Kia Stonic opinie. Wasze ogólne wrażenia

forum użytkowników Kia Stonic
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Kia Stonic. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: dziabi3 »

No i już 3000km za stanikiem ;-)

Ogólne wrażenie super.

Jest tylko jeden niesmak, otarte miejsca gdzie się podstawia podnośnik.
KIA daje tam dużo baranka i bardzo łatwo to zerwać łapami podnośnika.
Jak będę na serwisie za klika dni to im na to zwrócę uwagę aby sprawdzili gumy na ramionach podnośnika.
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Kia Stonic. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: dziabi3 »

camelleon pisze:
dziabi3 pisze:Advanced Driving Assistance czyli pakiet bezpieczeństwa.
raczej niekoniecznie..

Kia Advanced Driving Assistance - pakiet wszystkiego.. i tempomat i inne zegary i automatyczne swiatła.. i inne do bezpieczenstwa i .. wlasnie tempomat..

Kia Brake Assist - system autonomicznego hamowania z 3 trybami pracy: miejskim, pozamiejskim oraz wykrywaniem przechodniów, Kia Lane Departure Warning System - system ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, Kia High Beam Assist - funkcja automatycznego przełączania świateł drogowych na mijania, Kia Driver Attention Alert - system ostrzegania o zmęczeniu kierowcy, tempomat z ogranicznikiem prędkości, zestaw zegarów Supervision z wyświetlaczem Mono TFT LCD 3,5" dla komputera pokładowego, regulacja podświetlenia zegarów
Kurcze kolego ja jak wertowałem konfigurację to były 2 główne opcje w wersji L "Kia Advanced Driving Assistance" + "Pakiet stylistyczny"
Co się składa na te opcje to wiem ale nie wiedziałem że można je rozbijać na mniejsze pakieciki.
kadabro
Posty: 35
Rejestracja: 12 cze 2018, 10:55

Re: Kia Stonic. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: kadabro »

@dziabi3 chodziło mi o to, że goła L-ka nie ma tempomatu, jest on dostępny dopiero w dodatkowym pakiecie.

Stonic 1.4. Przejechane niecałe 800km - głównie poza miastem (3 osoby + bagaże).
Trasa 230km z małymi miejscowościami - spokojna jazda max 90km/h - średnie spalanie wg komputera 5.3l.
Trasa 260km z małymi miejscowościami - trochę w korku, nieco dynamiczniej, nadal max 90km/h - średnie spalanie wg komputera 5.8l.
Trasa 130km (w tym jakieś 50km ekspresową) - max 120km/h - średnie spalanie wg komputera 6.0l (przy 120km/h brał jakieś 6.5l).
Miasto wychodzi w okolicach 7,5l, dokładniej podam, jak się trochę więcej po nim pokręcę, bo zapomniałem zresetować komputer. ;)
dziabi3 pisze:Minusy:
- kangury przy prędkości 8-11 km/h (muszę się zapytać czy jest aktualizacja softu)
No właśnie coś podobnego zauważyłem. Na początku myślałem, że mam źle wyczute sprzęgło/gaz (nawet żona ze mnie się nabijała). Jak przy przyspieszaniu mocniej docisnę, to tego tak nie czuć. Teraz niby jest ok, ale nieraz jeszcze zabuja. Jutro na spokojnie sobie posprawdzam jak się zachowuje - póki co będąc "w biegu" nie przywiązałem do tego większej uwagi.

Ogólne wrażenia jak najbardziej pozytywne. Fotele mimo ograniczonej regulacji przy 3,5h jeździe bez przerwy dają radę i nie czuć na nich tak zmęczenia nóg oraz pleców, jak to miałem w wysiedzianej Octavii. Żółty kolor na żywo wygląda bardzo przyjemnie. Z poprzedniego mojego wpisu w tym temacie mogę śmiało wyrzucić: "Zawieszenie jest dość twarde (jedna z niewielu rzeczy, która sprawiła, że się zawahałem przed zakupem)" i zastąpić stwierdzeniem, że jest w sam raz.
krzych63
Posty: 49
Rejestracja: 19 cze 2018, 20:28
model samochodu: kia stonik

Re: Kia Stonic. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: krzych63 »

3500 km przejechane. Wymieniłem olej po 2000 km. Wrażenia - nadal pozytywne! Spalanie wg komputera 7,4 l/100 km (na zimnym silniku do pracy i na zimnym silniku z pracy) czyli dobrze. Na światłach nadal nie jestem ostatni, pierwszy też nie, bo przegrałem niedawno z mazdą mx5( czy jakoś tak, bo nawet nie zauważyłem- tylko śmignęła "czerwona cholera"). Fajny gadżet ta siateczka w bagażniku- przypinarz wiaderko z jabłeczkami i się nie wywraca! Nadal jednakowoż mam problem z opanowaniem procedury startowej i zapominam o wyłączeniu start-stopu i postawieniu uszu (odchyleniu lusterek). Na parkingu położyć uszy po sobie - przydatna rzecz. Ale najważniejsze - jak TO pięknie się prowadzi!!
cekaj
Posty: 35
Rejestracja: 12 lut 2018, 14:27
model samochodu: Stonic

