Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

forum użytkowników Kia Stonic
grzegorz82
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2018, 21:06

Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: grzegorz82 »

Witam forumowiczów.
Zamówiłem Stonica u dilera jeszcze pod koniec zeszłego roku. Termin miałem ustalony na połowę marca. Zbliża się już koniec kwietnia a o aucie ni widu ni słychu. Mam enigmatyczne informacje, że może będzie w maju ale bez konkretów. Czy ktoś z Was też może ma problem z odbiorem w terminie auta albo jakieś informacje co jest przyczyną. Może to jakiś "globalny" problem albo tylko na mnie trafiło. Troszkę to się przedłuża.... Pozdrawiam
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Piotrek »

Nie przejmuj się - rozbieżności pomiędzy obiecanym a rzeczywistym terminem odbioru w KIA to standard. Jeśli prześledzisz dokładnie forum to znajdziesz niejednego użytkownika, który czekał dodatkowe 3 miesiące od przewidywanego do rzeczywistego terminu odbioru.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
cekaj
Posty: 35
Rejestracja: 12 lut 2018, 14:27
model samochodu: Stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: cekaj »

Napisz dokładnie kiedy zamówiłeś. tak jak pisałem wcześniej zamówienia złożone do 10-ego każdego miesiąca są wysyłane jeszcze w tym samym miesiącu, te składane później są wysyłane po 10-tym następnego miesiąca , także tutaj może być już miesiąc obsuwy . Pewnie w zamówieniu masz , że czas oczekiwania do 6 miesięcy i tego trzeba się trzymać bo wiesz sprzedawca to sprzedawca, zawsze powie to co klient chce usłyszeć . Ja zamówiłem w lutym i miałem nadzieję na wakacje jechać 'Nówką" , a tu pewnie będzie trzeba telepać się " dziadkiem" ;)
Pozdrawiam Wszystkich posiadaczy KIA-nek
Piter1993
Posty: 76
Rejestracja: 11 mar 2018, 09:21
model samochodu: Proceed GT full

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Piter1993 »

Witam wszystkich,

To chyba zależy od Twojego indywidualnego szczęścia i wybranej wersji silnika. Mój egzemplarz (L z silnikiem 1.0 Tgdi) zamówiłem zaraz po nowym roku, ~5 stycznia, i przyszedł zgodnie z datą szacowaną przez dilera - 1 kwietnia.

Pozdrawiam :)
Proceed GT full (MY22)
Dartom
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2018, 10:15
model samochodu: stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Dartom »

Swoje zamówienie złożyłem 11.12.2017 w umowie miałem określony termin odbioru : marzec-kwiecień 2018. Wczoraj uzyskałem formację że mój stonic dopłynie do portu w Słowenii 25 kwietnia. Od tej daty trzeba doliczyć około dwóch tygodni na "przerzut" samochodu do dilera.
grzegorz82
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2018, 21:06

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: grzegorz82 »

W zamówieniu miałem określoną konkretną datę odbioru (chyba 17 marca) a zamówienie składałem pod koniec grudnia (27-29 grudnia) czyli przed 10 dniem stycznia. Ale mam nadzieję, że też już płynie.....
Orbit1985
Posty: 3
Rejestracja: 04 cze 2018, 05:48
model samochodu: Stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Orbit1985 »

Ja zamówiłem auto w połowie marca. Sprzedawca odrazu uprzedził mnie że trzeba będzie poczekać nawet sześć miesięcy bo stonic sprzedaje się lepiej niż przewidywali i fabryka nie wyrabia
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: camelleon »

Orbit1985 pisze:Ja zamówiłem auto w połowie marca. Sprzedawca odrazu uprzedził mnie że trzeba będzie poczekać nawet sześć miesięcy bo stonic sprzedaje się lepiej niż przewidywali i fabryka nie wyrabia
ja moj zamawialem w listopadzie a odbior byl na marzec.. :) ale auto bylo juz w salonie.

natomiast dwie rzeczy powiedzial sprzedawca na wstpie: nie bedzie wyprzedazy rabatów promocji - bo auto samo sie sprzeda i nie bedzie czego wyprzedawac. zapowiedzial od marca podwyzke ceny (co stalo sie za sprawą likwidacji wersji 1.2) oraz.. mowil ze zamowienia z listopada grudnia jeszcze jako tako zjadą a zamowienia styczen luty to bedzie 6 a nawet w skrajnych przypadkach 8 miesiecy ( zaleznie od specyfikacji).

wiec wszystkim czekającym CIERPLIWOSCI zycze
Mess with the best
Die like the rest
krzysztof42
Posty: 51
Rejestracja: 18 lut 2018, 08:00
model samochodu: stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: krzysztof42 »

Ja zamówiłem 17 lutego 2018 wersja xl i dzisiaj telefon od dilera że autko powinno być do odbioru w przeciągu dwóch tygodni tak że nie jest źle.
kadabro
Posty: 35
Rejestracja: 12 cze 2018, 10:55

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: kadabro »

Jak oglądałem samochód na początku marca, to szacowany termin realizacji zamówienia wynosił 4-5 miesięcy... gdy zamawiałem pod koniec marca, to sprzedawca poinformował, że dla bezpieczeństwa mają ustalony już termin na 180 dni (nie nadążają). Nieoficjalnie ma być już na początku sierpnia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”