Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

forum użytkowników Kia Stonic
adamo64
Posty: 155
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: adamo64 »

Kolego tadesk -a jaki kolor i wersję zamówiłeś?
tadesk
Posty: 8
Rejestracja: 06 cze 2021, 21:28
model samochodu: Kia Stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: tadesk »

Stonic 1.0, T-GDI, 6 biegowa, wersja pośrednia, czyli L,
kolor niebieski.
iovv
Posty: 3
Rejestracja: 23 wrz 2021, 23:53
model samochodu: Stonic 2022

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: iovv »

Czy ktoś wie jak wygląda kwestia przepływu informacji od linii produkcyjnej do salonu w Polsce?
Zamówiłem Stonica w wersji Business Line 11-go czerwca z datą odbioru 30-go września (podczas zamawiania już był w produkcji), więc od momentu zamówienia do momentu odbioru są prawie 4 miesiące.

Niedawno dostałem wiadomość od dilera, że będzie na pewno opóźnienie, ale nie jest w stanie powiedzieć jak duże.
Wiem też, że data zakończenia produkcji w Korei była ustalona na 17.09, a odbiór na 30.09, czyli można liczyć, że transport z fabryki + rejestracja w Polsce trwa teraz około 2 tygodnie.

Kia w momencie wyprodukowania auta nadaje mu numer WIN w fabryce i to jest znak, że produkcja została zakończona - dopóki salon nie otrzyma tej informacji, można cały czas dodawać 2 tygodnie od teraz, więc najszybciej kiedy to możliwe, że odbiorę auto, to obecnie 8.10

I teraz się zastanawiam na jakie opóźnienie powinienem się przygotować?
Czy ktoś ma jakieś podobne doświadczenia?

Wersja Business Line 1.0 T-GDI 100KM + Nadwozie dwukolorowe + Pakiet bezpieczeństwa
Dokładnie taka wersja była sprawdzona w systemie przez dilera i była jako "w produkcji" zanim ją zamówiłem, więc spodziewałem się że jedynie może być szybciej niż później wyznaczonego terminu.

Będę wdzięczny za każdą sensowną odpowiedź :)
adamo64
Posty: 155
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: adamo64 »

Odpowiem tak :salony obiecują złote góry a termin odbioru jest 6 miesięcy od zamówienia.
Mnie obiecano na 15.09 w czerwcu a dziś dowiedziałem się że auto może będzie na początku grudnia.
Kłamią i zwodzą by nie stracić klienta, gdybym to wiedział szukałbym innego auta niż KIA
Czekaj więc cierpliwie,tak jak wszyscy. :cry:
iovv
Posty: 3
Rejestracja: 23 wrz 2021, 23:53
model samochodu: Stonic 2022

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: iovv »

Czekać na pewno będę bo nic lepszego na rynku nie ma :)

Ale czy ten termin dostawy jest możliwy?
2 tygodnie na cały proces przekazania z fabryki bezpośrednio do klienta?
adamo64
Posty: 155
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: adamo64 »

Dostawa statkiem do Chorwacji i później do PL może trwać ok miesiąca,ale nie wierz w obiecanki terminu dopóki auto nie zostanie wyprodukowane.
Mój miał być wyprodukowane już od początku sierpnia ,przez wrzesień a teraz ok października.
Myślę że to wszystko przez problemy z elektroniką, a pierwszeństwo produkcji mają dla krajów "zachodnich" a nas to mają daleko...... :cry:
ghost2255
Posty: 32
Rejestracja: 03 lip 2021, 13:59
model samochodu: stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: ghost2255 »

Ja podobnie. Zamówione 22.06, miał być koło 18.08, bo w momencie zamówienia podobno "właśnie wchodził do produkcji".
Okazało się, że 15.08 nawet nie jest wyprodukowany, dopiero za kilka dni miał zejść z taśmy.

Zrezygnowałem. Poszedłem do konkurencji i od ponad 3 tygodni mam inne auto. 12 dni od pierwszego wejścia do salonu.
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: jacek1 »

iovv pisze: 24 wrz 2021, 10:15 Czekać na pewno będę bo nic lepszego na rynku nie ma :)

Ale czy ten termin dostawy jest możliwy?
2 tygodnie na cały proces przekazania z fabryki bezpośrednio do klienta?
Nie chcę Cię martwić , ale od wyprodukowania do odebrania samochodu , to tak minimum 2 miesiące wychodzi . Cierpliwości życzę !
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2021, 20:57 przez jacek1, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Bugaloo »

2 tygodnie to z fabryki na Słowacji (nie wiem gdzie robią Stonica). Z Korei to sam transport 6tyg. A gdzie cło i reszta pierdół.
adamo64
Posty: 155
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: adamo64 »

ghost2255 pochwal się co kupiłeś bo też mam dość czekania...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”