Re: Kia Stonic. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: cekaj »

krzych63 pisze: Wymieniłem olej po 2000 km.
A jakim olejem zalałeś? Miałeś swój czy zalewałeś olejem z ASO?
Pozdrawiam Wszystkich posiadaczy KIA-nek
krzych63
Posty: 49
Rejestracja: 19 cze 2018, 20:28
model samochodu: kia stonik

Re: Kia Stonic. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: krzych63 »

Przyznam się szczerze - nie wiem. Z tyłu mam nalepkę (trochę mnie wkurza) PLATINUM orlen czy jakoś tak, no to chiba taki? Oddałem do serwisu, zapłaciłem, odebrałem. Dwie stówy z groszami czy to drogo czy tanio nie wiem, ale jak za wymianę w serwisie to myślę, że nie. Dają jakąś gwarancję to wiedzą co robią ( będę ją musiał w końcu przeczytać, bo nie wiem czego dotyczy).
Tomeknarciarz
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2018, 13:08
model samochodu: KIA STONIC 1,4

KIA Stonic 1,4 Wersja L

Post autor: Tomeknarciarz »

Po długich poszukiwaniach (Toyota, Skoda, Renault, Ford , Peugeot, Suzuki ect..) oraz kilku jazdach testowych zdecydowałem się kupić Kia Stonic dla mojej żony. Nie ukrywam że głównym kryterium była cena verus jakość i ogólne wizualne wrażenie. Ze względu na przedłużający się okres oczekiwania na nowego Stonica (zamawialiśmy go w kwietniu 2018) zaproponowano nam możliwość wyboru w dwóch modelach które akurat zamówił salon Kia ze względu na brak samochodu pokazowego. WYbraliśmy jeden z tych modeli gdyż wyposażeniem odpowiadał naszym oczekiwaniom(cena również mieściła się w budżecie). Wybraliśmy wersję z wolnossącym silnikiem benzynowym 1,4L , w wersji L.
Można dyskutować godzinami i porównywać co to auto ma i czego nie ma w porównaniu do konkurencji jednak moje osobiste wrażenie jest takie iż w tej cenie i z takim wyposażeniem nie ma zbyt wielkiego wyboru na rynku (zapłaciliśmy 66000zł, nowe auto prosto z fabryki z kolorem metalicznym, ciemny Grafit metalik jeśli dobrze pamiętam).
Na ostatniej prostej wachaliśmy się jeszcze pomiędzy Stonikiem a Renault Megane (zadecydowała cena).

Autem jeździ moja żona (dojazdy do pracy, auto przejeżdża mniej więcej 1000km /mc) , miasto, autostrada, okolice miasta . Obecnie ma zrobione 2300 km.
Moja osobista ocena :
ZALETY: dobra cena do jakości(elementy dobrze spasowane,
dużo miejsca w środku jak na takie autko, mam bliźniaki (6 lat) i bez problemu mieszczą się w fotelikach z tyłu , silnik/dynamika jest wystarczający jeśli zakładamy normalne użytkowanie, natomiast nie jest to auto bardzo żwawe nie oszukujmy się. Moim zdaniem ma bardzo dobry wygląd i design, wszelkie potrzebne funkcje (wersja :L )czyli: automatyczna klimatyzacja, android -auto, 6-biegowa skrzynia(u konkurencji różnie bywa głownie 5-cio), automatyczne światła, kamera cofania (dobrze działa), multimedialna kierownica, elektryczne szyby również z tyłu.
Spalanie średnie na poziomie 6,4L obecnie natomiast na początku było 7,2L (podobno po wstępnym dotarciu spada i tak się rzeczywiście stało - myślę że na te gabaryty to normalne spalanie chociaż w mercedesie C klasa (2,4L 200KM miałem 6,5l spalanie średnie po przejechaniu od nowości 250tys km ale to inna bajka).Ogólne wrażenie bardzo pozytywne, auto fajnie się prowadzi i dobrze wygląda. Przez większy prześwit łatwiej jest parkować oraz łatwiej z niego się wysiada/wsiada.

WADY:
bardzo sztywne zawieszenie. Obecnie jeżdżę Citroenem C5(bez hydro) także nie chcę porównywać ale dość mocno "skacze" na nierównościach(moja żona tego nie czuje :) także kwestia przyzwyczajenia..ale: przez to auto na prawdę dobrze trzyma się drogi a w zakręty wchodzi bardzo gładko -rewelka jak na tą klasę.
Zbyt krótkie przełożenia biegów (trzeba się namachać) ...znowu to może kwestia przyzwyczajenia
Brak czujników parkowania z przodu (wstępnie umówiłem się z Kia na ich montaż --cena około 1000zł )
Trochę zbyt krótkie podstawy foteli (ja mam 180cm wzrostu), ..wygody na dłuższych trasam nie jestem w stanie potwierdzić gdyż nie zrobiłem tym autem jednorazowo więcej niż 30 km jednak moim zdaniem nie jest to auto na dłuższe wyjazdy.

