Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
poncjusz413
Posty: 15
Rejestracja: 22 mar 2017, 21:38
model samochodu: Optima

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: poncjusz413 »

Witam . We wtorek odbieram swoją Optimę, już nie mogę się doczekać pierwszej jazdy. :P
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Marcin pisze:Poszaleli. Skoro wystarczy wziac NAV+ zeby dostac te listwy, to wychodzi na to, ze lampy LED z tylu, ekran i Harman Kardon to jakies drobniaki, skoro listwy zabieraja prawie 2000 z tych 4 tys z hakiem :D
Jak zamawiałem swoją to nawet w cennikach nie było takich informacji, tylko NAvi+ i tyle. Dopiero po odbiorze się okazało, że LED i te listwy są. Przekonałem się na poprzednim aucie, że warto konfigurować wyposażenie przy kupnie. Po odbiorze jest problem. Jedyne co to bajery z kodowaniem komputera w miarę łatwo można modyfikować.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: FISH »

Seb zgadzam się z Twoją opinią dotyczącą sprawdzania maksymalnie wielu rzeczy PRZED zakupem, ale w moim przypadku decyzja zapadła niespodziewanie i błyskawicznie, dlatego kupiłem taką specyfikację jaka była dostępna. Jedynym dylematem jaki musiałem rozstrzygnąć, był kolor. Czarny lub biały. Stwierdziłem że chyba do czarnego jeszcze nie dorosłem ;) Na marginesie dodam, że umowę podpisałem 16.01, a auto odbierałem 25.01

Ale teraz z innej beczki - czy może któryś z Kolegów doświadczył zjawiska związanego z TPMS, a polegającego na zupełnie losowym zapalaniu się komunikatu "Sprawdź TPMS". Jedyną rzeczą powtarzalną jest to, że komunikat pojawia się "na postoju". Dokładnie przebiega to tak: mogę jechać autem 300 km i nic się nie dzieje. Dojeżdżam do świateł / korka / ruchu wahadłowego i stoję np. pół minuty i po tym czasie komunikat się pojawia. Ruszam, jadę 100m, komunikat znika, wyświetlane wartości ciśnienia są poprawne. :?: Nie rozumiem tego.
Nie przeszkadza mi to zbytnio, ale lepiej było by gdyby nie było :D

Pozdrawiam
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: chudy »

FISH pisze:Seb zgadzam się z Twoją opinią dotyczącą sprawdzania maksymalnie wielu rzeczy PRZED zakupem, ale w moim przypadku decyzja zapadła niespodziewanie i błyskawicznie, dlatego kupiłem taką specyfikację jaka była dostępna. Jedynym dylematem jaki musiałem rozstrzygnąć, był kolor. Czarny lub biały. Stwierdziłem że chyba do czarnego jeszcze nie dorosłem ;) Na marginesie dodam, że umowę podpisałem 16.01, a auto odbierałem 25.01

Ale teraz z innej beczki - czy może któryś z Kolegów doświadczył zjawiska związanego z TPMS, a polegającego na zupełnie losowym zapalaniu się komunikatu "Sprawdź TPMS". Jedyną rzeczą powtarzalną jest to, że komunikat pojawia się "na postoju". Dokładnie przebiega to tak: mogę jechać autem 300 km i nic się nie dzieje. Dojeżdżam do świateł / korka / ruchu wahadłowego i stoję np. pół minuty i po tym czasie komunikat się pojawia. Ruszam, jadę 100m, komunikat znika, wyświetlane wartości ciśnienia są poprawne. :?: Nie rozumiem tego.
Nie przeszkadza mi to zbytnio, ale lepiej było by gdyby nie było :D

Pozdrawiam
nie powinno tak być - na początek jeden z trzech powodów: źle założony czujnik przy zakładaniu opon, słaba bateria w czujniku, uszkodzony czujnik. Polecam wizytę w ASO i najlepiej zrób ze 3 zdjęcia komunikatu z różnych godzin jako dowód, żeby Pan w ASO nie powiedział, że nie mogli wywołać błędu.
Zreszta błąd powinie odłożyć się w komputerze z informacją który czujnik daje ciała.
SW GTLine Black & SW GT Black
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

FISH pisze:Na marginesie dodam, że umowę podpisałem 16.01, a auto odbierałem 25.01
toś pogonił dealera ;)
U mnie nie ma takich przypadłości z czujnikami. Próbuję od listopada kupić felgi aluminiowe i chyba będę zamienić opony na oryginalnych. Nie wiem jak to jest z tymi alufelgami ale zaczyna mnie to denerwować. Dostępność od 20 kwietnia :shock:
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Pzet
Posty: 18
Rejestracja: 01 maja 2016, 08:13
model samochodu: Optima

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Pzet »

@FISH

Mialem identyczny problem, okazało sie że czujnik w prawym przednim kole jest uszkodzony. Zgłosiłem w ASO i od ręki wymienili mi na nowy.
bogus
Posty: 3
Rejestracja: 04 kwie 2017, 09:05
model samochodu: KIA Optima GT 2.0 245KM + TECH

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bogus »

Witam wszystkich forumowiczów :) Jestem szczęśliwym nabywcą Optimy 2.0 245KM + TECH biała perła :twisted:

Problem ze światłami i wyważeniem oczywiście przechodziłem także widać że to standard :shock:
KIA Optima SW GT 2.0 245KM + TECH
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: FISH »

Pzet dzięki za info. To muszę się ogarnąć z czasem, bo zjawisko występuje w "zestawie zimowym", który pomału należało by wymienić na letni ;)

Seb zapytaj u dealera. Ja w momencie zakupu samochodu zamówiłem komplet ORYGINALNYCH felg z czujnikami, marki KIA i posiadam dwa komplety identycznych na lato i zimę :) A rzeczą ważną jest to, że po negocjacjach uzyskałem dobrą cenę za wspomniany zestaw :D Czasami w salonie jest taniej niż dobieranie zamienników ;)

bogus gratulacje i niech służy :D I niewielu mandatów życzę !!! :mrgreen:

Na marginesie jeszcze tylko - jeżdżę sporo, ale jak do tej pory mijałem się tylko z dwiema OPTIMAMI. Czyżby było nas tak niewielu ???? :D

Pozdrawiam !!!
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

FISH ale mi się seryjne nie podobają niezależnie od wyposażenia. Chciałbym klasyczne szprychowe, czarne z polerowanym frontem. Okazuje się, że 2016 już nie było a teraz jeszcze nie zaczęli produkować :evil:
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

bogus niech dzielnie jeździ :D
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”