Bardzo czesto wypala DPF

forum użytkowników Kia Carens
bryckas
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2019, 13:06
model samochodu: Kia Carens 2.0crdi 2008

Bardzo czesto wypala DPF

Post autor: bryckas »

Pierwszy post więc witam wszystkich.
Przechodząc do rzeczy, od 2 miesięcy mam Carensa z 2008 roku 2.0 diesel. Problem polega na tym, że samochód dużo pali, po sprawdzeniu wyszło na to, że ciągle stara się wypalić dpf-a.
Błędów brak, moc jest, pracuje ładnie itd tylko te wypalania. Wymieniłem czujnik temperatury w dpf na ori nowy. Nic. Podmieniłem czujnik różnicy ciśnień i tu dalej dziwna sprawa, tzn. pokazuje 0 różnicę ciśnień, dopiero przy b. mocnym dodaniu gazu wartość wskoczy na 128 mbar.
Teraz pytanie do Was, jak najlepiej sprawdzić czujnik, ew. wiązkę do pcm-a? Bo podejrzewam, że tu może być problem.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie/porady.
bryckas
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2019, 13:06
model samochodu: Kia Carens 2.0crdi 2008

Re: Bardzo czesto wypala DPF

Post autor: bryckas »

Mały update.
dzisiaj sprawdziłem wiązkę od czujnika do ecu i jest ok. Ma ktoś informacje jakie powinny być wartości na poszczególnych pinach po włączeniu zapłonu/ odpaleniu? Kostka przy czujniku ma 3 piny. Idą one do pinów 36, 37 i 44 na ecu.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Bardzo czesto wypala DPF

Post autor: Piotrek »

A może masz zapchane DPF tudzież procedura wypalania nigdy nie jest przeprowadzona do końca, przez co inicjowana jest co chwilę - stąd takie spalanie.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
bryckas
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2019, 13:06
model samochodu: Kia Carens 2.0crdi 2008

Re: Bardzo czesto wypala DPF

Post autor: bryckas »

Raczej nie. 2 tygodnie temu byl wypalany serwisowo.
Sklaniam sie raczej do problemu na lini czujnik roznicy cisnien- ecu. Przy diagnostyce pokazuje zerowa roznice cisnien, tylko przy mocnym przegazowaniu wskoczy na chwile na wyzsza wartosc. Na innym czujniku to samo.
matik123
Posty: 19
Rejestracja: 05 sie 2018, 12:21
model samochodu: Optima

Re: Bardzo czesto wypala DPF

Post autor: matik123 »

Ściągnij wężyki idące do czujnika różnicy ciśnień i sprawdź czy z obu jest wyczuwalny podmuch. Może być tak że któryś z nich się przypchał
Lukasz_ef
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2020, 13:00

Re: Bardzo czesto wypala DPF

Post autor: Lukasz_ef »

Witam, mam obecnie taki sam problem tyle, że z Hyundaiem. Udało się coś ustalić?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Carens”