Dzwięk z okolic tłumnika końcowego (chyba)

forum użytkowników Kia Carens
szuwar
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2019, 08:11

Dzwięk z okolic tłumnika końcowego (chyba)

Post autor: szuwar »

Witam , posiadam KIA Carens IV 2015 silnik 1.6 GDI (benzyna) od jakiegoś czasu w czasie jazdy gdy silnik się rozgrzeje podczas zmiany biegu a w zasadzie wciśnięcia sprzęgła chcąc zmienić bieg , dochodzą odgłosy z okolic tłumika końcowego (odgłos drgania cienkiej blachy) czasami pojawia się jak stoję na światłach , gdy dodam lekko gazu odgłos ustaje . Dodam że ten dźwięk pojawia się nieregularnie i nie zawsze ale coraz częściej , właziłem do kanału chcąc to sprawdzić bo myślałem że może któraś z osłon wchodzi w rezonans a tu na złość nic nie znalazłem , sprawę zgłosiłem do serwisu , ale oni też nie mogli zdiagnozować , no szlak mnie trafia , czy może tłumik się już przepala czy ki grzyb , ale obejrzałem opukałem i się trzyma , no nie mam pojęcia co to jest, silnik ok nic się nie dzieje z elektryką też ok , może u kogoś z was wystąpił taki problem .
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dzwięk z okolic tłumnika końcowego (chyba)

Post autor: gisio »

W którym serwisie pracują takie orły?
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
wist1974
Posty: 1
Rejestracja: 03 sie 2019, 15:13
model samochodu: Kia Carens

Re: Dzwięk z okolic tłumnika końcowego (chyba)

Post autor: wist1974 »

Miałem dokładnie ten sam problem Kia Carens 2016..Serwis w Łodzi nie potrafił zdiagnozować problemu ponieważ występował sporadycznie. Efekt.. ustopilo samoistnie w zamian po dłuższej jeździe z tej okolicy jest słyszalny dźwięk przypominający rozprezajaca się puszkę metalowa idzie o.. pieć
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Carens”