Kia Stonic opinie. Wasze ogólne wrażenia

forum użytkowników Kia Stonic
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Kia Stonic opinie. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: JaWa »

Piotrek przecież gościu wpadł tylko po to, żeby napisać jaka Kia jest słaba i szkoda Twojego czasu na komentowanie tego wpisu. Konkurencję boli, że mają gorsze wyposażenie i krótszą gwarancję za większe pieniądze, więc takich sztuczek próbują.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Stonic opinie. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: Piotrek »

Ja to wiem, tylko że czasem trafi się ktoś, kto takiemu trollowi uwierzy. Wpis jest zgodny z tematem, więc nie da się go usunąć. Dlatego też napisałem co napisałem - może to komuś pomoże, bo często potencjalni nabywcy spodziewają sie po małych samochodach dynamiki jak w dragsterach.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
artu
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2019, 21:32
model samochodu: RAV4

Re: Kia Stonic opinie. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: artu »

Tak wpadłem tylko po to żeby napisać że kia słaba. Tak w ogóle dzięki za skasowanie mojego postu.
Nie licząc diesli zawsze miałem wolnossące silniki benzynowe od 80 do 120 km. I żaden nie jeździł tak mutowało. Przyspieszanie tym samochodem nawet z pedałem wcisniętym w podłoge to jakieś nieporozumienie, umówiłem się w innym salonie na przejazd stonikiem 1.0 turbo. Bardzo mi sie spodobał ten samochód, ale 1.4 to porażka, nawet w porównaniu do 19-letniego Nissana Almery w LPG którego również do dziś używam.
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Kia Stonic opinie. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: JaWa »

artu pisze:dzięki za skasowanie mojego postu
(...)
1.4 to porażka, nawet w porównaniu do 19-letniego Nissana Almery w LPG którego również do dziś używam.
Proszę bardzo - to ja raportowałem i moim zdaniem powinien jeszcze polecieć ban na konto. Co więcej ten post też zraportuje, bo dalej jedyny Twój wkład w to forum to jakaś subiektywna opinia, że Stoniciem nie da się jeździć z silnikiem 1,4. Wchodzisz na forum jak do stodoły: ani się nie witasz, ani nie umieszczasz merytorycznego postu. Pewnie Cię to zdziwi, ale większość z nas ma 1,4 i bardzo sobie chwali. Dynamika jest wystarczająca, auto jest ekonomiczne i przede wszystkim w bardzo dobrej cenie kupujemy śliczny, dobrze wyposażony samochód. Prywatnie wolał bym mieć gruźlicę, niż jeździć dziewiętnastoletnią Almerą. Mimo to nie zatruwam Ci życia, więc proszę uszanuj czas i samochody innych użytkowników forum.

Zapraszamy jak już kupisz jakąś Kię, zrobisz kilka tysięcy kilometrów i merytorycznie podzielisz się wrażeniami najlepiej podartymi zdjęciami.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Kia Stonic opinie. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: camelleon »

artu pisze: Nie licząc diesli zawsze miałem wolnossące silniki benzynowe od 80 do 120 km. I żaden nie jeździł tak mutowało. Przyspieszanie tym samochodem nawet z pedałem wcisniętym w podłoge to jakieś nieporozumienie, umówiłem się w innym salonie na przejazd stonikiem 1.0 turbo. Bardzo mi sie spodobał ten samochód, ale 1.4 to porażka
kolego 1.4 100hm 1.0 120 hp.. czyli masz 20% wiecej mocy w nizszym zakresie obrotów wiec jesli troche sie znasz wiesz ze auto bedzie szlo lepiej w miescie na starcie itd.. na trasie juz roznicy nie bedzie 1.4 odkryje swoje prlusy.

druga rzecz - ta mulowatosc wynika troche ze specyfiki silnika w zwiazku z normami euro.. (porownaj sobie ten sam silnik w rio sprzed 5 lat i obecnie.. albo obecne 1.4 w ceed i 1.4 z poprzedniej generacji - te same odczucia)

trzecia rzecz, silnik wolnossacy lubi wysokie obroty i trzeba troche go dokrecic nim zmeini sie bieg.. zmiena przy 3tys powoduje spadek po zmienia biegu do prawie 2 i znow brak mocy czujesz i tak za kazdym razem niby przyspieszasz a powstaje takie zamulenie.. jak zrobisz to samo.. smieniajac biegi duzo wyzej, nie bedzie tego efektu.
Mess with the best
Die like the rest
artu
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2019, 21:32
model samochodu: RAV4

Re: Kia Stonic opinie. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: artu »

JaWa pisze:
artu pisze:dzięki za skasowanie mojego postu
(...)
1.4 to porażka, nawet w porównaniu do 19-letniego Nissana Almery w LPG którego również do dziś używam.
Proszę bardzo - to ja raportowałem i moim zdaniem powinien jeszcze polecieć ban na konto. Co więcej ten post też zraportuje, bo dalej jedyny Twój wkład w to forum to jakaś subiektywna opinia, że Stoniciem nie da się jeździć z silnikiem 1,4. Wchodzisz na forum jak do stodoły: ani się nie witasz, ani nie umieszczasz merytorycznego postu. Pewnie Cię to zdziwi, ale większość z nas ma 1,4 i bardzo sobie chwali. Dynamika jest wystarczająca, auto jest ekonomiczne i przede wszystkim w bardzo dobrej cenie kupujemy śliczny, dobrze wyposażony samochód. Prywatnie wolał bym mieć gruźlicę, niż jeździć dziewiętnastoletnią Almerą. Mimo to nie zatruwam Ci życia, więc proszę uszanuj czas i samochody innych użytkowników forum.

