Wymiana żarówek na ledy Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
erykporter
Posty: 50
Rejestracja: 16 mar 2023, 10:03
model samochodu: Sportage MHEV 180KM 7DCT FWD Business line AEB AE+

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: erykporter »

Mam pytanie, czy ktoś montował ledy firmy OPTICON. Zmierzyłem temperaturę pracy leda do bagażnika i podsufitki (LED C10W 31 mm). Grzeje się do 65 stopni. Czy, to aby nie za dużo?
patrykk
Posty: 192
Rejestracja: 03 sty 2023, 09:13
model samochodu: Kia Sportage BL + AEB 150KM 7DCT MHEV

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: patrykk »

Kia montuje żarówki EMG, takie tez prawdopodobnie u mnie zamontowano przed odbiorem auta.
sztyk
Posty: 77
Rejestracja: 17 mar 2022, 18:46
model samochodu: KIA SPORTAGE V 1.6 T-GDI (180) MHEV 7DCT, L + AEB, FWD

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: sztyk »

A czy ktoś może wymieniał na LEDy kierunkowskazy w wersji L lub M ?
erykporter
Posty: 50
Rejestracja: 16 mar 2023, 10:03
model samochodu: Sportage MHEV 180KM 7DCT FWD Business line AEB AE+

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: erykporter »

Zadzwoniłem dzisiaj 14.11.2023 do firmy EMG rozprowadzających żarówki ledowe miedzy innymi do KIA. Na pytanie: jaką temperaturę osiągają podczas pracy ? - usłyszałem, że takich danych nie posiadają od producenta. Prośba zatem do tych, którzy już je założyli. Czy możecie zmierzyć, choćby pirometrem, jaką osiągają temperaturę gdy świecą (najlepiej bez klosza) ? Nie mam zamiaru odkształcić sobie gniazd mocowania i kloszy po czasie użytkowania. W innym aucie już takie coś przeżyłem. Nie były to jednak firmy EMG.
krgorny
Posty: 154
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: krgorny »

erykporter pisze: 09 lis 2023, 23:57 Mam pytanie, czy ktoś montował ledy firmy OPTICON. Zmierzyłem temperaturę pracy leda do bagażnika i podsufitki (LED C10W 31 mm). Grzeje się do 65 stopni. Czy, to aby nie za dużo?
Ja mam te ledy, ale nie mierzylem temperatury. Nie mam obawy do co grzania, bo halogenowe zarowki na pewno rozgrzewaly sie duzo mocniej. Moze jak sie obawiasz tego, ze Ci sie klosz odksztalci to wloz sobie stare halogeny i porownaj.

Jedyne co moze pojsc nie tak w moim przypadku to to ze sie zarowka wypali. Ja nie trzymam otwartej klapy lub otwartych drzwi niewiadomo jak dlugi czas zeby cos sie odksztalcilo.
erykporter
Posty: 50
Rejestracja: 16 mar 2023, 10:03
model samochodu: Sportage MHEV 180KM 7DCT FWD Business line AEB AE+

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: erykporter »

Akurat starych halogenów nie wstawię, bo auto ma światła matrycowe. Ale do poprzednich wstawiałem 50 plus, 70 plus i lustra kloszy od góry zabarwiły się na czarno. Wróciłem wtedy do halogenów zwykłych. Tym razem to co innego. Producent zastosował słabe żarówkowe oświetlenie wnętrza samochodu, które to żarówki osiągają temperaturę 45 stopni, a nie 65 jak ledy firmy OPTICON.
Henryk 54
Posty: 102
Rejestracja: 27 cze 2022, 10:08
model samochodu: Sportage 2022 HEV BL 180+HEV

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: Henryk 54 »

erykporter pisze: 14 lis 2023, 13:13 Zadzwoniłem dzisiaj 14.11.2023 do firmy EMG rozprowadzających żarówki ledowe miedzy innymi do KIA. Na pytanie: jaką temperaturę osiągają podczas pracy ? - usłyszałem, że takich danych nie posiadają od producenta. Prośba zatem do tych, którzy już je założyli. Czy możecie zmierzyć, choćby pirometrem, jaką osiągają temperaturę gdy świecą (najlepiej bez klosza) ? Nie mam zamiaru odkształcić sobie gniazd mocowania i kloszy po czasie użytkowania. W innym aucie już takie coś przeżyłem. Nie były to jednak firmy EMG.
Nie wiem jak twoje żarówki.Ja założyłem zaraz po zakupie chińskie za 48 zł i do tej pory zero problemów.
patrykk
Posty: 192
Rejestracja: 03 sty 2023, 09:13
model samochodu: Kia Sportage BL + AEB 150KM 7DCT MHEV

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: patrykk »

mi założył serwis więc do nich będę zgłaszać jak coś się z osłonami stanie, chociaż czas ich świecenia oceniam codziennie na 20 sekund, w bagażniku może max na 2 minuty. W daszkach przeciwsłonecznych to tylko sprawdziłem czy w ogóle działają :)
krgorny
Posty: 154
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: krgorny »

erykporter pisze: 14 lis 2023, 15:47 Akurat starych halogenów nie wstawię, bo auto ma światła matrycowe. Ale do poprzednich wstawiałem 50 plus, 70 plus i lustra kloszy od góry zabarwiły się na czarno. Wróciłem wtedy do halogenów zwykłych. Tym razem to co innego. Producent zastosował słabe żarówkowe oświetlenie wnętrza samochodu, które to żarówki osiągają temperaturę 45 stopni, a nie 65 jak ledy firmy OPTICON.
Żarówki od producenta osiągają 45 stopni? To pewnie tą z bagażnika wymieniałeś bez rękawiczek bo ledwo ciepła… ja jednak musiałem w swoim przypadku najpierw wyjąć klosz, zamknąć klapę i wymieniać żarówkę przez opuszczone tylne siedzenie po odczekaniu bo moja standardowa żarówka tak parzyła że nie szło jej dotknąć.
Astor
Posty: 7
Rejestracja: 28 sty 2023, 12:44
model samochodu: Kia Niro. Obecnie tj od maja 2023 r KIA Sportage HEF

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: Astor »

dario37 pisze: 19 sie 2022, 12:33
Brzydal pisze: 19 sie 2022, 11:54 Pytanie do osób które same już wymieniały żarówki.

Czym podważaliście oprawy tak żeby ich nie uszkodzić?
I jak dobrać się do oświetlenia tablicy rejestracyjnej?

Wczoraj odkręciłem jedną z lampek i myślałem że to wystarczy ale po odkręceniu całość stanowiła jeden szczelny element a nie chciałem na siłę próbować zdemontować przezroczystej oprawki.
Podważałem plastikową szpatułką,masz w instrukcji w którym miejscu najlepiej podważyć.Natomiast lampkę ośw.tabl.rejestr.wykręcasz wkręty i musisz wyciągnąć kostkę zasilającą(tak wydaje się że to jeden element) i wtedy masz dojście do żarówki.U mnie z jednej strony kabelek był dłuższy z drugiej krótszy,ale poradzisz sobie.Edit:kostę ruchem obrotowym wyciągasz. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”