Realny czas oczekiwania na Proceed

forum użytkowników modelu ProCeed
adamowski10
Posty: 14
Rejestracja: 28 cze 2023, 18:08
model samochodu: Proceed GT

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: adamowski10 »

adamowski10 pisze: 28 cze 2023, 18:16 No i również ja w końcu 26.06 zamówiłem mojego Proceeda GT - full opcja z panoramą + hak w kolorze penta metal. Czas ostatnio ucieka przez palce, ale te 4 miesiące wydają się tak odległe... :lol:
Wczoraj odebrana :)
ProCee_d56
Posty: 528
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: ProCee_d56 »

Teraz ważne są wrażenia i opinie z eksploatacji Proceeda osób, które posiadają ten samochód, a nie byli jedynie na jeździe testowej albo naczytali się jakichś opinii.
Najgorsze i zakłamane są opinie oparte na ,,podobno", ,,ktoś słyszał", ,,gdzieś napisali", czyli jak w haharah - jedna baba drugiej babie...
Tak jak bardzo niewiarygodne są opinie różnych redaktorków i ,,testerów", którzy jeżdżą żeby krytykować, bo przecież nie kupują tych samochodów.
Gdybym ja miał opisywać i krytykować, to od razu bym obsmarował negatywnie taki Cupra Formentor, za brzydotę, niepraktyczność i byle co. Oczywiście nie kupiłbym tego.
I tak powstają różne ,,opinie", którymi sugerują się inni.
Byłem sceptyczny jeżeli chodzi o dach panoramiczny. Jednak po zamówieniu Proceeda z takim dachem, jestem bardzo zadowolony z niego. Tak jak ze wszystkich pakietów, które według mnie, są warte swojej ceny.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne, ale pewnie lepsze by było szare... Są tacy, którzy chcą zmieniać nawet doskonałe rzeczy. :)
tomaszko
Posty: 116
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: tomaszko »

Nie zgodze się.
Opinie, w których ktoś jechał nawet 5 min, są wartosciowe jeżeli są napisane w sposób wartościowy np:
- hałasowały mi koła
- nagłośnienie słabo grało
- zawieszenie tłukło
- skrzynia biegów się gubiła
- światła słabo świeciły
- wydech buczał
- itd...

W przypadku zainteresowania samochodem i jego zakupem, dzięki takim "sygnałom" wiem na co zwrócić uwage na jeździe próbnej i samemu zdecydować co mi przeszkadza, a co nie przeszkadza, albo nie widzę takiego problemu.

Opinie gdzie ktoś piszę: ma super wyposażenie i wszystko jest wartę swojej ceny niewiele wnoszą, bo to już z katalogu da się wyczytać i zdecydować co mi się przyda, a na co mi szkoda pieniędzy. Opinie na temat estetyki to już kompletnie nic nie wnoszą bo jednemu Kryśka drugiemu Maryśka.
ProCee_d56
Posty: 528
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: ProCee_d56 »

Ha, ha, ha... Opinie pięciominutowe są całkowicie bezwartościowe, to wie nawet dziecko :P .
Przez 5 minut to nawet załatwić się porządnie nie można :lol: .
Żeby ocenić wartość i funkcjonalność jakichkolwiek systemów, to trzeba ich używać, poznać w różnych sytuacjach i do tego umieć z nich korzystać.
Obym nigdy nie musiał korzystać z opinii ,,pięciominutowych znawców'', bo to smutne i żałosne, a do tego opinie zakłamane i wprowadzające w błąd innych.
Pewnie tacy ,,znawcy'' z katalogów wyciągają wnioski i na kolanie w 5 minut piszą tzw. ,,ocenę".
Nie polecam nikomu takich opinii, które są tworzone przez dyletantów i ,,pięciominutowych oraz katalogowych znawców''.
Lepiej posłuchać doświadczonych użytkowników pojazdów, którzy je posiadają, eksploatują i poznali w różnych sytuacjach.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne, ale pewnie lepsze by było szare... Są tacy, którzy chcą zmieniać nawet doskonałe rzeczy. :)
Farvater
Posty: 2
Rejestracja: 02 gru 2023, 14:55

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: Farvater »

No to będzie mój pierwszy post :)

Zamówiony 10.11.2023 gt-line full ale na 17' (TEC+PRE+PNS+AEB) cassa white
Dealer w Warszawie zapewnił, że do końca roku wyprodukują. To raczej mało prawdopodobnie ale czekam.
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: dorious »

adamowski10 pisze: 30 lis 2023, 09:51
adamowski10 pisze: 28 cze 2023, 18:16 No i również ja w końcu 26.06 zamówiłem mojego Proceeda GT - full opcja z panoramą + hak w kolorze penta metal. Czas ostatnio ucieka przez palce, ale te 4 miesiące wydają się tak odległe... :lol:
Wczoraj odebrana :)
Hej, brzeczy Ci silnik przy dodawaniu gazu? Możesz nie do końca słyszeć przez cudowny wydech.
viewtopic.php?t=10016
kronos28
Posty: 4
Rejestracja: 15 paź 2023, 16:36
model samochodu: ProCeed

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: kronos28 »

GT line zamówiony 12.09 odebrany 04.12 :D
adamowski10
Posty: 14
Rejestracja: 28 cze 2023, 18:08
model samochodu: Proceed GT

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: adamowski10 »

dorious pisze: 05 gru 2023, 13:00
adamowski10 pisze: 30 lis 2023, 09:51
adamowski10 pisze: 28 cze 2023, 18:16 No i również ja w końcu 26.06 zamówiłem mojego Proceeda GT - full opcja z panoramą + hak w kolorze penta metal. Czas ostatnio ucieka przez palce, ale te 4 miesiące wydają się tak odległe... :lol:
Wczoraj odebrana :)
Hej, brzeczy Ci silnik przy dodawaniu gazu? Możesz nie do końca słyszeć przez cudowny wydech.
viewtopic.php?t=10016

Szczerze powiedziawszy nie, albo nie zwróciłem na to uwagi. Generowanie dźwięku przez głośnik od razu przed odbiorem zleciłem, ale w garażu parkuje tyłem do ściany i jest średnia akustyka. Po odpaleniu auta klapy chyba są otwarte w wydechu bo póki nie nabierze temperatury to mocno napierdziela, a później jak wyjeżdżam z garażu to już radio włączone. Zwrócę na to uwagę, jak będę następnym razem jechał
Skywalker
Posty: 8
Rejestracja: 15 lis 2023, 16:21

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: Skywalker »

Mój Cassa White GT line w automacie z pakietem technologicznym już w drodze do salonu 😁 zamówienie z 10 lipca 2023
jac76
Posty: 6
Rejestracja: 27 lis 2021, 00:24

Re: Realny czas oczekiwania na Proceed

Post autor: jac76 »

Lunar Silver full opcja bez dachu zamówiony 21.07 jest już u dealera, w piątek pewnie odbiorę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”