Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
bomsight22
Posty: 10
Rejestracja: 18 kwie 2017, 10:43
model samochodu: Optima

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bomsight22 »

Ja śmigam od wczoraj, także dopiero etap zauroczenia przechodzę :D
Póki co nie ma się do czego przyczepić w tym aucie.
Jakość zdjęcia słaba, bo mam telefon trochę przedpotopowy.
Obrazek
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

bomsight22 niech jeździ bezawaryjnie :)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: lgucma »

Ja czekam od 17 stycznia i sie doczekac nie moge, ehh ponoc ma przypłynąc statek 10. Ciekawe czy bedzie na czas a potem oczekiwanie az do salonu dojedzie. Mieliscie wczesniej niz zapowiedziano ?
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
bomsight22
Posty: 10
Rejestracja: 18 kwie 2017, 10:43
model samochodu: Optima

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bomsight22 »

Moja się akurat trafiła na wyprzedaży rocznika
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Igucma wcześniej to bym nie liczył bo za dużo jest pod drodze miejsc gdzie może auto utknąć. Ja miałem termin na koniec czerwca 2016 a auto przyjechało 14 czyli dwa tygodnie później. Okazało się, że w Słowenii w porcie był strajk. Co drugi dzień dzwoniłem i wiedziałem, że auto już jest ale nie ma kto go na lawetę "przerzucić". Jak odbierałem to mi powiedziano, że po strajku wcale się nie garneli do rozładunku i i tak miałem szczęście, że mam już auto. A i chyba jest tak, że auto najpierw jedzie do Bełchatowa na centralny plac a później po "pierwszym" przeglądzie do salonu. Nawet miałem pomysł żeby odebrać po sąsiedzku ale ASO powiedziało, że tak nie da rady bo oni muszą zrobić przegląd przedsprzedażowy.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Marcin »

Moja planowo była do odbioru w połowie marca, a auto zabrałem jakoś 2 albo 3 marca. Wiec może byc tez wcześniej, ale nie nastawiaj sie, bo tak jak Seb napisał, jest dużo miejsc, gdzie mogą przetrzymac.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Marcin ale czy aby na pewno miałeś do odbioru z transportu? Może była na stoku? Nie słyszałem jeszcze żeby statek tak szybko płyną ;) Chyba, że dealer podał czas z zapasem
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: lgucma »

Seb pisze:Igucma wcześniej to bym nie liczył bo za dużo jest pod drodze miejsc gdzie może auto utknąć. Ja miałem termin na koniec czerwca 2016 a auto przyjechało 14 czyli dwa tygodnie później. Okazało się, że w Słowenii w porcie był strajk. Co drugi dzień dzwoniłem i wiedziałem, że auto już jest ale nie ma kto go na lawetę "przerzucić". Jak odbierałem to mi powiedziano, że po strajku wcale się nie garneli do rozładunku i i tak miałem szczęście, że mam już auto. A i chyba jest tak, że auto najpierw jedzie do Bełchatowa na centralny plac a później po "pierwszym" przeglądzie do salonu. Nawet miałem pomysł żeby odebrać po sąsiedzku ale ASO powiedziało, że tak nie da rady bo oni muszą zrobić przegląd przedsprzedażowy.
Tego sie obawiam bo juz tak dawno zamawiałem, że powoli zapominam. Trochę to dla mnie jest chore czekać 4.5 miesiaca na fure. No ale jak mam bulic juz kase to wole miec z konfiguratora i specjalnie na moje zamówienie, a nie w salonie brać pierwsze co lepsze, a niestety nie mieli wersji L 2.0 PB gravity blue, automat z pakietem navi, a nie mogłem z niczego rezygnować bo taka sobie wymarzyłem :D
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

No to nie masz wyjścia. .musisz czekać
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Marcin »

@Seb Nie no, zaplacilem za auto w styczniu i czekalem prawie 3 miesiace ;) Rozladowali ja jakos w polowie lutego zdaje sie ze statku. Dotarla bez opoznien, a dealer pewnie wzial lekki zapas okreslajac date odbioru, stad tez mile zaskoczenie.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”