Kia Stonic opinie. Wasze ogólne wrażenia

forum użytkowników Kia Stonic
koko
Posty: 11
Rejestracja: 20 mar 2019, 18:15
model samochodu: stonic

Re: Kia Stonic opinie. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: koko »

Witam
Mam zamowiona wersje L stonica czy posiada on fabryczna oslone pod silnikiem, w okolicach domu sa kuny wiec wolabyl sie zabezpieczyc :)
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Kia Stonic opinie. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: jacek1 »

Żadna wersja nie posiada osłony pod silnikiem , a na kuny to najlepiej jakaś chemia , albo elektroniczne odstraszacze .
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Kia Stonic opinie. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: camelleon »

koko pisze:Witam
Mam zamowiona wersje L stonica czy posiada on fabryczna oslone pod silnikiem, w okolicach domu sa kuny wiec wolabyl sie zabezpieczyc :)
zadna blacha pod spodem nie bedzie t ak szczelna by nie weszly.
Mess with the best
Die like the rest
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Kia Stonic opinie. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: dziabi3 »

Pod silnikiem jest taka osłona ale ona nie jest długa i w dodatku ma otwory wentylacyjne.
krzych63
Posty: 49
Rejestracja: 19 cze 2018, 20:28
model samochodu: kia stonik

Re: Kia Stonic opinie. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: krzych63 »

Ponad rok posiadania Stonica 1,4 xl. I nadal nie żałuję! Ładne, zwinne miejskie autko. A dzisiaj miałem okazję jechać na "zadniej kanapie" (córka prowadziła) i tam nie jest najgorzej, miejsce jest. Widziałem środek skody kodiak czy jakoś tak- jakiś suv, i w porównaniu z tym Sonik jest w środku śliczny! Kijanka nie ma się czego wstydzić nawet w porównaniu z samochodami klasę wyżej. Po pierwszej wymianie oleju (2000 km) przybyło mu kilkadziesiąt koni (albo ja nauczyłem się nim jeździć). Jak coś waży 1t i ma 100 KM - musi jeździć! I jeździ! Chyba, że obok na światłach stoi coś co ma 300 KM i waży tylko 1,3 tony -to wtedy nie jeździ :)
Poważnie mówiąc - jakość/cena =100pk na100. Nadal nic nie skrzypi, nie miałem żadnej awarii (odpukać), nadal jest ładny i co najważniejsze po przejechanych na trasie np. 150 km - nie boli mnie w krzyżu!! Niby twarde zawieszenie, siedzenia niewygodne(jak twierdzą oponenci) a krzyż nie boli! (w moim roczniku ważna rzecz!)
Bardzo faje autko!
waldi1906
Posty: 60
Rejestracja: 03 mar 2019, 00:24

Re: Kia Stonic opinie. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: waldi1906 »

To ja też klepnę parę słów ,mam go dopiero dwa miesiące silnik 1.4 przejechane 2200 km wymiana oleju po 1000 ,autko ładne [ opinie innych ] prowadzi się super ,na miasto idealne w trasie też nie narzekam [ jazda po trasie S5 ,160 jechał więcej nie próbowałem ] spalanie na początku po mieście 7,5 teraz 6,9.Bagażnik dla mnie wystarcza [ rzeczy trzech osób nad morze zapakowane ], brak kangurów .Jedyna rzecz która nie daje mi spokoju to te twarde zawieszenie strasznie przenosi hałas a wręcz stukanie na nierównościach [ przy wymianie oleju w serwisie zgłosiłem żeby sprawdzili te zawieszenie -niby wszystko ok ].Czy bym kupił jeszcze raz Stonica -TAK
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”