Wyciek oleju ze skrzyni biegów

forum użytkowników modelu Ceed
SajmonG
Posty: 4
Rejestracja: 03 kwie 2023, 19:29

Wyciek oleju ze skrzyni biegów

Post autor: SajmonG »

Kia cee'd 2020 silnik 1.0 o mocy 100 km , ostatnio zauważyłem że wybierak skrzyni biegów oraz jego okolice są w oleju ,byłem oczywiście w ASO termin dopiero za około tydzień ,pytałem się czy można jeździć czy lepiej odstawić auto (opinia była taka że można nic się nie powinno stać), podejrzenia są takie że to uszczelniacz jest do wymiany ale.czy tak jest to się okaże.

Chciałem się zapytać czy ktoś tak już miał to jednak świeże auto przebieg lekko ponad 45 tys ,więc trochę mnie to dziwi
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Wyciek oleju ze skrzyni biegów

Post autor: MarRa »

Może po prostu miałeś pecha i tyle. U mnie w moim poprzednim Ceedzie II 1.6 GDI przy podobnym przebiegu też poszedł uszczelniacz i olej zalał sprzęgło. Było do wymiany. Ale na szczęście gwarancja zadziałała.
SajmonG
Posty: 4
Rejestracja: 03 kwie 2023, 19:29

Re: Wyciek oleju ze skrzyni biegów

Post autor: SajmonG »

To mnie martwi jak ASO na to odpowie czy zrobią to na gwarancji czy zaczną kombinować że to jednak zła eksploatacja itp. bo szczerze mam nadzieję że do wymiany będzie tylko ten uszczelniacz, samochód chodzi normalnie ,biegi wchodzą tak jak mają tylko ten wyciek.
Gielu
Posty: 171
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Wyciek oleju ze skrzyni biegów

Post autor: Gielu »

SajmonG pisze: 03 kwie 2023, 23:19 To mnie martwi jak ASO na to odpowie czy zrobią to na gwarancji czy zaczną kombinować że to jednak zła eksploatacja itp. bo szczerze mam nadzieję że do wymiany będzie tylko ten uszczelniacz, samochód chodzi normalnie ,biegi wchodzą tak jak mają tylko ten wyciek.
Zla eksploatacja to mozna spalic sprzeglo ale nie wiem jaki wplyw mialaby ona miec na uszczelniacz :)
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 332
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Wyciek oleju ze skrzyni biegów

Post autor: bielaPL »

SajmonG pisze: 03 kwie 2023, 23:19 To mnie martwi jak ASO na to odpowie czy zrobią to na gwarancji czy zaczną kombinować że to jednak zła eksploatacja itp. bo szczerze mam nadzieję że do wymiany będzie tylko ten uszczelniacz, samochód chodzi normalnie ,biegi wchodzą tak jak mają tylko ten wyciek.
spokojnie, aż takimi ściemniaczami nie są ;)
SajmonG
Posty: 4
Rejestracja: 03 kwie 2023, 19:29

Re: Wyciek oleju ze skrzyni biegów

Post autor: SajmonG »

Przekonam się za niedługo😉 ,jestem dobrej myśli ,nie będę ukrywał mi się Kia dobrze jeździ ,ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony z samochodu,bo słuchając czasem ludzi którzy kupują droższe auta i co im tam wychodzi to powiem nie jest źle
SajmonG
Posty: 4
Rejestracja: 03 kwie 2023, 19:29

Re: Wyciek oleju ze skrzyni biegów

Post autor: SajmonG »

I załatwione ,okazało się że wymienili czujnik który się znajdował obok wybieraka skrzyni biegów ,ten czujnik był problemem ,zrobili to na gwarancji.
Michał85
Posty: 6
Rejestracja: 01 maja 2020, 08:25
model samochodu: Kia ceed lll 2019r hathback 1.4 benzyna

Re: Wyciek oleju ze skrzyni biegów

Post autor: Michał85 »

Dzisiaj zauważyłem to samo , najlepsze że 11 sierpnia był przegląd w kia krasnobrodzka warszawa.
Gdzie wymieniałeś ten czujnik w jakim mieście i od czego konkretnie był ?
kerim
Posty: 42
Rejestracja: 17 wrz 2019, 12:55

Re: Wyciek oleju ze skrzyni biegów

Post autor: kerim »

Hej,
u mnie tez byl wyciek oleju w okolicy czujnika/wybieraka, w serwisie wymienili simering jakis.
Wyciek znowu sie pojawil po jakims czasie, tylko mniejszy tym razem.
Czy ktos mial podobne problemy?
Dzieki za pomoc, pozdrawiam
Y_M
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2024, 14:10

Re: Wyciek oleju ze skrzyni biegów

Post autor: Y_M »

Też to miałem. Uszczelnili skrzynię w ramach gwarancji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”