Hamulce

forum użytkowników Kia Carens
Sebastian
Posty: 7
Rejestracja: 27 mar 2019, 16:23
model samochodu: Carens III

Hamulce

Post autor: Sebastian »

Witam. Posiadam kia carens un 2,0 benzyna z 2007r. Ostatnio pedał hamulca opada prawie do podłogi muszę napompować i jest OK przez jakiś czas, czasem przez cały dzień, a czasem do następnego hamowania, ale za każdym razem hamulce działają. Na zgaszonym silniku tak jak na włączonym po wciśnięciu pedału do końca mam wrażenie że jeszcze jakieś 2 cm pedały powoli opadnie i zatrzymuje się w miejscu. Miał ktoś coś takiego ??? Wydaje mi się że to pompa hamulcowa, w sklepach jest nie dostępna (chyba że w takich sklepach byłem) a w ASO za pompę z serem, zbiornikiem na płyn i pompą ABS powiedzieli mi 6500 zł. Więc raczej odpada. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Hamulce

Post autor: JaWa »

Jeżeli sprawdziłeś, że cała reszta układu hamulcowego jest ok i po prostu nie skończyły Ci się klocki z tarczami, to przy użyciu google znalazłem tą pompę 10 razy taniej na stronie InterCarsu.
Sebastian
Posty: 7
Rejestracja: 27 mar 2019, 16:23
model samochodu: Carens III

Re: Hamulce

Post autor: Sebastian »

Z klockami i tarcza i szału nie ma, ale też nie ma tragedii. Byłem w interCarsie i mówili mi że jest pompa ale z ESP, a u mnie jest tylko ABS, jutro jeszcze raz sprawdzę, dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
Sebastian
Posty: 7
Rejestracja: 27 mar 2019, 16:23
model samochodu: Carens III

Re: Hamulce

Post autor: Sebastian »

Witam. Odwiedziłem dzisiaj wszystkie sklepy w Zamościu i pompy są nie dostępne :evil: :evil: :evil: może ktoś, coś, jakoś, po ratuje.... Jak zdobyć nową pompę hamulcową, ewentualnie używke ale żeby była pewna. A może ktoś wie czy z anglika pasuje ???
Sebastian
Posty: 7
Rejestracja: 27 mar 2019, 16:23
model samochodu: Carens III

Re: Hamulce

Post autor: Sebastian »

Pompa której potrzebuje ma taki numer OM 58510- 1D020
krzys271
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2020, 16:35
model samochodu: Carens

Re: Hamulce

Post autor: krzys271 »

Witam
Koelgo Sebastian możesz mi powiedzieć czy znalazłeś taką pompę jeśli tak to gdzie i czy naprawiłeś auto? Posiadam też Carensa bez ESP i nie ma nigdzie tej pompy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Carens”