Android Auto

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Dzonzi
Posty: 52
Rejestracja: 07 lis 2022, 15:44

Re: Android Auto

Post autor: Dzonzi »

Właśnie radio się nie wyłącza, bo jak wyłączy silnik to nagle słyszę radio osoby z którą rozmawiam.
kacperhq
Posty: 37
Rejestracja: 27 sty 2022, 22:22

Re: Android Auto

Post autor: kacperhq »

W Korei pojawił się update z września 2023 który wprowadza wireless AA i CP. Brak jest info których dokładnie modeli się tyczy, w rozpisce wymieniona jest standardowa 5W 12,3 ale bez dokładnego info czy wszystkie zmiany dotyczą tej wersji.

https://update.kia.com/KR/KO/updateNoticeView/fIyZr4
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Android Auto

Post autor: Lunar GT »

Wszystko jest dokładnie podane, ale Korea czy USA to zupełnie inne światy gdzie samochody mają inne wyposażenie czy też inne funkcjonalności tego wyposażenia niż w pełnej obostrzeń UE, więc nie ma się co zbytnio cieszyć
Załączniki
2.jpg
1.jpg
patrykk
Posty: 192
Rejestracja: 03 sty 2023, 09:13
model samochodu: Kia Sportage BL + AEB 150KM 7DCT MHEV

Re: Android Auto

Post autor: patrykk »

Żeby na końcu nie okazało się, że dotyczy to tylko radia w 6 generacji, u nas Sportage ma 5w.
kacperhq
Posty: 37
Rejestracja: 27 sty 2022, 22:22

Re: Android Auto

Post autor: kacperhq »

Wszystko wygląda na to że jest tak jak piszesz i dotyczy jedynie wersji ccNC czyli 6 gen
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Android Auto

Post autor: jaskier »

odświeżam temat bo doszedł do mnie zamówiony jakiś czas temu z aliexpress adapter do bezprzewodowego AA, nie był drogi (ok 60 zł w porównaniu do ok 200 zł za podobne) nie wiązałem więc z nim dużych nadziei ale działa bez problemu, zajmuje co prawda miejsce na ładowarce indukcyjnej ale bezprzewodowe AA śmiga. Jakby ktoś się interesował to zostawiam linka https://www.aliexpress.com/item/1005006001314624.html

Zwróćcie tylko uwagę czy wybieracie model do Car Play czy AA, pod opisem produktu się przełącza.
robi1976
Posty: 18
Rejestracja: 02 sie 2020, 00:17
model samochodu: KIA NIRO 1,6 GDI Hybrid

Re: Android Auto

Post autor: robi1976 »

jaskier pisze: 31 gru 2023, 16:25 zajmuje co prawda miejsce na ładowarce indukcyjnej ale bezprzewodowe AA śmiga.
ja przykleiłem do bocznej ścianki na taśmę dwustronną :)
dario37
Posty: 339
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Android Auto

Post autor: dario37 »

jaskier pisze: 31 gru 2023, 16:25 odświeżam temat bo doszedł do mnie zamówiony jakiś czas temu z aliexpress adapter do bezprzewodowego AA, nie był drogi (ok 60 zł w porównaniu do ok 200 zł za podobne) nie wiązałem więc z nim dużych nadziei ale działa bez problemu, zajmuje co prawda miejsce na ładowarce indukcyjnej ale bezprzewodowe AA śmiga. Jakby ktoś się interesował to zostawiam linka https://www.aliexpress.com/item/1005006001314624.html

Zwróćcie tylko uwagę czy wybieracie model do Car Play czy AA, pod opisem produktu się przełącza.
Używam to ustrojstwo od kilku miesięcy i jestem mile zaskoczony,ponieważ działa i nie rozłacza oraz nie zawiesza się.Wcześniej próbowałem innych,droższych urządzeń i zwracałem do sprzedawcy.Natomiast to za 6 dyszek jest ok. :)
ansi
Posty: 25
Rejestracja: 08 lis 2022, 08:35
model samochodu: KIA Sportage HEV BL + H-K

Re: Android Auto

Post autor: ansi »

Też mogę to polecić. U mnie również ta wersja działa dobrze i na razie nie obserwowałem żadnych problemów.
Płaciłem okolo 77 zł więc ciut drożej :-(
Zipeczek
Posty: 27
Rejestracja: 21 sie 2022, 20:54
model samochodu: KIA SPORTAGE V HEV BL + prawie wszystkie dodatki

Re: Android Auto

Post autor: Zipeczek »

Ja od kilku miesięcy używam trochę inny
https://pl.aliexpress.com/item/10050055 ... pt=glo2pol
Generalnie działa bezproblemowo, ale jeżeli wyłączę samochód i wyjdę, a po chwili wrócę to nie zawsze połączy się od razu (czasami trzeba poczekać ok. 1..2 min zanim BT zainicjuje łączenie po WiFi, a sporadycznie muszę odpiąć adapter z portu USB i ponownie włączyć).
Z moich obserwacji wynika, że problemem dla adaptera jest fakt, że wyłączenie samochodu dopiero po pewnym czasie wyłącza zasilanie na porcie USB. Gdyby za każdym razem samochód od razu wyłączał zasilanie portu USB to adapter od razu by się resetował i cała procedura łączenia po WiFi trwałaby kilkanaście sekund.
Pytanie, czy z tym adapterem jak wyżej też ktoś zaobserwował takie (lub inne) problemy ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”