Opony całoroczne

forum użytkowników Kia Stonic
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Opony całoroczne

Post autor: StonicScross »

A u mnie odwrotnie - chyba te nokiany całoroczne wlasnie lepsze niż wiele zimowych. Choc obawiam się czy latem nie będą spowalniać i powodować większe spalanie
jami
Posty: 96
Rejestracja: 16 wrz 2020, 10:50
model samochodu: Stonic 1.4 XL+AEB+SRF

Re: Opony całoroczne

Post autor: jami »

Przejeździłem tegoroczną zimę dwoma autami - jedno na zimówkach, drugie na całorocznych. Oba komplety opon to GoodYeary. Nadal twierdzę, że to jeden pieron. Jak było ślisko, tak samo źle i ostrożnie jeździło się oboma samochodami (jazda po Warszawie i okolicach).
Na oponach całorocznych byłem w zimie w Alpach i nawet po sporych śnieżycach jeździło się całkiem pewnie i bezpiecznie.
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Opony całoroczne

Post autor: StonicScross »

Inna refleksja - w 2021 roku chyba na cały rok dadzą radę zimowe... :lol: Szykuje się po 5 dni upałów na miesiąc od maja do września a potem przymrozki itp.
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Opony całoroczne

Post autor: StonicScross »

A możesz napisać jakich używasz i dlaczego jesteś zadowolony a nie dawać link?
corsair28
Posty: 55
Rejestracja: 09 gru 2019, 15:00
model samochodu: Kia Venga 1.6B 6M / 2018

Re: Opony całoroczne

Post autor: corsair28 »

Ja raz założyłem po namowach "całoroczne". W nocy popadał śnieg, nie powiem sporo bo 10-15 cm i nie byłem w stanie wyjechać z garażu. Szybko się tego wynalazku pozbyłem i kupiłem zimowe Dębica frigo. Nie było problemu nawet przy znacznie większym śniegu, nigdy się nie zakopałem. Dla mnie nie ma tematu uważam, że na całorocznych da się jeździć po odśnieżonych drogach ( znajomi narzekają ale się męczą ) ale na warunki bardziej ekstremalne nie polecam.
jotes1911
Posty: 206
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: Opony całoroczne

Post autor: jotes1911 »

StonicScross pisze: 26 sie 2021, 11:22 A możesz napisać jakich używasz i dlaczego jesteś zadowolony a nie dawać link?
Zadowolony jest z powodu wstawienia linka reklamodawczego do konkretnego sklepu z koszykiem. :lol:
adamo64
Posty: 155
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Opony całoroczne

Post autor: adamo64 »

Jeśli całoroczne to polecam jedynie Goodyear Vector 4Seasons gen3
Jeździłem na tych oponach -gen1 w poprzednim aucie 4 lata i byłem bardzo zadowolony.
Wiadomo że są osoby którym całoroczne nie odpowiadają ale po mieście i latem na wakacje są super :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”