Ogólne wrażenia: Bardzo pozytywne. Na pewno polecam ten samochód !! Wcześniej żona jeździła Kia Sorento (leciwe autko miało już 10 lat i poszło w rozliczeniu na poczet nowej Kia Stonic) .
Zastanawialiśmy się czy nie kupić auta większego (np. octavia itd) ale nie chcieliśmy wydać więcej niż 68tys zł (max 70) i niestety w tej cenie nic nowego, ciekawego nie ma ..no chyba że totalny "golas" ale to bez sensu .

Nasze kryteria które zdecydowały:
-auto dobrane do potrzeb
-super wygląd i bardzo dobrze spasowane materiały
-spalanie na akceptowalnym poziomie
-silnik benzynowy wolnossący bardzo ładnie pracuje
-wielkość auta /wygoda w środku ver klasa
-długa gwarancja
-dość niskie koszty serwisu (plus mamy 25% upust na serwis jako promocja)
-kamera cofania
-dobre wyposażenie w odniesieniu do ceny (np. fajne felg w standardzie ect..)
-automatyczna klimatyzacja
-relingi na dachu
-dobre wyciszenie auta

Podsumowując: Polecam to auto jako samochód do jazdy w okolicy miejsca zamieszkania i na krótkie trasy (ewentualnie jakiś wyjazd od czasu do czasu i pewnie wygodniej w konfiguracji 2+1 niż 2+2)

/tomek
Rafal
Posty: 25
Rejestracja: 06 lip 2018, 18:33
model samochodu: stonic

Re: Kia Stonic. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: Rafal »

Jak dla mnie największym minusem tego pojazdu jest poziom resorowania, a w zasadzie jego brak. Twardo jak na wozie żelaźniaku...
Reszta całkiem ok.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: KIA Stonic 1,4 Wersja L

Post autor: camelleon »

Tomeknarciarz pisze:Zastanawialiśmy się czy nie kupić auta większego (np. octavia itd) ale nie chcieliśmy wydać więcej niż 68tys zł (max 70) i niestety w tej cenie nic nowego, ciekawego nie ma ..no chyba że totalny "golas" ale to bez sensu/tomek
.. zacznę tylko .. gratulacje super samochód.. rozwazanie meganki czy octavi jest dziwne na tle stonica bo to zupelnie inna bajka samochodowa.

w cenie do 70 mozna było kupic mocniejszego ceeda z wyposazeniem jak stonic .. wykonanie jak to kia.. i z super pakietami.. i z lepszymi dodatkami typu elektryczna regulacja czesci ledzwiowej td.. :)

ale stonic to pewien styl.. captur mocca crosland mazda cx3.. mały ale wariat.. :)

a z brakiem mocy - sprawdz co sie dzieje jak pokrecisz go tak do 4tys..:) to żyje :)
Mess with the best
Die like the rest
Tomeknarciarz
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2018, 13:08
model samochodu: KIA STONIC 1,4

Re: Kia Stonic. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: Tomeknarciarz »

Do camelleon:

Odnośnie rozważania przez nas innego auta (octavia megane ect..) to nic dziwnego gdyż żona przesiadła się na Stonica z Kia Sorento (2008 rok) więc początkowo rozglądaliśmy się za większym autem. Natomiast nadal będę się upierał iż do 70 tys na prawdę nic ciekawego-nowego w tej klasie się nie kupi. Ceed może i tak (oglądaliśmy ją plus jazda testowa) natomiast osobiście nie podoba nam się oraz z podobnym wyposażeniem (do naszego Stonica) jest droższa o około 8 -10 tys , dodatkowo więcej pali , a spalanie było jednym z ważniejszych założeń kupna nowego auta/mówię o realnym spalaniu ...różnica około 2 L do Stonica w podobnych silnikach. Dodam jeszcze że do Stonica wybraliśmy silnik 1,4 więc "drugi od dołu" natomiast w "upgradzie" Ceeda dokładając lepszy silnik cena jeszcze bardziej idzie w górę..

Tak czy siak jesteśmy zadowoleni z wyboru Stonica. Uważam że to świetne małe autko plus w moim odczuciu super wygląda i jeździ. Jego cena ver jakość wykończenia ver ogólne wrażenia stawia ten model na czele aut tej klasy aut nowych do 70 tys zł. (mój egzemplarz 67500 zł także nawet do 68 tys :)
Jakieś mankamenty zawsze się znajdą...ale te ma każdy samochód.


/tomek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”