Zapraszamy jak już kupisz jakąś Kię, zrobisz kilka tysięcy kilometrów i merytorycznie podzielisz się wrażeniami najlepiej podartymi zdjęciami.
Chyba po to również jest to forum , żeby co nieco dowiedzieć się przed zakupem co i jak;) Poza tym nigdzie nie wyraziłem braku szacunku do czasu ani samochodów innych użytkowników forum. Wyraziłem tylko swoją opinię, żeby zachęcić do dyskusji. Opinię co do tego silnika w tym samochodzie, którą również podzielają inni. Ty zaś dostałeś nie wiedzieć czemu dostałeś silnej biegunki po przeczytaniu mojego postu.wyluzuj.
Kia stonic to zajebiste auto i wciąż chce je kupić. Urzekło mnie po prostu.
Dziś jeździłem 1.0 Turbo, co prawda w i30 fastback, ale to ten sam silnik. Auto cięższe (ok 1320 kg) ale jechało znacznie lepiej.
artu
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2019, 21:32
model samochodu: RAV4

Re: Kia Stonic opinie. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: artu »

camelleon pisze: kolego 1.4 100hm 1.0 120 hp.. czyli masz 20% wiecej mocy w nizszym zakresie obrotów wiec jesli troche sie znasz wiesz ze auto bedzie szlo lepiej w miescie na starcie itd.. na trasie juz roznicy nie bedzie 1.4 odkryje swoje prlusy.

druga rzecz - ta mulowatosc wynika troche ze specyfiki silnika w zwiazku z normami euro.. (porownaj sobie ten sam silnik w rio sprzed 5 lat i obecnie.. albo obecne 1.4 w ceed i 1.4 z poprzedniej generacji - te same odczucia)

trzecia rzecz, silnik wolnossacy lubi wysokie obroty i trzeba troche go dokrecic nim zmeini sie bieg.. zmiena przy 3tys powoduje spadek po zmienia biegu do prawie 2 i znow brak mocy czujesz i tak za kazdym razem niby przyspieszasz a powstaje takie zamulenie.. jak zrobisz to samo.. smieniajac biegi duzo wyzej, nie bedzie tego efektu.
Jeżdziłem dzis i30 fastback z tym silnikiem (1.0T 120 km) i powiem Ci, że o wiele lepiej mi się prowadził. Przyspieszenie od 90 do 120 spokojnie bez redukcji da się wyprzedzić. W 1.4 chyba do czwórki trzeba by zredukować. Co ciekawe kolega od fastbacka w zeszlym roku jeździł zwykłym i30 z tym silnikiem 1.4 i mówił że przyspieszał normalnie. Nie wiem, może kwestia przełożeń czy tak jak pisałeś norm spalin.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Kia Stonic opinie. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: camelleon »

artu pisze: Jeżdziłem dzis i30 fastback z tym silnikiem (1.0T 120 km) i powiem Ci, że o wiele lepiej mi się prowadził.
W 1.4 chyba do czwórki trzeba by zredukować.
tak jak pisalem 100hp a 120 hp i wiekszy moment i nizej dostajesz pelną moc.. nie ma co porownywac!! to tak jakbys porownal benzyne z dieslem.. zupelnie inne parametry.,
pozatym i30 ceny od 80tys do 120.. auto z segmentu ceed - nie ma co porownywac. gdybys i20 porownal z silnikiem 1.0 do stonica 1.0 to.. by mialo sens.. (i gwarantuje ci ze stonic prowadzi sie lepiej ma lepszy uklad kierowniczy pomimo iz jest wyzej zawieszony to jest tez twardszy )
artu pisze: w zeszlym roku jeździł zwykłym i30 z tym silnikiem 1.4 i mówił że przyspieszał normalnie. Nie wiem, może kwestia przełożeń czy tak jak pisałeś norm spalin.
i tu masz racje znów.. to zupelnie inne silniki choc niby te same - soft zostal zmodyfikowany tak by biegi 1-3 chodzily z nizszym zuzyciem paliwa z czystszym wynikiem.. wymusza to norma spalin. natomiast jesli oba samochody .. rozpedzisz do powiedzmy 60.. i jedziesz na 4rtym biegu i depniesz je tak do 140.. to pojdą, obroty polecą do 4500 i w obu dynamika bedzie taka sama - testowane na ceed i cee'd z tymi samymi silnikami - gdzie starszy lepiej sobie radzi od pierwszych biegów.
Mess with the best
Die like the rest
artu
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2019, 21:32
model samochodu: RAV4

Re: Kia Stonic opinie. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: artu »

@camelleon jestem dziś świeżo po jeździe Stonikiem 1.0 T - zbiera się jak bajka, chociaż po wciśnięciu gazu jakby chwilę (ok. 1 sekundy) musiał się zastanawiać. Termin oczekiwania - do sierpienia/września - długo.. ale co poradzić :) pozostało wybrać kolor ;-)
caro
Posty: 5
Rejestracja: 16 sie 2018, 15:45

Re: Kia Stonic opinie. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: caro »

Trochę jestem w rozterce po lekturze forum. Kupować czy nie kupować .Oto jest pytanie :D .Potrzebuje spokojnego auta generalnie do miasta, trochę trasy. Stonic mi się bardzo podoba.Cena też do przyjęcia.Najbardziej obawiam się opisywanych tu perypetii z 'kangurami".Kupić nowe auto i zafundować sobie takie "atrakcje' z ASO na dzień dobry?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”