Szarpie przy dodaniu i odjęciu gazu

forum użytkowników Kia Cerato
Hubi89
Posty: 3
Rejestracja: 06 lut 2020, 19:55
model samochodu: Cerato

Szarpie przy dodaniu i odjęciu gazu

Post autor: Hubi89 »

Witam

Mój samochód to Kia Cerato 2.0 benzyna. Od jakiegoś czasu auto szarpie przy nagłym dodaniu jak i odpuszczeniu gazu. Jest to jedno, czasem dwa szarpnięcia przy dodaniu gazu i zawsze jedno przy nagłym jego odpuszczeniu. Najbardziej jest to odczuwalne na 1 biegu, np jadąc w korku. Auto ma moc, po tym jak szarpnie, rozpędza się normalnie. Objaw nie występuje, lub jest mniejszy gdy płynniej operuje gazem. Z rzeczy, które ostatnio były robione to: Wymiana świec z przewodami, wymiana cewki, czyszczona przepustnica, wymieniony silniczek krokowy, nowa sonda lambda, wymieniony czujnik przepustnicy. Błędów brak, w zawieszeniu nie ma żadnych luzów.

Pozdrawiam
luki
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:01
model samochodu: cerato

Re: Szarpie przy dodaniu i odjęciu gazu

Post autor: luki »

filtr paliwa może być na wykończeniu
Hubi89
Posty: 3
Rejestracja: 06 lut 2020, 19:55
model samochodu: Cerato

Re: Szarpie przy dodaniu i odjęciu gazu

Post autor: Hubi89 »

Też tak podejrzewałem, ale tutaj filtr jest w pompie i mechanik mi powiedział, że się go nie wymienia. Widziałem że da się kupić ten filtr, więc nie wiem w sumie jak to jest z tą wymiana
Hubi89
Posty: 3
Rejestracja: 06 lut 2020, 19:55
model samochodu: Cerato

Re: Szarpie przy dodaniu i odjęciu gazu

Post autor: Hubi89 »

Witam

Odświeżam temat, ponieważ problem nadal występuje a do tego doszło puknięcie w momencie szarpnięcia. Wymieniłem filtr paliwa jak i poduszki silnika i nic to nie dało. Zawieszenie sprawdzane, nie znaleziono luzów. Myślę nad sprawdzeniem przegubów, czy jest możliwość, żeby luzy na nich dawały taki efekt?
Ladislao
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2023, 17:23
model samochodu: Carens IV

Re: Szarpie przy dodaniu i odjęciu gazu

Post autor: Ladislao »

Witam, udało się finalnie znaleźć przyczynę?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Cerato”