Montaż haka Kia Ceed SW PHEV

forum użytkowników modelu Ceed
Kateti
Posty: 5
Rejestracja: 14 lip 2023, 19:48
model samochodu: Xceed phev BL 2023

Re: Montaż haka Kia Ceed SW PHEV

Post autor: Kateti »

mcy pisze: 15 lip 2023, 13:34
Kateti pisze: 14 lip 2023, 19:50 go demontować.
Możesz podesłać zdjęcia jak ten hak w xceed wyglada zamontowany? Jest na stałe czy demontowalny/chowany?
Sam hak jest demontowany, delikatnie od dołu widać puszkę kablowa, ale można ją podnieść do góry i nie widać nic
saron22
Posty: 632
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Montaż haka Kia Ceed SW PHEV

Post autor: saron22 »

Dobre jaja z tym hakiem. To faktycznie jest wpadka a nie to, że w ProCeed wydech pierdzi a w Sportage komuś tam noga ścierpła.
mcy
Posty: 184
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: Montaż haka Kia Ceed SW PHEV

Post autor: mcy »

Rozglądam się za hakiem do mojego xceed i ma być jak najbardziej dyskretny, jedyna jego funkcja to będzie wożenie rowerów. Ciekawe czy da radę to zarejestrować oO
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Montaż haka Kia Ceed SW PHEV

Post autor: Lunar GT »

Kateti pisze: 15 lip 2023, 11:46 Katowice, EuroKas.....
Także rada na przyszłość dla nabywców phev (mój akurat rocznik 2023)...on nie ma homologacji na hak, kia zapomniała zahomologowac hak . Taki kwiatek.
No to nieźli ignoranci w tym salonie, to nie tak że KIA zapomniała, są samochody elektryczne i PHEV które nie mogą mieć haka bo tak to w projektowaniu wymyślili, Twój model nie jest jedyny.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Montaż haka Kia Ceed SW PHEV

Post autor: Tolinek »

Kateti pisze: 15 lip 2023, 11:46 Katowice, EuroKas.....
Także rada na przyszłość dla nabywców phev (mój akurat rocznik 2023)...on nie ma homologacji na hak, kia zapomniała zahomologowac hak . Taki kwiatek.
:D
mcy
Posty: 184
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: Montaż haka Kia Ceed SW PHEV

Post autor: mcy »

Pytanie czy to nie wynika z jakiejs innej zawiłej logiki. Jak kojarzę to chyba prius albo inne hybrydowe toyoty tez nie mialy homologacji na hak.
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Montaż haka Kia Ceed SW PHEV

Post autor: MarRa »

Jeżeli hak ma służyć tylko jako podstawa bagażnika rowerowego, a nie do ciągnięcia przyczepy, to homologacja nie jest wymagana. Sam hak ma wtedy nieco inny kształt uniemożliwiający montaż przyczepy. Tak piszą na innych forach i kiedyś bodajże na kanale Kia oczami doradcy coś o tym było.
Krela
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2024, 08:29

Re: Montaż haka Kia Ceed SW PHEV

Post autor: Krela »

Witam forumowiczów. Szukałem właśnie jakiejś sensownej hybrydy na codzien + raz w roku ruszyć przyczepę 1200km. Zacząłem wertować rynek i zazwyczaj w grę wchodziły większe SUV lubi VAGi w hybrydzie umożliwiały taka możliwość. Zdziwiłem się że Kia Cee'd PHEV też ma takie właściwości, już prawie kupiłem kilku letnia używkę z salonu, ale moja uwagę zwróciły wykropkowane masy w dowodzie, to samo w homologacji...
Patrzyłem na rynek Belgia/ Holandia, tam jest sporo Ceedów z hakiem... Czy ktoś z Was ma w homologacji hak i potwierdzi że jest to 1300 kg (przyczepa z hamulcami)?
Sam układ chyba powinien dać sobie radę skoro to 1.6 z higrokinetyczną skrzynią...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”