Demontaż tapicerki drzwi. Pytanie o korbę szyby.

forum użytkowników modelu Ceed
Myco
Posty: 43
Rejestracja: 07 cze 2022, 03:08
model samochodu: Cee'd .14

Demontaż tapicerki drzwi. Pytanie o korbę szyby.

Post autor: Myco »

Cześć. Tylne drzwi od wewnątrz się nie otwierają. Może zerwana linka. Szukałem w internecie, youtube jak się demontuje tapicerkę ale wszystkie filmy mają elektryczną szybę a ja korbę. Pytanie do forumowiczów. Jak zdemontować korbę? W niektórych samochodach jest taki zatrzask w kształcie litery OMEGA. Tu nie widzę. Proszę o pomoc.

Dziękuję
Kia Ceed kombi 2013
Myco
Posty: 43
Rejestracja: 07 cze 2022, 03:08
model samochodu: Cee'd .14

Re: Demontaż tapicerki drzwi. Pytanie o korbę szyby.

Post autor: Myco »

Nikt? :(
Alexowy321
Posty: 134
Rejestracja: 10 sty 2022, 20:32
model samochodu: Ceed II SW 1.4 100KM MY17

Re: Demontaż tapicerki drzwi. Pytanie o korbę szyby.

Post autor: Alexowy321 »

Poszukaj czasem w Google

http://kia.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=188486

Ktoś w linku powyżej napisał że jest tam jakąś sprężynka, na alledrogo można znałeś mechanizm na którym widać że coś te korbke trzyma raczej spinka, nie widać żeby był gwint pod śrubkę ale jak znajdziesz korbke to wygląda jakby trzeba było wyciągnąć zaślepkę i oczom ukaże się las. Na zdjęciach masz zanzaczone. Może jakoś Ci pomogłem.

Pozdrawiam
Załączniki
Screenshot_20220822_233735.jpg
Screenshot_20220822_233715.jpg
wajkii
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2022, 14:27

Re: Demontaż tapicerki drzwi. Pytanie o korbę szyby.

Post autor: wajkii »

Myco pisze: 22 sie 2022, 23:28Nikt? :(
Pewnie już za późno, ale nie masz włączonej blokady dla dzieci? Otworzyć drzwi i na nich od strony błotnika będzie mały plastikowy element do przesunięcia lub przekrecenia
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: Demontaż tapicerki drzwi. Pytanie o korbę szyby.

Post autor: tomanek »

Może wydać sie głupie, ale w każdym samochodzie koło zamka-rygla z tyłu jest blokada dla dzieci,. Po jej włączeniu drzwi nie da sie otworzyć klamką od wewnątrz. Osoby które nie mają dzieci czesto o tym nie wiedza... To sprawdziłeś?
Alexowy321
Posty: 134
Rejestracja: 10 sty 2022, 20:32
model samochodu: Ceed II SW 1.4 100KM MY17

Re: Demontaż tapicerki drzwi. Pytanie o korbę szyby.

Post autor: Alexowy321 »

tomanek pisze: 02 lis 2022, 11:18 Może wydać sie głupie, ale w każdym samochodzie koło zamka-rygla z tyłu jest blokada dla dzieci,. Po jej włączeniu drzwi nie da sie otworzyć klamką od wewnątrz. Osoby które nie mają dzieci czesto o tym nie wiedza... To sprawdziłeś?
Ciekawe czy rozwiązałeś problem. Podziel się opinią, aż wstyd że odrazu nie skojarzyłem blokady dla dzieci mimo że od kilku lat sam ja stosuje w kilku autach. 😂
Myco
Posty: 43
Rejestracja: 07 cze 2022, 03:08
model samochodu: Cee'd .14

Re: Demontaż tapicerki drzwi. Pytanie o korbę szyby.

Post autor: Myco »

Cześć. Oczywiście, że blokadę dla dzieci sprawdziłem. Mam 8 letniego syna więc wiem o blokadach. Przełączenie blokady nic nie zmieniam. W ogóle po ciagnieciu klamki od wewnątrz nie czuć oporu. Jak na razie nie naprawiłem. Od strony zepsutych drzwi jeździ właśnie syn :) Ale na wiosnę muszę się za to zabrać.

Dzięki za pomoc
tripol
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2024, 18:19
model samochodu: ceed 2 crdi

Re: Demontaż tapicerki drzwi. Pytanie o korbę szyby.

Post autor: tripol »

Cześć, odkopuję temat, mam identyczną sytuację. :) Naprawiles zamek? Jeśli tak to opisz proszę co było przyczyną. z góry dziękuję i pozdrawiam :)
Myco
Posty: 43
Rejestracja: 07 cze 2022, 03:08
model samochodu: Cee'd .14

Re: Demontaż tapicerki drzwi. Pytanie o korbę szyby.

Post autor: Myco »

Przepraszam ale dopiero odczytałem. Ja w końcu oddałem do warsztatu. Powiedzieli mi że było zle umocowanie linki. Pewnie linka spadla.
Awatar użytkownika
Sajmonista
Posty: 151
Rejestracja: 17 wrz 2021, 10:27
model samochodu: Kia Ceed II 1.6 GDI 2014 - petrol

Re: Demontaż tapicerki drzwi. Pytanie o korbę szyby.

Post autor: Sajmonista »

a mozesz opisac, jak sciaga sie tapicerke w tylnych drzwiach? zawsze to latwiej, jak ktos podpowie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”