Aktualizacja map

forum użytkowników modelu Optima
PanBambaryla
Posty: 74
Rejestracja: 11 wrz 2020, 18:32
model samochodu: Kia Optima SW GT Line 1.6 T-GDI 7DCT (2019 JF)

Re: Aktualizacja map

Post autor: PanBambaryla »

Potwierdzam, ta aktualizacja niewiele wnosi... Jestem zawiedziony, że nie poprawili wymowy miękkich głosek i dalej brzmi to dziwnie w nawigacji. No nic, nie spodziewam się już zbyt wiele od tego urządzenia (gen5 standard).
Pzdr, Bam
krasiw
Posty: 6
Rejestracja: 11 lis 2023, 22:56
model samochodu: K5

Aktualizacja map

Post autor: krasiw »

Cześć!

Jestem posiadaczem następcy Optimy - Kia K5 1.6T-GDI rok prod. 2020 prosto z Korei ;)
Niestety nie weszła na europejski rynek i dlatego od razu potrzebuję pomocy - NAVI jest tylko na USA i Koreę, szukam więc pomocy w wgraniu NAVI na Europę.
Na oficjalnych stronach z aktualizacją nie ma tego modelu.
Może pomysły, jak to obejść?
Pozdrawiam
Witek
Załączniki
IMG-20231027-WA0007.jpg
radier
Posty: 119
Rejestracja: 08 gru 2022, 15:43
model samochodu: Niro MY23 HEV L

Re: Aktualizacja map

Post autor: radier »

Korzystaj z AA/CP.
krasiw
Posty: 6
Rejestracja: 11 lis 2023, 22:56
model samochodu: K5

Re: Aktualizacja map

Post autor: krasiw »

Tak będę robił.

Dzięki!
Artoids
Posty: 25
Rejestracja: 13 sie 2021, 19:51
model samochodu: Optima

Re: Aktualizacja map

Post autor: Artoids »

Czyzby była szansa na bezprzwodowe AA.

https://www.instalki.pl/news/software/b ... a-hyundai/
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Aktualizacja map

Post autor: Bandi »

Według tego co napisali to mój model by się łapał? teraźniejsza aktualizacja niestety nie dała tej możliwości, może następna, ale to już może być ostatnia, bo w przyszłym roku kończy się okres siedmiu lat wspierania darmowej nawigacji, pytanie czy kalendarzowych lat czy liczone od daty zakupu.
Czas pokaże
Kia Optima GT-Line SW
pit.pit.pit
Posty: 7
Rejestracja: 05 lis 2023, 17:02
model samochodu: Optima phev 2019

Re: Aktualizacja map

Post autor: pit.pit.pit »

PanBambaryla pisze: 11 lis 2023, 23:01 Potwierdzam, ta aktualizacja niewiele wnosi... Jestem zawiedziony, że nie poprawili wymowy miękkich głosek i dalej brzmi to dziwnie w nawigacji. No nic, nie spodziewam się już zbyt wiele od tego urządzenia (gen5 standard).


Po aktualizacji zauważyłem że mapa oraz podświetlenia ekranu nie przełącza się między dniem a nocą. tj. w nocy podświetlenie jest stanowczo za mocne oraz nawigacja nie przechodzi w tryb nocny (czarne tło).

Też tak macie?

Moja Optima to MY19 PHEV
Artoids
Posty: 25
Rejestracja: 13 sie 2021, 19:51
model samochodu: Optima

Re: Aktualizacja map

Post autor: Artoids »

pit.pit.pit pisze: 18 lis 2023, 20:53
PanBambaryla pisze: 11 lis 2023, 23:01 Potwierdzam, ta aktualizacja niewiele wnosi... Jestem zawiedziony, że nie poprawili wymowy miękkich głosek i dalej brzmi to dziwnie w nawigacji. No nic, nie spodziewam się już zbyt wiele od tego urządzenia (gen5 standard).


Po aktualizacji zauważyłem że mapa oraz podświetlenia ekranu nie przełącza się między dniem a nocą. tj. w nocy podświetlenie jest stanowczo za mocne oraz nawigacja nie przechodzi w tryb nocny (czarne tło).

Też tak macie?

Moja Optima to MY19 PHEV
U mnie działa poprawnie.
woocash
Posty: 3
Rejestracja: 07 lis 2023, 13:21
model samochodu: Kia Optima

Re: Aktualizacja map

Post autor: woocash »

pit.pit.pit pisze: 18 lis 2023, 20:53
PanBambaryla pisze: 11 lis 2023, 23:01 Potwierdzam, ta aktualizacja niewiele wnosi... Jestem zawiedziony, że nie poprawili wymowy miękkich głosek i dalej brzmi to dziwnie w nawigacji. No nic, nie spodziewam się już zbyt wiele od tego urządzenia (gen5 standard).


Po aktualizacji zauważyłem że mapa oraz podświetlenia ekranu nie przełącza się między dniem a nocą. tj. w nocy podświetlenie jest stanowczo za mocne oraz nawigacja nie przechodzi w tryb nocny (czarne tło).

Też tak macie?

Moja Optima to MY19 PHEV
U mnie działa OK, ale tez było jakby za jasno - nie wiem czy wcześniej ta opcja była, ale w ustawieniach ekranu można teraz wybrać automatyczne lub ręczne ustawienia jasności dla dnia i nocy, a oprócz tego jeśli jest aktywny automat, można wprowadzić poprawkę jasności oddzielnie na noc i na dzień
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”