Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

forum użytkowników Kia Stonic
Msobik78
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2021, 10:08
model samochodu: Stonic 1.0 T-GDi EcoDynamics+ 120KM 48V 7DCT

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Msobik78 »

RyszardG pisze: 18 mar 2021, 15:41 Witam.
Jestem nowy na forum, Stonica 1,0 ze skrzynia 7DCT zamowilem 8.01, wg dealera, zostal wyprod. ok 8.03, ale nie wie kiedy wyplynie statkiem, tez mnie interesuje czy moze ktos ma jednak jakies info o transporcie, wg umowy, ma byc do odbioru do 12.07, ale licze na to, ze bedzie szybciej.
Ja zamawiałem 14.01 z terminem odbioru do 14.06 ale też miałem nadzieję, że będzie wcześniej. Niestety kilkanaście dni temu dealer poinformował mnie, że samochód jest dopiero w planie produkcji i nie mam co liczyć na wcześniejszą dostawę. Także chyba sobie jeszcze poczekamy :(
Jaki kolor zamówiłeś i z jakim wyposażeniem?
RyszardG
Posty: 5
Rejestracja: 22 lut 2021, 14:24

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: RyszardG »

Ja mam info, że mój już płynie, prawdopodobnie Ty będziesz miał póżniej, u mnie ważne było to, że zamówiłem przed 10- tym, czyli przed datą składania przez dealerów zbiorczych zamówień do fabryki, u Ciebie było to 14- go. Potrzebowałem niezbyt dużego (a takim jest Stonic), ale dobrze wyposażonego auta, zamówiłem więc wersję 1,0 120 KM 48V 7DCT GT Line + pakiet AEB, kolor czerwony.
Msobik78
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2021, 10:08
model samochodu: Stonic 1.0 T-GDi EcoDynamics+ 120KM 48V 7DCT

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Msobik78 »

RyszardG pisze: 05 kwie 2021, 16:49 Ja mam info, że mój już płynie, prawdopodobnie Ty będziesz miał póżniej, u mnie ważne było to, że zamówiłem przed 10- tym, czyli przed datą składania przez dealerów zbiorczych zamówień do fabryki, u Ciebie było to 14- go. Potrzebowałem niezbyt dużego (a takim jest Stonic), ale dobrze wyposażonego auta, zamówiłem więc wersję 1,0 120 KM 48V 7DCT GT Line + pakiet AEB, kolor czerwony.
Czy Twój Stonic już dopłynął i dotarł do Ciebie? Ja nadal nie mam informacji od dealera, że mój został wyprodukowany :cry:
andrzej0214
Posty: 107
Rejestracja: 24 sie 2019, 07:09
model samochodu: stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: andrzej0214 »

Im bardziej wyczekiwany, tym bardziej kochany :roll: Pamiętam te przebieranie nogami- płynie, przypłynął a może piraci statek porwali i bombek na święta nie będzie :)
Czeka was jeszcze lekki stresik przy odbiorze auta i powrót do domu pełen stojących włosów pod kapeluszem ;) Takie to uroki...
RyszardG
Posty: 5
Rejestracja: 22 lut 2021, 14:24

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: RyszardG »

Dziś niespodziewanie dostałem cynk, że auto jest już
w salonie, do odbioru w piatek 7.05, czyli po 4 miesiącach od zamówienia
:)
923lech61
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2021, 14:15
model samochodu: stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: 923lech61 »

Zamówiłem 8.03.21. cisza brak informacji. ;)
Pitoniusz
Posty: 19
Rejestracja: 26 maja 2019, 22:15
model samochodu: Stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Pitoniusz »

Ja czekałem za swoją Stonką równe 5 miesięcy. Masz jeszcze czas :D :D
Pajda
Posty: 9
Rejestracja: 10 lut 2021, 20:50
model samochodu: Kia Stonic 1.0 100KM

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Pajda »

Ja zamówiłem w dniu 22.04.2021r, a w dniu 17.06.2021r otrzymałem telefon, iż czeka na mnie już w salonie ale, że byłem akurat na urlopie to jutro odbieram dopiero z salonu.
Nadmienię tylko, że akurat jak zamawiałem 22.04.2021r to 21.04.2021r, 5 sztuk akurat było produkowanych w takiej konfiguracji i kolorze jaki chciałem i akurat jedna z tych 5 sztuk mi się trafiła. Tak więc miałem nie samowite szczęście.
923lech61
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2021, 14:15
model samochodu: stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: 923lech61 »

Dziś dostałem informację z salonu że w dniu wczorajszym została wyprodukowana, podobno transport ok. 2 miesiące.
Clover95
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2021, 17:08
model samochodu: Kia Stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Clover95 »

Czy ktoś z Was miał może taką sytuację? Zamówiłam samochód 31.05, pan mnie poinformował, że termin odbioru to końcówka lipca/początek sierpnia. Zależało mi na tym, aby samochód mieć w sierpniu, stąd byłam gotowa kupić model dostępny na stanie lub w zamówieniu zrezygnować z niektórych opcji/koloru, aby tylko był szybciej. Miałam wtedy sytuację, że samochód w mojej konfiguracji już wychodził z taśmy produkcyjnej i miał jechać do transportu. Jednak bez dokładnych dat. Zadzwoniłam dzisiaj do salonu, w którym kupuję auto i państwo z działu sprzedaży byli zaskoczeni, powiedzieli, że mój samochód jest przewidywany na odbiór na koniec września najwcześniej :( Trochę jestem zestresowana tym zamieszaniem, zwłaszcza, że to moje pierwsze auto i planowałam nim jechać za granicę we wrześniu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”