Raport spalania Kia Sportage V.

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
yaca_k
Posty: 9
Rejestracja: 09 lis 2023, 08:37
model samochodu: KIA Sportage 5 HEV GT-Line AWD + wszystko oprócz dachu

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: yaca_k »

MARCO46 pisze: 11 lis 2023, 19:25 ....a jakie to miasto kolego?
Katowice, w zasadzie centrum. Korki związane też z robotami drogowymi. Ta wartość oszczędna, to przy jeździe zgodnie z resztą aut, bez gwałtownego ruszania i mocniejszych przyspieszeń, ale też z przewidywaniem i ograniczaniem mocnego hamowania. W skrócie tak, żeby wykorzystać maksymalnie plusy hybrydy. I korki tu nie przeszkadzają w osiąganiu wyniku. Za to ostatnio widzę, że temperatura i zimowe opony już tak. Teraz ciężko taki wynik zrobić. Przy podobnym stylu 6.5l.

Zgodzę się też z tym, że 10l jest do zrobienia. Wystarczy siedzieć komuś na zderzaku, ostro ruszać i hamować. Wtedy taki wynik na luzie.
MARCO46
Posty: 291
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: MARCO46 »

Cześć,

Na poprzedniej stronie pisałem o spalaniu i wspomniałem, że jeżdżę bez klimy.
Zadano mi pytanie czy to z oszczędności; odp. że chodzi o gardło.
Ale tak sobie myślę, że skoro raczej większość z tych co się tu udzielają na niej jeździ to być może taki jest % jej używania przez wszystkich.

To jak ją ustawiacie? Tylko A/C i tak jeździcie i temperaturę regulujecie pokrętłami , a nadmuch jego siłą i żądaną strefą (np. wnętrze) czy macie włączone auto climate? Jak włączam auto to nie czuję by którymkolwiek nadmuchem leciało powietrze i na ikonkach (nadmuchu na szybę, nogi, wnętrze auta) też się nic nie wyświetla.

Pewnie dla niektórych to zabawne ale skoro nie używam to nie wiem.

Czy jest jakaś opcja by powiedzmy "na stałe" ustawić na ekranie wyświetlacza np. stacje radiowe? Mi za każdym razem odpala się jakaś tapeta.
Krych86
Posty: 84
Rejestracja: 12 cze 2022, 09:48
model samochodu: KIA Sportage V HEV BL AWD

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: Krych86 »

MARCO46 pisze: 19 lis 2023, 07:16 To jak ją ustawiacie? Tylko A/C i tak jeździcie i temperaturę regulujecie pokrętłami , a nadmuch jego siłą i żądaną strefą (np. wnętrze) czy macie włączone auto climate? Jak włączam auto to nie czuję by którymkolwiek nadmuchem leciało powietrze i na ikonkach (nadmuchu na szybę, nogi, wnętrze auta) też się nic nie wyświetla.
Ja mam ustawione auto climate na stałe i praktycznie w ogóle nie przestawiam klimy.

Co do spalania, zbliżam się do 30 tysięcy przebiegu i od początku nie resetowałem komputera, spalanie mam 7.5l na 100 km. Powiedziałbym, że trasa miasto w proporcjach 1:1.
Henryk 54
Posty: 102
Rejestracja: 27 cze 2022, 10:08
model samochodu: Sportage 2022 HEV BL 180+HEV

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: Henryk 54 »

Klimatyzacja od początku tylko auto
Spalanie z 16000 km wg.komputera 6,3 90% miasto Szczecin
MARCO46
Posty: 291
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: MARCO46 »

Krych86 pisze: 19 lis 2023, 09:48
MARCO46 pisze: 19 lis 2023, 07:16 To jak ją ustawiacie? Tylko A/C i tak jeździcie i temperaturę regulujecie pokrętłami , a nadmuch jego siłą i żądaną strefą (np. wnętrze) czy macie włączone auto climate? Jak włączam auto to nie czuję by którymkolwiek nadmuchem leciało powietrze i na ikonkach (nadmuchu na szybę, nogi, wnętrze auta) też się nic nie wyświetla.
Ja mam ustawione auto climate na stałe i praktycznie w ogóle nie przestawiam klimy.

