Montaż haka Kia Ceed SW PHEV

forum użytkowników modelu Ceed
qbantcki
Posty: 6
Rejestracja: 10 maja 2022, 07:52
model samochodu: Kia Ceed SW PHEV

Montaż haka Kia Ceed SW PHEV

Post autor: qbantcki »

Szukam użytkowników z podobnym problemem:
Kia Ceed SW PHEV 2022 kupiona w konfiguracji (oficjalnej ze strony producenta) z przygotowaniem pod montaż haka. Montaż haka u dealera (też ustalone przy podpisywaniu umowy).
Auto odebrane, hak zamontowany ale...producent w homologacji nie przewidział montażu haka (mimo, że bierze dodatkową opłatę za przygotowanie auta pod montaż haka). Nie ma możliwości legalnego montażu haka (diagnosta, wydział komunikacji). Bujam się z tym już dwa miesiące, Kia wie o problemie, nadal sprzedaje ten model z przygotowaniem pod montaż haka (za dopłatą). Wiem, że problem dotyczy innych osób-jakie propozycje rozwiązania problemu otrzymaliście?
Mój dealer próbuje mnie przekonać, że hak mi niepotrzebny, po dwóch miesiącach zamiatania problemu pod dywan. W sumie to czekam na odpowiedź na moją propozycję wymiany auta na takie samo z hakiem (formalnie jest to tylko odpowiednia rubryka w homologacji na tabliczce znamionowejo której najprawdopodobniej zapomnieli na początku produkcji modelu 2022-w modelu 2021-te same parametry tego problemu nie było.
Qbantcki
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Montaż haka Kia Ceed SW PHEV

Post autor: Blues Brothers »

Ma być legalnie, czy skutecznie ?
Bo jeżeli tylko skutecznie, zostaw dowód w ASO z upoważnieniem do wydziału komunikacji. Reszta po ich stronie ;) Zrobią to.
qbantcki
Posty: 6
Rejestracja: 10 maja 2022, 07:52
model samochodu: Kia Ceed SW PHEV

Re: Montaż haka Kia Ceed SW PHEV

Post autor: qbantcki »

Była taka sugestia ze strony dealera (telefonicznie), sam porzucił temat, gdy powiedziałem, że auto zamierzam sprzedać za jakieś dwa lata i czy mogę do nich odesłać przyszłego nabywcę jak wróci z pretensjami przy próbie przerejestrowania auta.
Obecnie w CEPiK nie ma informacji o zainstalowanym haku w pojeździe, ale to się może zmienić.
Druga sprawa to pierwsza lepsza kontrola drogowa z bardziej kumatym policjantem-wpis w dowodzie jest, na tabliczce znamionowej opcja dopuszczalnej masy pojazdów wykreskowana= zatrzymanie dowodu i mój problem już na zawsze (demontaż haka, diagnosta itd.)
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Montaż haka Kia Ceed SW PHEV

Post autor: Blues Brothers »

Tylko jedno wyjście wystąpienie do Kia o homologację, lub(i) zwrot auta.
qbantcki
Posty: 6
Rejestracja: 10 maja 2022, 07:52
model samochodu: Kia Ceed SW PHEV

Re: Montaż haka Kia Ceed SW PHEV

Post autor: qbantcki »

Jestem z branży automotiv i mogę śmiało powiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak zmiana homologacji auta już wpuszczonego na rynek (coś jak PESEL-dożywotnio, chyba że jesteś świadkiem koronnym to zmienią :D ).
Niestety w dniu dzisiejszym zwrócić/sprzedać auto to nie sztuka-sztuką jest coś kupić coś nowego z dnia na dzień...
Kateti
Posty: 5
Rejestracja: 14 lip 2023, 19:48
model samochodu: Xceed phev BL 2023

Re: Montaż haka Kia Ceed SW PHEV

Post autor: Kateti »

Mam ten sam problem w xceed phev. Auto kupione miesiąc temu z salonu, przy odbiorze zamawiany hak, 3 dni temu założony, serwis czekał na hak, dziś na stację diagnostyczna i zdziwienie bo powiedziano mi że auto nie ma homologacji pod hak i że zaświadczenia nie dadzą


Telefon do serwisu, i tu tłumaczenia i zdziwienie że nie wiedzieli. Ostatecznie mają go demontować.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Montaż haka Kia Ceed SW PHEV

Post autor: Lunar GT »

Kateti pisze: 14 lip 2023, 19:50 Telefon do serwisu, i tu tłumaczenia i zdziwienie że nie wiedzieli. Ostatecznie mają go demontować.
Gdzie to taki salon znalazłeś.
MarcinK
Posty: 21
Rejestracja: 07 gru 2022, 20:46
model samochodu: KIA CEED 1.4 T-GDI 2019 r.

Re: Montaż haka Kia Ceed SW PHEV

Post autor: MarcinK »

W 2019 r. kupiłem Ceeda Kombi bez haka i bez miejsca na hak. W 2022 r. pojechałem do ASO i jakiś ich warsztat zamontował hak, stacja diagnostyczna i wydział komunikacji nie robili problemu.
Kateti
Posty: 5
Rejestracja: 14 lip 2023, 19:48
model samochodu: Xceed phev BL 2023

Re: Montaż haka Kia Ceed SW PHEV

Post autor: Kateti »

Lunar GT pisze: 14 lip 2023, 22:25
Kateti pisze: 14 lip 2023, 19:50 Telefon do serwisu, i tu tłumaczenia i zdziwienie że nie wiedzieli. Ostatecznie mają go demontować.
Gdzie to taki salon znalazłeś.
Katowice, EuroKas.....
Także rada na przyszłość dla nabywców phev (mój akurat rocznik 2023)...on nie ma homologacji na hak, kia zapomniała 😉 zahomologowac hak . Taki kwiatek.

Czy oprócz wyciętego piano black na dole zderzaka , (mają wymienić na nowe), zastąpienia belki haka , belką std, coś jeszcze przerabiali...wiecie jak to wygląda??
Oglądałem zestaw haka westfalii na internecie to wygląda to że wszystko przykręcane jest na śruby. Jedynie wycięcie w zderzaku na dole.
mcy
Posty: 184
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: Montaż haka Kia Ceed SW PHEV

Post autor: mcy »

Kateti pisze: 14 lip 2023, 19:50 Mam ten sam problem w xceed phev. Auto kupione miesiąc temu z salonu, przy odbiorze zamawiany hak, 3 dni temu założony, serwis czekał na hak, dziś na stację diagnostyczna i zdziwienie bo powiedziano mi że auto nie ma homologacji pod hak i że zaświadczenia nie dadzą


Telefon do serwisu, i tu tłumaczenia i zdziwienie że nie wiedzieli. Ostatecznie mają go demontować.
Możesz podesłać zdjęcia jak ten hak w xceed wyglada zamontowany? Jest na stałe czy demontowalny/chowany?
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”