CEED III 2019r. SW 1.4 GDI 7 DCT wyciszenie, opony

forum użytkowników modelu Ceed
mzak
Posty: 88
Rejestracja: 17 lis 2019, 20:29
model samochodu: Ceed 1.4 T-GDI

Re: CEED III 2019r. SW 1.4 GDI 7 DCT wyciszenie, opony

Post autor: mzak »

Tomasbjj pisze: 27 cze 2020, 14:28 Kolego mzak kogo nazywasz "dziwny"
Tylko siebie, bez podtekstu.

Kolega Zipp kilka postów wcześniej tak określił siebie ;)
elew77
Posty: 8
Rejestracja: 02 lip 2020, 13:04
model samochodu: Kia Ceed GT

Re: CEED III 2019r. SW 1.4 GDI 7 DCT wyciszenie, opony

Post autor: elew77 »

Witam. Mam pytanie czy hałas w czasie jazdy występuje w Ceed G Jestem na forum od kilku godzin. Mam zamiar kupićT z 2020 roku, czy tylko we wcześniejszych modelach i tylko w Combi. Zdecydowałem się na Ceed GT, proszę podpowiedzieć czy dokonałem właściwego wyboru.
Piter_2019
Posty: 48
Rejestracja: 12 wrz 2019, 06:08
model samochodu: CEED III GT

Re: CEED III 2019r. SW 1.4 GDI 7 DCT wyciszenie, opony

Post autor: Piter_2019 »

Hałas nie występuje w konkretnym modelu tylko u konkretnego użytkownika i jest to jego subiektywne odczucie. 9 na 10 nie będzie to przeszkadzało, a 1 na 100 będzie kombinował i wyciszał bo tak chce i tyle.... W wersji GT masz głośniejszą pracę silnika i dodatkowo przycisk SPORT do jeszcze głośniejszej :shock: Zapewniam, że głośność opon nie będzie problemem nawet przyjmując, że Michelin Pilot Sport 3 czy 4 225/40/18 są głośnymi oponami - 71 dB wg indeksu, a różnica 3 dB = podwojenie głośności.... Kolegom, którzy chcą ciszej proponuję właśnie tu szukać rozwiązania - jak zjeździcie fabryczne Michelin to pomyślcie nad innymi markami.... Pozdrawiam.
sojus

Re: CEED III 2019r. SW 1.4 GDI 7 DCT wyciszenie, opony

Post autor: sojus »

Dokładnie - wiele osób nie widzi problemu w „halasie” i cieszy się jazda nowym autem a inni narzekają to na hałas, to na klapę, to na szum gdzies skądś itp itd - oczywiście maja do tego prawo. Jednak najlepiej sprawdzić samemu ale nie szukać obsesyjnie dziury w całym - można było z fabryki lepiej wyciszyć ale nie ma co przesadzać mówiąc ze jest jakoś specjalnie głosno
Tichy
Posty: 160
Rejestracja: 13 gru 2019, 13:10

Re: CEED III 2019r. SW 1.4 GDI 7 DCT wyciszenie, opony

Post autor: Tichy »

Problemem są współczesne kompakty w których rezygnuje się z wyciszenia bo w katalogach ani w salonie go nie widać. Ja na jeździe próbnej zwróciłem uwagę na szumy od kół ale myślałem że na 16" będzie ciężej. Trochę jest :D
zarathos
Posty: 258
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:45
model samochodu: Kia Ceed 1.4 M T-GDI + manual
Kontakt:

Re: CEED III 2019r. SW 1.4 GDI 7 DCT wyciszenie, opony

Post autor: zarathos »

Mi też szumiało, ale że obejrzałem (niepotrzebnie) opis Pertyna że to 17'' Michałki z BLa to olałem, i tak chciałem 16''. No i niby jest ciszej, ale bardzie niby niż jest :)
Tichy
Posty: 160
Rejestracja: 13 gru 2019, 13:10

Re: CEED III 2019r. SW 1.4 GDI 7 DCT wyciszenie, opony

Post autor: Tichy »

Chodziły też plotki że w modelu rocznikowym 2020 poprawili wyciszenie ale pozostały plotkami...
panec
Posty: 3
Rejestracja: 06 sie 2020, 12:55
model samochodu: Kia Ceed SW 2019

Re: CEED III 2019r. SW 1.4 GDI 7 DCT wyciszenie, opony

Post autor: panec »

Jest moze ktos na furum kto bawil sie w calkowite wyciszenie wnetrza: bagażnik, nadkola, podłogi, podsufitka, itp. i jest w stanie powiedzieć czy roznica jest zauważalna i co przynosi najwiekszą zmianę w obniżeniu hałasu?
Volver
Posty: 136
Rejestracja: 15 lut 2020, 19:23
model samochodu: Kia Ceed III BL 1 4 T-GDi, DCT, JBL, winter pack, killer seats.

Re: CEED III 2019r. SW 1.4 GDI 7 DCT wyciszenie, opony

Post autor: Volver »

Mam wyciszone: podłogę bagażnika z wnęką na koło zapasowe, nadkola z tyłu i podłogę pod tylną kanapą. Materiały to alubutyl D3 3 mm + inne materiały dźwiękochłonne z Comfortmat (polecam szczerze) - Blockshot 7 mm, Intergra 6 mm i Blockator Expert 3 mm - mam na nadkolach 3 warstwy. U mnie jest już bardzo ok, wyrzuciłem do sprzedaży fabryczne Micheliny - mam nadzieję, że komuś się przydadzą nowe opony i mam inne - ciche i komfortowe. Jest cicho, choć szorstki asfalt będzie słychać. Jest to jednak bez porównania wobec gołej blachy z fabryki. Mam ciszej niż w Superbie 280 tsi, który jest fabrycznie porządnie wyciszony. W sąsiednim wątku - kol. wyciszył dodatkowo nadkola z tyłu i przodu i jest jeszcze ciszej. Mi wystarcza to co zrobiłem w wolnym czasie. Myślę o zleceniu wygłuszenia przednich drzwi, bo JBL gra nieźle, a może jeszcze lepiej, a będzie sporo ciszej w aucie. Jak coś to pytaj. Proste prace garażowe dla amatora - do ogarnięcia i jest dużo, dużo lepiej. Niestety, w większości aut klasy C oszczędza się na wygłuszeniu. Takie czasy. Ale za małe kilkaset złotych masz rozwiązanie.
panec
Posty: 3
Rejestracja: 06 sie 2020, 12:55
model samochodu: Kia Ceed SW 2019

Re: CEED III 2019r. SW 1.4 GDI 7 DCT wyciszenie, opony

Post autor: panec »

Jakie narzedzia sa przydatne potrzebne do zdejmowania paneli, uszczelek itp? Wiecie moze czy mozna gdzies znalezc instrukcje serwisowa zeby wiedziec jak najlepiej demontowac panele boczne, podlogi itp zeby dostac sie do golej blachy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”