Co do spalania, zbliżam się do 30 tysięcy przebiegu i od początku nie resetowałem komputera, spalanie mam 7.5l na 100 km. Powiedziałbym, że trasa miasto w proporcjach 1:1.
też tak ustawiłem; ale wracając wszedłem do auta na którym był już śnieg i szyby były zaparowane (zakładam od tego); auto climate wcale sobie nie radziło i musiałem przestawić na nadmuch szyby z przodu i do wnętrza ; po jakimś czasie pomogło
Krych86
Posty: 84
Rejestracja: 12 cze 2022, 09:48
model samochodu: KIA Sportage V HEV BL AWD

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: Krych86 »

W takim przypadku włączyłbym mocny nadmuch na przednią szybę (jest od tego specjalny przycisk). Następnie jak wyłączasz, to wszystko wraca od poprzednich ustawień.
yaca_k
Posty: 9
Rejestracja: 09 lis 2023, 08:37
model samochodu: KIA Sportage 5 HEV GT-Line AWD + wszystko oprócz dachu

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: yaca_k »

U mnie klima cały czas na auto. Tu jeszcze zimy nie zaliczyłem, ale w poprzednich autach jedyne co przestawiłem to temperatura na zimę, bo jednak w większości ma się kurtkę na sobie. W lato 23 stopnie, w zimę 20. Okazjonalnie na chwilę odparowanie szyb, choć w BMW nie parowały nigdy, w KIA chyba czasem będzie trzeba użyć tej opcji.
MARCO46
Posty: 291
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: MARCO46 »

Coś z dziś.
G.14.30 - czyli bez wielkich korków
Wyjazd z centrum Poznania (ul.Towarowa - z hali garażowej) ; trasa dla zorientowanych w poruszaniu się po tym mieście : Towarowa - Matyi - dalej koło Starego Browaru w dół do politechniki - potem wzdłuż Malty - dystans ze zdjęcia zrobiony na wysokości szpitala zakaźnego.

Cała trasa Towarowa - Zalasewo (od szpitala zakaźnego przez Darzybór) : dystans 12,4 km i spalanie 8,9.

Tryb eco , jazda bez wariacji ale i bez zamulania.
Załączniki
IMG_20231201_145119_resized_20231201_025157353.jpg
hary6
Posty: 46
Rejestracja: 23 wrz 2023, 22:44
model samochodu: Kia Sportage HEV, BL, Lunar Silver

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: hary6 »

MARCO46 pisze: 01 gru 2023, 16:43 Coś z dziś.
G.14.30 - czyli bez wielkich korków
Wyjazd z centrum Poznania (ul.Towarowa - z hali garażowej) ; trasa dla zorientowanych w poruszaniu się po tym mieście : Towarowa - Matyi - dalej koło Starego Browaru w dół do politechniki - potem wzdłuż Malty - dystans ze zdjęcia zrobiony na wysokości szpitala zakaźnego.

Cała trasa Towarowa - Zalasewo (od szpitala zakaźnego przez Darzybór) : dystans 12,4 km i spalanie 8,9.

Tryb eco , jazda bez wariacji ale i bez zamulania.
Witam. Ja dziś przy trochę większym mrozie z rana i większym ruchu przepychałem się po Poznaniu ale w okolicach Garbar i przelocie też na Zalasewo.
U mnie w tym przypadku wyszło 6,6 ale to chyba tylko dzięki baterii którą odpycha się HEV . Foto niestety nie zrobione, ale jutro wyświetli mi na liczniku 7tyś km to zrobię fotkę ile wyszło przy tym przebiegu :)
hary6
Posty: 46
Rejestracja: 23 wrz 2023, 22:44
model samochodu: Kia Sportage HEV, BL, Lunar Silver

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: hary6 »

Dzisiaj po niecałych dwóch miesiącach użytkowania Sportka pyknęło 7tysi km.
Jak wyjechałem z salonu podjechałem na stację zatankowałem do pełna i skasowałem licznik,na tą chwilę wygląda to tak
7 tyś Sportage.jpg
Teraz jedziemy dalej, nie wiem tylko czy przy 10 tyś km licznik się nie skasuje :?:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”