Automatyczne łączenie z Android auto

forum użytkowników modelu Ceed
AdiCeed
Posty: 17
Rejestracja: 27 kwie 2022, 14:01
model samochodu: Kia Ceed

Automatyczne łączenie z Android auto

Post autor: AdiCeed »

Cześć,
mam Ceed HB MY22 w wersji L. Od nowości miałem sparowany telefon Samsung A40 i w miarę dobrze działał z Android Auto, bez problemu łączył się automatycznie i bezprzewodowo przy starcie. Kilka dni temu podłączyłem telefon Żony (również Samsung A40), ale tylko bluetooth do odtwarzania muzyki dzieciom. Pojawił się problem, że jak telefon Żony jest w pobliżu auta, to android auto uruchamia się automatycznie z moim telefonem plus telefon Żony tylko do audio, a jak jadę sam to android auto nie łączy się automatycznie, jedynie połączenia po bluetooth. Miał ktoś podobny problem? W ustawieniach priorytet łączenia jest ustawiony na mój telefon.
lazurx
Posty: 5
Rejestracja: 27 lis 2023, 22:10
model samochodu: Kia Ceed III SW 24, 1.5 T-Gdi

Re: Automatyczne łączenie z Android auto

Post autor: lazurx »

Jest rok 2024 i problem dalej istnieje. Przypuszczam że jest to kwestia niedopracowania aplikacji. Ja przyjąłem zasadę sparowania wyłącznie jednego telefonu. To rozwiazało jeden problem drugim z kolei jest nieodpowiednie działanie GPS i widgety Spotify (mapka nie aktualizuje położenia pomimo sygnału GPS) problem częściowo wyeliminowałem lącząc telefon przewodem USB. Niekiedy udawało się powyższe naprawić wyłączając media i bluetooth i łącząc ponownie jednakże bez reguły. Tak więc wychodzi na to, że jedna z zaleta wersji L czyli android auto bluetooth to była bajka dla baranów. Do tej pory nie wiem jak sobie poradzić z automatycznym łączeniem telefonu z systemem info samochodu. Problem ze Spotify znikał gdy przez uruchomieniem AA uruchamiałem Spotify ręcznie i pozostawiłem jako aktywna aplikacje. Jak wsiadam do samochodu to telefon od dawna już jest połączony z systemem. Być może to kwestia jakichś uprawnień telefonu ale nie zdolałem znaleźć ostecznego rozwiązania.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2024, 08:54 przez lazurx, łącznie zmieniany 1 raz.
krgorny
Posty: 154
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Automatyczne łączenie z Android auto

Post autor: krgorny »

Spróbuj aktualizacji z oficjalnej strony Kii. Niestety na Europę nie udostępnili paczki, ale na USA i Kanadę jest i Ceedy po FL się kwalifikują do aktualizacji. Więcej tutaj:
viewtopic.php?t=9375
lazurx
Posty: 5
Rejestracja: 27 lis 2023, 22:10
model samochodu: Kia Ceed III SW 24, 1.5 T-Gdi

Re: Automatyczne łączenie z Android auto

Post autor: lazurx »

Wczoraj byłem w ASO na pierwszej dobrowolnej wymianie oleju. Wspomniałem im o androidzie. Powiedzieli, że "im się łączy" i nawet nie dopytywali o szczegóły. Kiedy już wiedziałem , że nie ma sensu ciągnąć wątku dalej zapytałem czy zgodnie z prośbą zrobili update systemu na co odparli że mam aktualną wersję. Sprawdzę wątek dzięki.

Update. Link do updatu w wątku wygasł niestety.
krgorny
Posty: 154
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Automatyczne łączenie z Android auto

Post autor: krgorny »

Wchodzisz na strone z aktualizacją dla USA na której masz instrukcje:
https://update.kia.com/US/EN/updateNoticeView/988

A samą aktualizacje pobierasz:
https://update.kia.com/US/EN/updateNoticePopup1/988

Wybierz chociażby wspomnianą Kie Niro. Jak jak jest napisane w wątku, który wcześniej umieściłem - te wszystkie aktualizacje są takie same - ważą tyle samo, zawierają te same pliki, a jak się rozpakuje te ZIPy to widać też że są w nich foldery z nazwami wersji radia oprogramowania.

A tylko przed instalacją aktualizacji zweryfikuj sobie najpierw, którą wersję oprogramowania masz w swoim samochodzie - jeśli numerki po aktualizacji są równe lub wyższe niz 220927 (RRMMDD) to chyba faktycznie nie ma co aktualizować i trzeba szukać rozwiązań "na około".
lazurx
Posty: 5
Rejestracja: 27 lis 2023, 22:10
model samochodu: Kia Ceed III SW 24, 1.5 T-Gdi

Re: Automatyczne łączenie z Android auto

Post autor: lazurx »

Hej, spróbuję na pewno. Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Dam znać czy się udało i czy ASO mówiło prawdę :)
krgorny pisze: 14 lut 2024, 10:05 Wchodzisz na strone z aktualizacją dla USA na której masz instrukcje:
https://update.kia.com/US/EN/updateNoticeView/988

A samą aktualizacje pobierasz:
https://update.kia.com/US/EN/updateNoticePopup1/988

Wybierz chociażby wspomnianą Kie Niro. Jak jak jest napisane w wątku, który wcześniej umieściłem - te wszystkie aktualizacje są takie same - ważą tyle samo, zawierają te same pliki, a jak się rozpakuje te ZIPy to widać też że są w nich foldery z nazwami wersji radia oprogramowania.

A tylko przed instalacją aktualizacji zweryfikuj sobie najpierw, którą wersję oprogramowania masz w swoim samochodzie - jeśli numerki po aktualizacji są równe lub wyższe niz 220927 (RRMMDD) to chyba faktycznie nie ma co aktualizować i trzeba szukać rozwiązań "na około".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”