Problem z mocą

forum użytkowników Kia Cerato
Jarosz77
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2018, 10:37
model samochodu: Kia cerato

Problem z mocą

Post autor: Jarosz77 »

Witam.
Jestem właścicielem kia cerato 1.5 crdi od 12 lat. Autem przejechałem 180 tyś km. Ostatnio odczuwalny jest duży spadek mocy sprawdzony na hamowni. Auto ze 102 koni ma teraz 77. Wtrysku wymienione 4 mies temu. Filtry zawsze dobrej jakości zmieniane co 10 tyś. Wszystkie odczyty z komputera tj przepływomierz turbo i wszystko inne w normie. Z rury wydechowe nie widać nawet mgiełki. Ktoś ma jakiś pomysł? 3 mechaników nie chciało szukać przyczyny.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Problem z mocą

Post autor: Piotrek »

Może zalałeś jakies paliwo o wątpliwej jakości, bądź masz problem z kompresją na cylindrach I Ci gdzieś powietrze bokiem wieje?
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Jarosz77
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2018, 10:37
model samochodu: Kia cerato

Re: Problem z mocą

Post autor: Jarosz77 »

Dziękuję za odpowiedź dam znać jak znajdę przyczynę.
Jarosz77
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2018, 10:37
model samochodu: Kia cerato

Re: Problem z mocą

Post autor: Jarosz77 »

Opisywany problem został rozwiązany.

Po dwóch latach czyli jakis miesiac temu cos wpadło do turbiny. Przy jej wymianie mechanik przeczyscił dolot zaworu EGR (gdzie był przeswit na około 3mm, turbina też była ok tylko to cos to wpadło wylamało łopatki) kolektor wydechowy caly zapchany sadzą katalizator tak samo. Wszystko zostało przeczyszczone i moc wróciła. Auto obecnie ma około 200000 przybiegu. Gdy zaczęła nim jeździć żona auto miało na liczniku 60tys. Rocznie auto robiło około 12tys km wyłącznie po mieście- na trasy jeżdziliśmy innym autem. Zapchało się i tyle. Teraz śmiga aż miło :) Napomne tylko ze wcześniej sugerowałem zeby przeciścic te elementy ale słyszalem cos takiego"panie tyle z tym roboty nie mam czasu na takie rzeczy" :) Auto ma juz 15 lat i szkoda sprzedawac.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Cerato”