Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

słabiej gaz dusić :lol:
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: chudy »

Bardziej się nie da ;)
a tak serio, kiedyś jeździłem trochę CEEDem 1,6 CRDI i w nim zejście w średnim spalaniu do 5l nie było dla mnie żadnym wyczynem, a w Optimie ten wynik jest dla mnie nie osiągalny i serio mowię o spokojnej jeździe - zwyczajnie w egzemplarzu który mam 1,7 CRDI + DSG uważam, że się nie da zejść do 5 litrów..., nawet jak się bardzo postaram, a jeździć już trochę umiem ;)
SW GTLine Black & SW GT Black
Awatar użytkownika
Adambdg
Posty: 24
Rejestracja: 09 gru 2016, 21:11
model samochodu: Kia stinger gt

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Adambdg »

Cześć,

pytanie do posiadaczy GT.
Czy odczuwacie różnicę w pracy silnika po włączeniu klimatyzacji?
Nie chodzi mi o spadek mocy.
Czuję lekkie wibracje na fotelu podczas postoju.
Podczas jazdy bez objawów.
Może przez zwiększone obroty (obciążenie sprężarką klimy) coś wpada w rezonans i niesie po budzie...
Temat zgłoszony do ASO, mają zobaczyć jak to wygląda w innych egzemplarzach.
plbartek
Posty: 27
Rejestracja: 20 lis 2016, 15:00
model samochodu: Kia Optima SW GT-Line 1.7 crdi 7DCT + pakiet tech
Lokalizacja: małopolska

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: plbartek »

Dzisiaj zrobiłem sobie wycieczkę około 150 km jadąc bardzo delikatnie z prędkościami 60-100 km/h i spalanie 6,0. Ja niżej nie potrafię, ale jak dla mnie jest ok. Zobaczę co będzie jak mu boxa wzmacniającego zapodam.
Kia Optima SW GT-Line 1.7 crdi 7DCT + pakiet tech
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: FISH »

Witam
Ja tak w kwestii zużycia paliwa. Myślę że plan aby OPTIMĄ z dieslem "zrobić" wynik w okolicach 5 litrów to chyba jednak pobożne życzenie tylko. Sam oczywiście posiadam wolnossącą benzynę, ale ponieważ jestem z tych co lubią wiedzieć więcej, kiedyś zważyłem swój pojazd. I tak ze mną w środku (jakieś 74 kg) plus pół zbiornika paliwa, plus jakieś tam moje śmieci w bagażniku, dało wynik na wadze dokładnie 1640 kg. Cee`dem przejechałem ca 120 kkm i powiem że był sporo lżejszy. Zatem tę masę trzeba czymś "napoić".
A tak jako dodatek podam, że w zeszłym tygodniu rozmawiałem ze znajomym który to od bardzo niedawna posiada VOLVO V60 ze 190 konnym dieslem T4 i jeździ mówiąc delikatnie sporo. Stwierdził on, że auto jest super, ale też super lubi paliwo. Wg opisu, przy bardzo spokojnej jeździe po krajówkach spali 8, natomiast na autostradzie przy prędkości 150 "zjada" spokojnie 10.
Ja zaś po pokonaniu moim autem 4 tysięcy km w zależności od warunków na drodze i tego czy spieszę się bardzo, czy tylko trochę :D , zużywam od 6,4 litra do 8,7 benzyny. To chyba niezły wynik jak na w sumie spory samochód.
Pozdrawiam i życzę "bezawaryjności" !!! ;)
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Marcin »

@FISH: masz takie zuzycie paliwa w 2.0DOHC? Jesli tak, to wow. Ja wlasnie sie dowiedzialem, ze moje auto dotarlo do dealera. Dwa dni oczekiwania na dokumenty i jade odebrac! :D
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: FISH »

MARCIN - no tak wychodzi. Dlaczego miałbym ściemniać ? Wracając w nocy, na tempomacie 120, trasa ok. 160 km wyszła mi raz nawet na 6,3. Przy normalnej jeździe mieszanej SPOKOJNIE mieszczę się w około 7,5
Fakt, że w moim przypadku trasy to większość przebiegu. Ale tak jak już napisałem w jednym z wcześniejszych postów, zapewne da się tym samochodem spokojnie zużyć średnio ponad 10, tyle że ja już wyrosłem z maniery wyprzedzania na siłę 2 czy 3 aut w kolumnie, kiedy i tak pozostaje z przodu kolejnych 20. Bo i tak na pierwszych światłach w najbliższej miejscowości się spotkamy. Sprawdziłem to wielokrotnie.
Pozdrawiam.
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: FISH »

MARCIN - znalazłem w dawnych wpisach, że oczekujesz na białą perłę w wariancie L z manualem. Takową właśnie posiadam w wersji SW. Nie wiem czy Twoja to sedan, czy też SW.
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Marcin »

Tak, dokładnie takie auto. Moja to sedan.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Dzisiaj miałem trasę w sumie 180km, głównie krajówkami jednopasmowymi. Prędkości raczej w okolicach 100 bo mocno wiało. Spalanie z całości 7,1
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”