Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
yaca_k
Posty: 9
Rejestracja: 09 lis 2023, 08:37
model samochodu: KIA Sportage 5 HEV GT-Line AWD + wszystko oprócz dachu

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: yaca_k »

Dla wyjaśnienia:
- wersja M bez fabrycznej nawigacji oferuje bezprzewodowe Andoid Auto i CarPlay
- wersje wyższe z fabryczną nawigacją nie. Tzn. tak jak longinus napisał - po Bluetooth się połączysz (to dotyczy zarówno iPhone, jak i telefonów na Android), ale tylko do połączeń telefonicznych i streamingu muzyki. Android Auto i CarPlay nadal przewodowo.

Myślę, że to wyjaśnia temat, jeśli ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości.

Nie będę się wymądrzał, czy są szanse na bezprzewodowe AA/CP w Sportage, bo nie wiem czy sprzętowo ten system multimedialny ma Wifi. Jeśli nie, to nie ma na co liczyć. Jeśli tak, a jest to tylko wyłączone, to jakieś szanse są. Znalazłem sprzeczne informacje na ten temat i nie wiem, czemu można wierzyć.
pxm
Posty: 4
Rejestracja: 28 wrz 2023, 06:17
model samochodu: Niro L '22

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: pxm »

Może troche nie na temat ale widze że ktoś wcześniej pisał że ma problemy ze zrywaniem połączenia z AA/CarPlay-telefon cały czas się ładuje ale AA/Carplay przestaje działać. Miałem ten sam problem, co prawda w Niro 2gen ale w internecie jest mnóstwo podobnych historii (Reddit na przykład) z Niro i najnowszym Sportage w roli głównej.
Pierwsza wizyta w serwisie zakończyła się jedynie prośbą o aktualizację systemu i radę żeby zrobić "twardy reset" w aucie, oczywiście nic to nie dało. Po aktualizacji systemu ponownie się tam pojawiłem i znów nie zrobili nic. Moją sugestię że problem nie jest software-owy zignorowali i powiedzieli że "oni to uwielbiają takich znawców". Nagrałem więc film na którym widać jak w ciągu kilku minut Carplay rozłącza się i napisałem do Kia Motors Polska z opisem historii i prośbą o ustosunkowanie się do sytuacji. W efekcie napisali że skontaktuje się ze mną serwis i ustalą termin wymiany gniazda USB. Jak pojawiłem się w serwisie to znów zaczeła się gadka ze wymiana bedzie prawdopodobnie płatna bo "uszkodziłem gniazdo". Obyło się jednak bez płacenia bo gniazdo nie było uszkodzone mechanicznie. W końcu nie rozłącza mi telefonu.
eathan
Posty: 7
Rejestracja: 17 lis 2022, 12:31
model samochodu: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: eathan »

Taka ciekawostka => https://update.kia.com/EU/PL/updateNoticeView/O2CqMy
Według opisu ta wersja wprowadza bezprzewodowe Android Auto i Apple Car Play. Niestety wymaga wgrania ręcznego.
radier
Posty: 119
Rejestracja: 08 gru 2022, 15:43
model samochodu: Niro MY23 HEV L

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: radier »

Kolejny.
kukuku2
Posty: 127
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:30
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: kukuku2 »

Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame
unfocused
Posty: 55
Rejestracja: 03 lip 2023, 18:36
model samochodu: Sportage NQ5 HEV AWD GT-Line

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: unfocused »

Podlinkowana aktualizacja nie wprowadza bezprzewodowego AA w sportage. Release notes są źle opisane. Jednakże niedawno pojawił się artykuł, z którego wynikało, że bezpelrzewodowe AA ma być w bliżej nieokreślonym terminie uruchomione przez aktualizację niedostępną przez OTA. W artykule była wspomniana wizyta w serwisie ale zastanawiam się, czy będzie też możliwość samodzielnego wgrania jej przez USB.
kukuku2
Posty: 127
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:30
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: kukuku2 »

Dyskusja z innego forum
Załączniki
Bezkia.jpg
Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame
Brzydal
Posty: 39
Rejestracja: 14 cze 2022, 10:06
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor USG (Yuka Steel Gray), AE+, HAR, LTH

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: Brzydal »

unfocused pisze: 14 lis 2023, 07:58 Podlinkowana aktualizacja nie wprowadza bezprzewodowego AA w sportage. Release notes są źle opisane. Jednakże niedawno pojawił się artykuł, z którego wynikało, że bezpelrzewodowe AA ma być w bliżej nieokreślonym terminie uruchomione przez aktualizację niedostępną przez OTA. W artykule była wspomniana wizyta w serwisie ale zastanawiam się, czy będzie też możliwość samodzielnego wgrania jej przez USB.
Gdzie można znaleźć ten artykuł?
kukuku2
Posty: 127
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:30
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: kukuku2 »

Wczoraj pierwszy serwis olejowy i pytanie o aktualizację związaną z bezprzewodowym AA odpowiedź pana serwisanta że niedługo będzie.
Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 304
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT
KIA CEED 2023 1.5 T-GDI 160KM 7DCT
Lokalizacja: Niebocko

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: KoLoLoLo »

kukuku2 pisze: 18 lis 2023, 10:15 że niedługo będzie.
Ta, w konkretnych modelach nawigacji będzie ale nie u wszystkich.
KIA OPTIMA II 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT
KIA CEED III 2023 1.5 T-GDI 160KM 7DCT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”