Ubywający płyn chlodniczy

forum użytkowników Kia Carens
niania24
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2019, 16:34
model samochodu: Carens IV 2013

Ubywający płyn chlodniczy

Post autor: niania24 »

Część,
Mam problem ze swoim Carensem IV 2013R. Od jakiego czasu ubywa mi plyn chłodniczy. Dzieje się to tylko wtedy kiedy mam uzupełniony zbiorniczek wyrównawczy. Po każdej jeździe zostaje malutka plamka pod samochodem i mokra jest osłona silnika od dołu przy samej chlodnicy, do czasu ubycia całego płynu że zbiorniczka.
Jeśli zaś zbiorniczek jest pusty to niezauważalny jest wyciek. Po odkręceniu korka chłodnicy widać płyn który jest prawie pod sam korek.
Wymienilem już korek chłodnicy bo myślałem że robi się podciśnienie i płyn ucieka tam gdzie jest nieszczelność, a korek jest zepsuty i nie upuszcza ciśnienia. Nic to nie pomogło.
Czy w tym przypadku brać pod uwagę dziurawą chłodnice? A czy jeśli byłaby dziurawa czy płyn nie powinien uciekać mimo braku w zbiorniczku wyrównawczym?

Plisą pomocy
Marcin
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Ubywający płyn chlodniczy

Post autor: Piotrek »

Możesz mieć ułamany jakiś króciec przy którymś z węży do chłodnicy, tudzież dziurę w wężu/chłodnicy. Zdalnie przez internet ciężko to zweryfikować. Zaparkuj sobie samochód na jakiś czas na równym podłożu i jak będziesz miał już tą plamę po płynie to badaj dokładnie skąd on ucieka - droga spływania płynu powinna być widoczna i mokra.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
niania24
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2019, 16:34
model samochodu: Carens IV 2013

Re: Ubywający płyn chlodniczy

Post autor: niania24 »

Ostatecznie udało się rozwiązać problem.
Pojechałem do mechaniora zajmującego się wyłącznie chłodnicami/klimatyzacjami i wyjął chłodnice i okazało się że zaczeła puchnąc i rozszczelniac się przy plastikowych połączeniach. Zrobił swoje czary mary, coś tam pospawał, zaopaskował żeby nie puchła, wyciął dwie sekcje.
Najdziwniejsze jest to że chciał ogólnie zaproponowac mi wymianę na nową, tylko był taki problem że wszędzie są dostępne zamienniki, ale o grubości chłodnicy 18mm a moja ma 23 mm. Nie wiadomo skąd. Macie pomyśł ock ? W katalogu Nissens nie ma nawet takie chłodnicy. Zastanawia mnie dlaczego mój samochód ma wiekszą chłodnice. Zakupiony był w polskim salone i od nowości jeździ tylko po polskich drogach

Marcin
ktp
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:08
model samochodu: Kia Ceed 2008, Kia Carens IV 2013

Re: Ubywający płyn chlodniczy

Post autor: ktp »

Witam.
U mnie też ubywało płynu okazało się, że przegniła chłodnica - wymieniona na gwarancji.
Dla zainteresowanych polecam jeszcze sprawdzenie tylnych amortyzatorów - podobno była wada- i rdzy na tylnej klapie poniżej szyby, dokładnie pod wycieraczką.
A przy okazji pytanie czy w silniku 1.7 crdi 115km jest dwumasa czy nie bo słyszałem różne opinie?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Carens”