Akcesoria do Kia Stonic

forum użytkowników Kia Stonic
Parch
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2019, 09:22
model samochodu: Kia Stonic XL 1.4 DOHC

Re: Akcesoria do Kia Stonic

Post autor: Parch »

W konfiguratorze internetowym w zakładce dodatki widnieje opcja "Oświetlenie diodowe pod lusterkami zewnętrznymi".
Zamówiłem tą opcję konfigurując nową Kię Stonic (odbieram na dniach) będąc przekonanym, że chodzi o tzw. "PUDDLE LIGHT", czyli lampki oświetlające podłoże, zamontowane w lusterkach bocznych. No i kilka dni temu zadzwoniono do mnie z ASO KIA, że to nie są lampki w lusterkach, tylko w drzwiach przednich.Chciałem spytać, czy to faktycznie tak jest, czy może występuje niezależnie oświetlenie w lusterkach i w drzwiach?
Pytam dlatego, że moim drugim aucie właśnie tak mam, że są dwa niezależne oświetlenia: PUDDLE LIGHT w lusterkach i COURTESY LIGHT w drzwiach i obie te funkcje realizują oświetlanie podłoża.
huri_khan
Posty: 214
Rejestracja: 06 sie 2019, 22:28
model samochodu: ProCeed 1,4 GTLine + WIN + hak
Lokalizacja: Bytom

Re: Akcesoria do Kia Stonic

Post autor: huri_khan »

Konfigurator nie jest spójny. Opis pozwala przypuszczać, że będą diody w lusterkach natomiast na zdjęciu jest dół drzwi co może sugerować że lampy będą w dole.

P.S. Czy Tobie diler także powiedział że cena jest tylko za projektory/lampy a dodatkowo musisz zapłacić za wiązki i podłączenie ?
Parch
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2019, 09:22
model samochodu: Kia Stonic XL 1.4 DOHC

Re: Akcesoria do Kia Stonic

Post autor: Parch »

huri_khan pisze: 10 wrz 2019, 14:09 Czy Tobie diler także powiedział że cena jest tylko za projektory/lampy a dodatkowo musisz zapłacić za wiązki i podłączenie ?
Nie było takiej rozmowy. Właściwie to nie dociekałem jaka jest cena tej konkretnej opcji w ASO Kii i jaka jest (i czy w ogóle) różnica w porównaniu do konfiguratora internetowego. A nie dociekałem ponieważ przyszedłem do dilera z gotową konfiguracją i było tam zaznaczone więcej opcji wyposażenia dodatkowego. Przy podpisywaniu umowy na zakup auta sprzedawca sobie zaznaczył, czego oczekuję od auta, podał cenę, a ja porównałem ją z ceną jaka mi wyszła z "konfiguratora". Kwoty się m/w zgadzały.
waldi1906
Posty: 60
Rejestracja: 03 mar 2019, 00:24

Re: Akcesoria do Kia Stonic

Post autor: waldi1906 »

Witam mam u siebie te projektory ,płaciłem tyle ile było w konfiguracji żadnych dopłat za jakieś wiązki czy coś innego.ps sprawdziłem teraz na fakturze mam je za 300 zł
Parch
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2019, 09:22
model samochodu: Kia Stonic XL 1.4 DOHC

Re: Akcesoria do Kia Stonic

Post autor: Parch »

No to Stonik odebrany. Lampki w bocznych drzwiach, w porównaniu z moim drugim autem, są ogromnym rozczarowaniem. Gdybym wiedział, że instalacja będzie pociągnięta z oświetlenia kabiny, to bym tego ficzeru nie zamówił. Po włączeniu oświetlenia wnętrza świecą te lampki przy zamkniętych drzwiach :lol: Sytuację ratuje fakt, że są zamontowane od spodu boczka, bo gdyby były z boku, to świeciłyby mi na spodnie.
darko25
Posty: 10
Rejestracja: 07 cze 2019, 10:44
model samochodu: Kia stonic

Re: Akcesoria do Kia Stonic

Post autor: darko25 »

Witam czy jak kupuje gdzieś indziej akcesoria je montuje to nie tracąc gwarancji?
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Akcesoria do Kia Stonic

Post autor: Piotrek »

To zależy od sposobu montażu. Jeżeli podpięcie do wiązki elektrycznej (o ile jest wymagane) następuje w sposób bezinwazyjny nie ma problem z gwarancją. Jeśli jednak jakiś przewód musisz przeciąć wtedy dajesz gwarantowi pole do podważenia roszczenia w razie jakiejś szkody.
Najlepiej takie pytanie zadac bezpośrednio w ASO, tak aby odpowiedź uzyskać na piśmie, tudzież napisać mail do centrali.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
darko25
Posty: 10
Rejestracja: 07 cze 2019, 10:44
model samochodu: Kia stonic

Re: Akcesoria do Kia Stonic

Post autor: darko25 »

Ok spoko. Podłączac nic nie będę chodziło mi o te listwy progowe i chromowe kupione gdzie indziej i chodzi mi o ingerencję 2 tedy lakier
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Akcesoria do Kia Stonic

Post autor: Piotrek »

Listwy progowe nie mają wpływu na gwarancję.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
sebastianmatusiak
Posty: 7
Rejestracja: 14 sty 2020, 15:04
model samochodu: Stonic

Re: Akcesoria do Kia Stonic

Post autor: sebastianmatusiak »

Odświeżam temat, tak aby nie dublować kolejnych tematów.

Poszukuję nakładek progowych do stonica, niestety wszystkie które znalazłem nie nachodzą bezpośrednio pod uszczelkę, a zależy mi właśnie na takich. W poprzednim aucie miałem listwy, które niestety nie nachodziły pod uszczelkę i przez 2 lata zebrało się tam mnóstwo drobnego piasku/kamyków, które niestety zniszczyły lakier pod listwą.

Czy udało się komuś coś takiego dorwać i może podesłać link?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”