Optima - problem z kierowaniem przy większej prędkości

forum użytkowników modelu Optima
matik123
Posty: 19
Rejestracja: 05 sie 2018, 12:21
model samochodu: Optima

Re: Optima - problem z kierowaniem przy większej prędkości

Post autor: matik123 »

Niestety problem powrócił i czasami jest na tyle dokuczliwy że odechciewa się jeździć...
Adam001
Posty: 33
Rejestracja: 18 sty 2020, 10:59
model samochodu: Kia Optima M 1.7 2016

Re: Optima - problem z kierowaniem przy większej prędkości

Post autor: Adam001 »

Kolega niegdyś w wektrze miał maglownice strzeloną, jak dał lekko w prawo to auto do prawego i analogicznie w lewo. Ale to było stare wyeksploatowane auto .
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: Optima - problem z kierowaniem przy większej prędkości

Post autor: hip81 »

Możesz jeszcze spróbować te dwa krzyżaki przesmarowac olejem np taki jak do maszyn do szycia czy takim 3w1,smarowalem i to też pomaga,jakiś chłopak na USA Hyundai forum tak robił i przechodziło,tyle co mogę pomóc,więcej już niewiem,a serwis mówi że nie widzi problemu i nie chcą pomagać a szkoda bo to ich zas.... obowiązek,pozdo
fajny_nick
Posty: 51
Rejestracja: 30 wrz 2019, 09:50
model samochodu: KIA Optima GT SW

Re: Optima - problem z kierowaniem przy większej prędkości

Post autor: fajny_nick »

Może powinieneś eskalować problem do KMP? Albo gdzieś po FB?
daniel
Posty: 31
Rejestracja: 29 lip 2019, 13:38
model samochodu: Optima 1.6 T-GDI 7DCT

Re: Optima - problem z kierowaniem przy większej prędkości

Post autor: daniel »

U mnie też powyżej 130 140 zaczyna ściągać w prawo.
optima12
Posty: 163
Rejestracja: 21 paź 2018, 08:22
model samochodu: OPTIMA 2012 2.0 Pb

Re: Optima - problem z kierowaniem przy większej prędkości

Post autor: optima12 »

Też miałem taki problem dopiero teraz jak koniec gwarancji napisałem mailla do Kia Polska i po interwencji usunęli 2 usterki, które nie mogli przez rok.
1. Właśnie problem z blokowaniem kierownicy taki objaw jak gdyby na chwilę magnes przytrzymywał kierownice- podobno przesmarowali wszystko i poustawiali kąty i jak ręką odjął prowadzi się jak nowy samochód.
2. Problem z zapłonem, co któryś tam raz - nagrywałem filmiki i przesłałem do serwisu, oprócz tego miałem szczęście że mechanikowi w serwisie też tak się przytrafiło że musiał długo kręcić bo nie odpalał i w końcu opanowali podobno imobilajzer blokował zapłon i trzeba było dłużej kręcić.
Myślę że bez interwencji Kia Polska olali by temat jak robili przez rok tylko podłączali pod komp nie ma błędów i do domu niech Pan jeździ aż coś wyskoczy.
Kia Optima 2012r. "L" Sedan 2.0 Pb Automat
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Optima - problem z kierowaniem przy większej prędkości

Post autor: zetek »

daniel pisze: 21 sty 2020, 21:38 U mnie też powyżej 130 140 zaczyna ściągać w prawo.
Wygląda na rozkalibrowany czujnik skrętu jeżeli ściąga. Chociaż może to być zbieżność lub nawet kiepskie opony .
lukmal09
Posty: 2
Rejestracja: 05 lut 2020, 01:25
model samochodu: Kia Optima 1.7 crdi

Re: Optima - problem z kierowaniem przy większej prędkości

Post autor: lukmal09 »

Witam, miałem ten sam problem i prawie jest zażegnany.
U mnie wyglądało to tak, że strasznie mi ściągało auto i słyszałem tarcie hamulców, więc zgłaszałem do servisu kilka razy: za pierwszym razem ponoć odpowietrzyli mi hamulce i przez drogę do domu ok. 3km było ok, za drugim razem dalej nie słuchali jak mówiłem o nie odbijajacych tłoczkach i wymienili tarcze z klockami bo były zjechane (przez nie odbijanie tłoczków) choć nie obejmuje tego gwarancja. Jeżdżę miesiąc dalej mi coś trze choć nie jak dawniej i będę z nimi walczył o to.

Ale też drugą sprawa kazali zrobić zbieżność bo przez autonomiczne zawieszenie wymaga być sprawdzana częściej. Ustawiłem laserowo i jeżdżę powyżej 200km/h bez korygowania.
Azazell
Posty: 17
Rejestracja: 13 wrz 2019, 20:09
model samochodu: Kia Optima SW FL 2019 1.6 Crdi

Re: Optima - problem z kierowaniem przy większej prędkości

Post autor: Azazell »

Wiatm.
Jeżdżę Optimą L 1.6 CRDi 7CDT od listopada. Aktualnie mam przejechane 13k km. Jazda mieszana, drogi krajowe, autostrady, miasto. Przesiadłem się z Forda Mondeo MK5 2015 rok. Moje odczucia są następujące:
1. Układ kierowniczy to jest dramat. Auto powyżej 130 km/h zachowuje się tak jakby chciało wyskoczyć z pasa ruchu. Leci to w lewo, to w prawo. Jest to nerwowe pływanie. Cały czas czuje się jakbym musiał trafiać w pas. Uprzedzam pytania LKA czasem włączony, czasem nie. To bez znaczenia, bo walka jest zawsze. W mieście i na trasach krajowych ciężko wjechać w zakręt bez najechania na linię.Mam za sobą ponad 500k kilometrów w różnych autach i czegoś takiego nie odnotowalem w żadnym. Mondeo przy tym był jak bolid. Jechał na wprost nieczuły na podmuchy boczne, nie pływał, każdy mój ruch czułem na kołach, a tu tak niby ja prowadzę, ale zaufania nie mam.
2. Światła, temat wałkowany i wałkowany. Po zmianach świecą. Nie jest to jednak liga światowa, a żarówka w kierunkach, to żart.
3. Hałas. O ile w jeździe po mieście jest ok. W trasie do też, to na autostradzie powyżej 140 jest już nieprzyjemnie.
4. Radio. Mam pakiet tech + nav. Ten Harman Kardon to na radiu brzmi jak zestaw z Fiata Pandy w standardzie. Na kablu AA i Spotify jest ok, ale szału nie robi.

Reasumując, dziś grałbym Mondeo
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Optima - problem z kierowaniem przy większej prędkości

Post autor: kon »

Polecam skontrolować zbieżność.
Ja jeżdżę głównie w trasie i wiem że to bardzo niepoprawnie, ale w zasadzie mam opartą tylko jedną rękę na kierownicy (głównie po to żeby LKA sie nie rozłączał), a auto prowadzi się prawie same.
Nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. Jak wrzuciłem zimowki to odrobinę mnie ściągało w jedną stronę to zamieniłem przód z tyłem i auto jedzie jak po sznurku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”