgła nie zauważyłem , jak zimny to wiadomo że automat będzie troszkę inaczej chodził . Co do spalania , masz 7,4 , ja mam średnią 7,6 , auto ma już przejechane ponad 6000 tyś , . Chcesz uzyskać 6,5 w automacie z tym silnikiem , chyba nie realne (chyba że 50-70 km/h to możliwe :D ) , pozdrawiam . A i oczywiście mam 1,4 w automacie
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
serghan
Posty: 3
Rejestracja: 23 lis 2019, 16:31
model samochodu: KIA STONIC, KIA CEED

Re: Kia Stonic z automatyczną skrzynią biegów

Post autor: serghan »

Czyli nie czekasz po odpaleniu aż Ci obroty spadną? Z tego co słyszałem (i nawet w instrukcji to napisali) to droga do tego by po 50 tyś mieć skrzynię do remontu. Rzecz w tym, że te 7,4 mam jeżdżąc jak pi...a 70km/h.
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Kia Stonic z automatyczną skrzynią biegów

Post autor: jacek1 »

W instrukcji nic takiego nie przeczytałem , jak możesz to podaj stronę , może coś minąłem . U mnie na początku tak do 2000 tyś średnia była 8,4 :D później sie unormowało .
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”