Odbiór Stonica

forum użytkowników Kia Stonic
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Odbiór Stonica

Post autor: JaWa »

camelleon pisze: zawsze mają democary i moga Ci wypozyczyc.. ja co chwile jakims jezdzilem, jak jade na serwis zostawiam auto i zamiast czekac 2 godziny to biore demo i jade cos zalatwic. i tak najczesiej:)
Pierwszy raz słyszę o takich praktykach (pomijając marki premium). Pochwalisz się, który to salon jest tak frontem do klienta?

Dla kontrastu przypomnę tylko, że Honda w Civicach type R cały czas twierdzi, że skrzynia pada, bo użytkownicy źle jeżdżą i toczą się sprawy sądowe w tym temacie. W zasadzie wystarczy włączyć TurboKamerę żeby zobaczyć, że każda marka ma z jakimś autem mniejszy lub większy problem i są usterki przy których wolą latać po sądach po 5 lat i z auta nic nie zostaje.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Odbiór Stonica

Post autor: camelleon »

JaWa pisze: Pierwszy raz słyszę o takich praktykach (pomijając marki premium). Pochwalisz się, który to salon jest tak frontem do klienta?

to sie nazywa jazda testowa: podpisujesz umowe o uzyczenie pojazdu i moge zrobic iles tam km.. zazwyczaj nie przekracza to 20 w moim przypadku bo ASO mam kolo pracy i zamiast siedziec i pic kawe, wole pojechac do pracy zrobic conieco.. wrocic za dwie godziny.. auto stoi bezpiecznei na parkingu..

z zastępczym na czas naprawy jest tak samo, umawiają kiedy mają wolne auto, odbieram z pelnym bakiem oddaje z pelnym bakiem.. 1-3 dni jak potrzeba.

Znam pracowników tego salonu od lat.. prawie 10, kupilem u nich osobiscie 3 kianki, plus w rodzinie kolejne 3, plus paru kolegów z pracy sie skusiło na kianki bo są fajne.. wiec troche mnie tam znają, zalatwiam tam sporo spraw.. i moze dlatego taki front do klienta. :)
Mess with the best
Die like the rest
koko
Posty: 11
Rejestracja: 20 mar 2019, 18:15
model samochodu: stonic

Re: Odbiór Stonica

Post autor: koko »

Witam,
Zamawiałem Stonica (L+AEB+STY+NAVI) 08.02 z terminem odbioru na początek maja, ktoś ma w podobnym czasie odbiór? Czy wiadomo coś na temat realizacji, czy jest jakieś opóźnienie?
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Odbiór Stonica

Post autor: jacek1 »

Zamawiałem 12 lutego , poinformowali mnie że odbiór pod koniec kwietnia .
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
cuubbee
Posty: 16
Rejestracja: 03 lis 2018, 20:01
model samochodu: Stonic 1.4 AT STY+AEB
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Odbiór Stonica

Post autor: cuubbee »

ja złożyłem zamówienie 03 grudnia 2018 i nie ma podanego konkretnie terminu odbioru auta.. bo sami nie wiedzą..w umowie wpisane jest do 7 miesięcy.. masakra jakaś te czekanie :) Auto poszło do produkcji więc może rzeczywiście tak długo to wszystko trwa.
waldi1906
Posty: 60
Rejestracja: 03 mar 2019, 00:24

Re: Odbiór Stonica

Post autor: waldi1906 »

Witam autko zamówione 13 lutego z tego co mówił diler autko już płynie bo niektórzy dilerzy zamawiają w ciemno przypuszczając że trafia w gusta klienta, jeśli to prawda to mam farta.Fakt że szukałem w dwóch województwach, telefonowałem do 9 dilerów, w dwóch powiedzieli że maja takie autko zamówione i będzie na koniec kwietnia.Zamówiłem i czekam .Nadmienię tylko że w mojej miejscowości jest salon KIA ale musiałbym czekać do września gdybym zamówił u nich.Pozdrawiam oczekujących.
koko
Posty: 11
Rejestracja: 20 mar 2019, 18:15
model samochodu: stonic

Re: Odbiór Stonica

Post autor: koko »

Macie jakies info od dilerów jak tam auta do odbioru pod koniec kwietnia? Bo u mnie narazie cisza
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Odbiór Stonica

Post autor: jacek1 »

Pod koniec kwietnia to chyba mało realny termin , raczej bardziej to połowa maja . Statki do portu Koper przypływają gdzieś między 22-26 , do tego trzeba jeszcze doliczyć 2 tygodnie na przerzut do dilera . Pod koniec marca pytałem o mojego , jest wyprodukowany , ale więcej info nie dostałem , mam pytać po świętach .
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
waldi1906
Posty: 60
Rejestracja: 03 mar 2019, 00:24

Re: Odbiór Stonica

Post autor: waldi1906 »

Kurcze mam w umowie na koniec kwietnia ale przeglądając wczoraj oto moto zauważyłem że część dilerów pisze odbiór około 20 maja,jeszcze Jacek pisze że mają być w Słowenii dopiero 22-26 kwietnia to by się zgadzało że będzie opóżnienie .Czyli będziemy jeszcze coś urywać z ceny albo jakieś gratisy.A miałem jechać na majówkę nad morze a tu d..a.Ale kobita się wk....wi.
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Odbiór Stonica

Post autor: jacek1 »

No to jak masz w umowie koniec kwietnia , to walcz o upust , albo niech Ci dają auto do czasu odbioru Stonica .
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”