Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Zipeczek
Posty: 27
Rejestracja: 21 sie 2022, 20:54
model samochodu: KIA SPORTAGE V HEV BL + prawie wszystkie dodatki

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: Zipeczek »

Na stronie kia.com ( https://update.kia.com/EU/PL/updateNoticeView/O2CqMy ) napisano, że nowa aktualizacja łączy bezprzewodowo Android Auto i nie ma potrzeba używania kabla USB. Nie ma żadnych wykluczeń dotyczących modeli lub wersji oprogramowania.
Zgodnie z opisem należy zrobić aktualizację i jeżeli nie działa to (domyślnie) zgłaszamy się z usterką gwarancyjną (rękojmią) do serwisu.
I ... jak kupiliśmy samochód za ponad 100 tys zł (a może i ponad 200) to dopłacamy 150..250 zł i kupujemy w internecie mały, mieszczący się bez problemu pod klapką w Sportage, adapter bezprzewodowy na USB. AA śmiga bez kabla aż miło.
W innym wariancie rozpoczynamy batalię pisemną z KIA Poland i ... jak kupiliśmy samochód za ponad 100 tys zł ..... itd.
Może ktoś ma inne doświadczenia i po aktualizacji obietnice opisane na stronie zostały spełnione ?
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: Lunar GT »

Zipeczek pisze: 19 lis 2023, 23:01 Nie ma żadnych wykluczeń dotyczących modeli lub wersji oprogramowania.
Nie ma w opisie bo większość i tak nie potrafi czytać z zrozumieniem, dlatego pod każdą funkcjonalnością jest model nawigacji oraz są obrazki jakiej wersji nawigacji dotyczy, podobno pismo obrazkowe jest najłatwiejsze do zrozumienia (nawet dla małp).
erykporter
Posty: 50
Rejestracja: 16 mar 2023, 10:03
model samochodu: Sportage MHEV 180KM 7DCT FWD Business line AEB AE+

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: erykporter »

Mam pytanie. Czy aktualizacja przez OTA dotyczy oprogramowania auta i nawigacji, a przez program Navigation Updater tylko nawigacji ? Innymi słowy, czy ma znaczenie jaką formę wybiorę aktualizacji oprogramowania ?
unfocused
Posty: 55
Rejestracja: 03 lip 2023, 18:36
model samochodu: Sportage NQ5 HEV AWD GT-Line

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: unfocused »

OTA daje Ci tę samą wersję softu co Navigation Updater. Jedyna różnica jest taka, że OTA działa tylko przez pierwszy rok, potem i tak trzeba latać z pendrivem.
erykporter
Posty: 50
Rejestracja: 16 mar 2023, 10:03
model samochodu: Sportage MHEV 180KM 7DCT FWD Business line AEB AE+

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: erykporter »

Dziękuję za odpowiedź. W międzyczasie napisałem do kiamotors i otrzymałem taką odpowiedź, cyt. "Uprzejmie informujemy, że aktualizacja nawigacji może Pan wykonać samodzielnie przy pomocy strony update.kia.com Jednocześnie informujemy, że w celu dokonania aktualizacji oprogramowania pojazdu należy udać się do Autoryzowanej Stacji Obsługi KIA." A więc wszystko jasne.
pabprs
Posty: 97
Rejestracja: 16 lut 2022, 19:17
model samochodu: Sportage MY'22 1.6 T-GDI 180KM MHEV 7DCT 2WD Business Line

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: pabprs »

Dwa pytania w tym temacie:
1) czy jeśli ktoś z Was używa np. dwóch profili (dwóch kierowców), to przełączanie tych profili po uruchomieniu auta z reguły trwa męcząco długo, nawet około 40-60 sek., czyli mimo rozpoczęcia jazdy prawy ekran nadal muli, zanim coś wyświetli?
2) Czy jest jakaś metoda, aby po każdorazowym uruchomieniu auta w danym profilu zawsze był wyświetlany ostatni widok tj, np. w podzielonym ekranie mapa + Spotify (lub coś tam innego), bo u mnie czasami tak jest a czasami uruchamia się tylko fioletowy ekran powitalny lub ikony ustawień i nigdy nie odkryłem co ma na to wpływ?!
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: jaskier »

1) tak
2) mam to samo i wydaje mi się że nie ma metody żeby ekran uruchamiał się na ostatnio używanym widoku
kris_kris
Posty: 11
Rejestracja: 06 lis 2023, 10:45
model samochodu: Sportage

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: kris_kris »

Cześć,
Czy ktoś z Was miał taki problem podczas aktualizacji oprogramowania? (aktualizacja z dnia 6.11.2023r. dla Kia Sportage V)
Zgrałem poprzez stronę oprogramowania na pendrive (64gb) - odpaliłem auto podłączyłem pendriva i zaczął aktualizować. Przy ok 30% pojawił się taki komunikat:
"Aktualizacja systemu infotainment nie powiodła się. Wystąpił błąd podczas aktualizacji systemu infotainmant. Prawdopodobnie wystąpił problem z oprogramowaniem systemu infotainment. Skontaktuj się z najbliższym centrum serwisowym."
Załączniki
Bez tytułu.jpg
fuTer
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: fuTer »

Miałem tak raz na początku. Jakiś błąd podczas wgrywania aktualizacji z kompa na pena. Sformatuj pena i pobierz ponownie.
kris_kris
Posty: 11
Rejestracja: 06 lis 2023, 10:45
model samochodu: Sportage

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: kris_kris »

Właśnie tak robiłem, jutro spróbuję jeszcze na innym pendrive

fuTer pisze: 26 lis 2023, 13:09 Miałem tak raz na początku. Jakiś błąd podczas wgrywania aktualizacji z kompa na pena. Sformatuj pena i pobierz ponownie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”