Uszkodzeony przycisk hamulca ręcznego

forum użytkowników modelu Optima
Petruzzo
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2020, 21:59
model samochodu: Optima IV

Uszkodzeony przycisk hamulca ręcznego

Post autor: Petruzzo »

Uszkodzony przycisk od hamulca ręcznego - Kia Optima '15
Czy komuś przytrafiła się podobny przypadek ?

ASO stwierdziło, że to uszkodzenie mechaniczne i koszt wymiany musi ponieść właściciel - wycena u nich to jakiś kosmos :shock:
Jakieś rekomendacje kto by się tym mógł zająć
Załączniki
182457809_275556647576383_5817045151774288711_n.jpg
183085928_291577809306496_229466631888556449_n.jpg
Pyjter
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2021, 01:26
model samochodu: C3 GT 21'
Lokalizacja: KR

Re: Uszkodzeony przycisk hamulca ręcznego

Post autor: Pyjter »

Samego przycisku nie wymienisz, musisz kupić cały panel przełączników. Z tego co widzę koszt około 130-170zł za używkę. W celu wymiany ściągasz górny plastik tunelu (ten piano black), wykręcasz mocowanie przycisków, podmieniasz na używkę i przepinasz kostkę.
maronesz
Posty: 39
Rejestracja: 16 paź 2020, 11:14

Re: Uszkodzeony przycisk hamulca ręcznego

Post autor: maronesz »

Przycisk można zahaczyć o ten od autoholda i będzie się trzymał w środku, przytrzymasz kciukiem i wciąż możesz go używać jedną ręką jeśli chcesz odwlec wymianę. Nikt nawet nie zauważy, że urwany. Też to miałem :lol: Ten sam rocznik i z tego co widzę wersja.
Jak wyżej, ja znalazłem panelik na allegro. Szkoda tylko, że nie zauważyłem - mogłem zamówić sobie od razu z tym schowkiem jak ładowarka indukcyjna (z tym jasnym aluminiowym), nie musiałbym patrzeć na porysowane pianoblack a były po tej samej cenie.
ASO chciało mi to wymienić za ponad tysiaka. W dodatku panelu nigdzie nie było, więc 'zadzwonią jak będzie' (nigdy nie zadzwonili). Wyniesie Cię to max kilka stówek.
Jednak EPB nie jest jak ręczny i jak się mocniej 'pociągnie', to nie będzie mocniej trzymał :D
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Uszkodzeony przycisk hamulca ręcznego

Post autor: kon »

Patrząc na problem od strony bezpieczeństwa, to urywający się przycisk od awaryjnego układu hamowania to jakiś koszmar.....
lenox8
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2021, 21:49
model samochodu: kia optima gt-line sw 2019

Re: Uszkodzeony przycisk hamulca ręcznego

Post autor: lenox8 »

hej,
ja mam podobnie i to z 2019r... tzn nie urwal sie calkowicie ale zaciagajac reczny przycisk opiera sie o auto hold... czasem nawet auto hold sie wlaczy z tego powodu... Trzeba by to moze zglosic jako wade fabryczna bo to nie jest przypadek, ze tyle osob ma ten sam problem....
pozdrawiam
Petruzzo
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2020, 21:59
model samochodu: Optima IV

Re: Uszkodzeony przycisk hamulca ręcznego

Post autor: Petruzzo »

Na informację zwrotną od lokalnego Dealera, że to "wada mechaniczna" powstała podczas użytkowania. Gwarancja nie obejmuje tego zakresu a koszt naprawy wynosi jedyne 1050pln
Po przedstawieniu swego stanowiska w tej sprawie z uwagi na profesję (branża automotive) powołałem się na UOKiK to dziś miałem spotkanie w serwisie z kierownikiem. Uważam, że i tak to na za wiele nie zda bo on przekaże do centrali, ale marne szanse na serwis gwarancyjny.

Jeżeli ktoś z forumowiczów, ma podobny problem dajcie znać bo pomóc to może Nam wszystkim - będę na tej podstawie wnioskował o wadę i wadę fabryczną.
Dzięki .
d410
Posty: 18
Rejestracja: 12 lis 2018, 11:14
model samochodu: Optima IV

Re: Uszkodzeony przycisk hamulca ręcznego

Post autor: d410 »

W zeszłym roku wymieniałem 570 zł, wyłącznik 480. Serwis ( były bo im zabrali ) Kia Ballaun w Warszawie.
lenox8
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2021, 21:49
model samochodu: kia optima gt-line sw 2019

Re: Uszkodzeony przycisk hamulca ręcznego

Post autor: lenox8 »

Ja też uważam, że jest to wada fabryczna. W żadnym innym samochodzie nie miałem takiej sytuacji, żeby przycisk się wyłamywał przy normalnym użytkowaniu. Gdyby zebrało się parę osób i powołać rzeczoznawcę to by można coś było wskórać...
zaremb200
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2021, 08:30
model samochodu: Optima

Re: Uszkodzeony przycisk hamulca ręcznego

Post autor: zaremb200 »

u mnie to samo kia optima 2017r
zaremb200
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2021, 08:30
model samochodu: Optima

Re: Uszkodzeony przycisk hamulca ręcznego

Post autor: zaremb200 »

Ma ktoś do sprzedaży ten przycisk?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”