Wibracje i ruchy silnika

forum użytkowników modelu Optima
kristof85s
Posty: 40
Rejestracja: 28 lip 2021, 12:06
model samochodu: Optima

Wibracje i ruchy silnika

Post autor: kristof85s »

Witam, szukam kogoś kto ma Optime z silnikiem 2.0 CVVL i automatyczną skrzynia biegów. Problem polega na tym że na P nie ma żadnych wibracji, jeśli przerzucę na D i trzymam nogę na hamulcu to czuć delikatne wibracje i stąd moje pytanie czy to normalne czy któraś poduszka? Dodatkowo dodam że przy zmianie niego z P na D itd. silnik dość mocno przesuwa się przód-tył i też nie wiem czy to normalne. Najlepiej jakby wypowiedział się ktos z takim silnikiem i skrzynią. Z góry dziękuję.
Guciu
Posty: 62
Rejestracja: 30 kwie 2022, 20:33
model samochodu: Kia Optima JF Sportwagon GT

Re: Wibracje i ruchy silnika

Post autor: Guciu »

Ja mam co prawda 2.0 t-gdi ale domyślam się, że to nie ma wielkiego znaczenia.
Owszem delikatne wibracje po przerzuceniu na D są, wydaje mi się, że dlatego że po prostu wtedy silnik jest zesprzęglony ze skrzynią. Pytanie czy tak powinno być - nie wiem.

Za to czasami mam, czasami nie, po odpaleniu dosyć mocny wstrząs przy przerzuceniu z P na D. Nie patrzyłem czy silnik wtedy mocno się porusza ale przyjrzę się, przy najbliższej wizycie w ASO tez to zgłoszę.
kristof85s
Posty: 40
Rejestracja: 28 lip 2021, 12:06
model samochodu: Optima

Re: Wibracje i ruchy silnika

Post autor: kristof85s »

Wiesz ze ja mam podobnie, jeśli chodzi o ta zmianę z P na D po odpaleniu zimnego silnika... Byłeś już z tym w ASO czy jeszcze nie?
Guciu
Posty: 62
Rejestracja: 30 kwie 2022, 20:33
model samochodu: Kia Optima JF Sportwagon GT

Re: Wibracje i ruchy silnika

Post autor: Guciu »

Będę 19go października na przeglądzie i to zgłaszam.
kristof85s
Posty: 40
Rejestracja: 28 lip 2021, 12:06
model samochodu: Optima

Re: Wibracje i ruchy silnika

Post autor: kristof85s »

To proszę daj znać co Ci powiedzą i czy w ogóle coś zrobią...
Guciu
Posty: 62
Rejestracja: 30 kwie 2022, 20:33
model samochodu: Kia Optima JF Sportwagon GT

Re: Wibracje i ruchy silnika

Post autor: Guciu »

kristof85s pisze: 12 paź 2022, 20:46 To proszę daj znać co Ci powiedzą i czy w ogóle coś zrobią...
No i nie za wiele mi powiedzieli :) Tzn. miałem drugą przypadłość czyli szuranie kierownicy przy max. skręcie w lewo i to mi wymienią łożysko na gwarancji ale tych szarpnięć nie stwierdzili i chcą żebym się przyjrzał kiedy dokładnie to występuje.

Problem w tym, że nie ma jakiś specyficznych sytuacji albo ja po prostu mam to za rzadko. Masz może jakieś sugestie? Jesteś w stanie wskazać konkretne sytuacje? Parkowanie pod górę, z górki, z ręcznym, bez ręcznego, ciepły, zimny silnik?
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Wibracje i ruchy silnika

Post autor: MarcinIKS »

Ja miałem podobne objawy (m.in. szarpnięcie przy przełączaniu P<>D) przy uszkodzonej poduszce skrzyni biegów. Zrobione na gwarancji. Oprócz tego były bardziej odczuwalne zmiany biegów i wibracje na wolnych obrotach.
kristof85s
Posty: 40
Rejestracja: 28 lip 2021, 12:06
model samochodu: Optima

Re: Wibracje i ruchy silnika

Post autor: kristof85s »

Z tego co kojarzę to występuje to u mnie na zimnym silniku a i to nie zawsze, podaj na priv jakiś kontakt do siebie na messenger to podeślę filmik jak silnik się porusza przy zmianie z P na D, może wspólnie coś ustalimy, też wygląda mi to na poduszke, bo skrzynia pracuje bardzo dobrze...
Guciu
Posty: 62
Rejestracja: 30 kwie 2022, 20:33
model samochodu: Kia Optima JF Sportwagon GT

Re: Wibracje i ruchy silnika

Post autor: Guciu »

Dzięki wam obojgu. Za jakieś 2 tygodnie mają mieć część czyli łożysko kolumny kierownicy i wtedy podam im szczegóły o których piszecie, mam nadzieję że coś znajdą :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”