Szerokość tylnych foteli Kia Carens IV

forum użytkowników Kia Carens
soader
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2018, 08:40

Szerokość tylnych foteli Kia Carens IV

Post autor: soader »

Witam wszystkich, mam gorącą prośbę do posiadaczy najnowszego modelu Kia Carens: proszę o zmierzenie szerokości foteli w drugim rzędzie. Planuję kupić minivana i szukam modelu z najszerszymi fotelami dla układu dwa foteliki plus osoba dorosła. Dla porównania w Scenicu III jest 45/40/45cm. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Szerokość tylnych foteli Kia Carens IV

Post autor: JaWa »

Jeżeli już masz foteliki, to pojedź do salonu i się rodzinnie przymierzcie. Fotel fotelowi nie równy, po za tym chyba liczy się też cena, wyposażenie i tego jak auto się prowadzi. Czy może kupujesz tylko miejsce z tyłu?
soader
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2018, 08:40

Re: Szerokość tylnych foteli Kia Carens IV

Post autor: soader »

Dziękuję za odpowiedź. Generalnie ilość miejsca w drugim rzędzie jest dla mnie podstawowym parametrem przy wyborze auta - nie wyobrażam sobie innego schematu podróżowania niż 2 foteliki po bokach i żona w środku więc szukam samochodu, które spełni to kryterium. Oczywiście można podjechać do salonu i przymierzyć, ale jest to dość problematyczne dlatego zapytałem na forum. Pozdrawiam.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Szerokość tylnych foteli Kia Carens IV

Post autor: Piotrek »

Jeśli Twoja małżonka ma nie więcej niż 165-170 cm i wchodzi w rozmiar nie większy niż 38 to śmiało możesz brać optimę. Ja przemieszczam się z dwoma fotelikami i żoną na tylnej kanapie i póki co wszyscy są cali i sobie w miarę chwalą. Jak nie zapomnę to jutro dokonam pomiarów.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Szerokość tylnych foteli Kia Carens IV

Post autor: JaWa »

Gdzie cenowo Optima, a gdzie Carens :roll:

Ostatnio będąc na przeglądzie mocno oglądałem właśnie Kia Carens, bo ładne autko w dobrych pieniądzach i ogrom miejsca. Moim zdaniem 2 foteliki i żona bez problemu, ale tak jest w większości aut z 3 osobnymi fotelami, dlatego radziłem przejechać się do salonu. Od siebie dodam, że warto patrzeć co dostaje kierowca i co osoby z tyłu: np fajny jest szklany dach pod warunkiem, że można go zasłonić, nawiewy obowiązkowo z osobną regulacją i ja już nie biorę auta bez kamery cofania ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Carens”