Aktualizacja map

forum użytkowników modelu Optima
tomsen1
Posty: 50
Rejestracja: 04 wrz 2023, 13:36
model samochodu: Optima GT 2017

Re: Aktualizacja map

Post autor: tomsen1 »

1. nie wiadomo jak wpisywać adresy, miasto - ulica czy odwrotnie,
2. podpowiedzi to jakaś komedia, czego nie wpiszę, to wyskakuje mi Urząd Celny w Świecku :D albo jakaś firma wulkanizacyjna,
3. wyszukiwanie zajmuje dłużej,
4. przykład: Bednarska w Gdańsku jest dwukierunkowa od dwóch lat, na nawigacji krzyczy, że jadę pod prąd
5. przyciski są głupio rozmieszczone (słynne menu-menu)

Po prostu przestałem używać, gdybym mógł, to zrobiłbym downgrade
lukaszz
Posty: 191
Rejestracja: 01 lut 2019, 21:21

Re: Aktualizacja map

Post autor: lukaszz »

tomsen1 pisze: 31 paź 2023, 08:05 1. nie wiadomo jak wpisywać adresy, miasto - ulica czy odwrotnie,
2. podpowiedzi to jakaś komedia, czego nie wpiszę, to wyskakuje mi Urząd Celny w Świecku :D albo jakaś firma wulkanizacyjna,
3. wyszukiwanie zajmuje dłużej,
4. przykład: Bednarska w Gdańsku jest dwukierunkowa od dwóch lat, na nawigacji krzyczy, że jadę pod prąd
5. przyciski są głupio rozmieszczone (słynne menu-menu)

Po prostu przestałem używać, gdybym mógł, to zrobiłbym downgrade
Z tym "jedziesz pod prąd" to chyba w ostatniej aktualizacji coś popsuli :) mi nawet krzyczy w miejscach gdzie nigdy nie było jednokierunkowej i nawet jak nie mam włączonej nawigacji :D
Kia Optima 1.6 T-GDI GT Line +TECH
PanBambaryla
Posty: 74
Rejestracja: 11 wrz 2020, 18:32
model samochodu: Kia Optima SW GT Line 1.6 T-GDI 7DCT (2019 JF)

Re: Aktualizacja map

Post autor: PanBambaryla »

Szczerze mówiąc - nie równa się do AA/AC (Android Auto/Apple Car) i aplikacji odpalanych na telefonie, jak chociażby Google Maps (mnóstwo innych do wyboru). Warto by było, aby skupili się na wydaniu firmware, które pozwoliłoby na obsługę AA/AC bezprzewodowo - nie pamiętam tylko, a może to być przeszkoda, czy infotainment ma WiFi pracujące na 5 GHz. Rozumiem to, że jest Navi z mapami dla użytkowników, którzy nie chcą, nie lubią lub nie korzystają ze smartfonów i mają ją, po prostu, na pokładzie - dla mnie jednak, jej funkcje są bez znaczenia wobec przydatności AA/AC. Nie ma co więc rozkminiać wśród osób korzystających z tego forum jej wad, bo nie mają znaczenia. Sam rozwój funkcji jednostki rozrywkowej jest jednak mile widziany ale nie w kierunku zmiany kolorów, co po ostatniej aktualizacji, może 2 wstecz, pogorszyło przyjemność korzystania z innych funkcji. Nie jestem też zadowolony z odbioru DAB, który albo w Polsce jeszcze kuleje (ostatnio słyszałem w radio, że mają dobudować ok. 80 nowych nadajników) albo odbiór w tym radiu jest do kitu. Ponurym żartem dla mnie jest to, że nie mogę słuchać Radia Kierowców wzdłuż całych odcinków najnowszych S-ek oraz autostrad, tylko z przerwami. Reszta jest w miarę OK. Szkoda, że nie ma na dużym ekranie informacji statystycznych jazdy/auta, jak to ma miejsce w innych samochodach - ale nie można mieć wszystkiego...
Pzdr, Bam
tomsen1
Posty: 50
Rejestracja: 04 wrz 2023, 13:36
model samochodu: Optima GT 2017

Re: Aktualizacja map

Post autor: tomsen1 »

Jasne, że żadna nawigacja (w mojej opinii) nie może się równać z googlem, ale dla mnie największym zawodem jest to, że OEM navi działała co najmniej poprawnie przez upgradem.
Co do Car Playa, to nie poużywasz sobie, jeśli nie masz włączonego podsłuchu siri, a moja aluminiowa czapeczka zdecydowanie się temu sprzeciwia :D

Ogólnie rzecz biorąc najlepszym wyjściem jest kupienie chińczyka na androidzie. W F11 zainwestowałem 2k i to były najlepiej wydane pieniądze na ten samochód. Naprawdę mogę polecić w 100%.

Z KIA jest jednak pewien problem.

1. Nie wiem jak to jest z kompatybilnością, szczególnie przesyłu audio. W BMW AUX jest w podłokietniku, więc mogłem to sobie ładnie schować.
2. Nie wiem jak jest z podłączeniem do CANbusa.
3. Nie wiem czy soft jednostki androida dobrze rozwiąże kamerę 360 i wyświetlanie znaków (kiepskie, bo kiepskie, ale zawsze)

Jeśli ktoś z Was ma w tym doświadczenie, to będę bardzo wdzięczny!
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja map

Post autor: Lunar GT »

tomsen1 pisze: 03 lis 2023, 09:25 Ogólnie rzecz biorąc najlepszym wyjściem jest kupienie chińczyka na androidzie. W F11 zainwestowałem 2k i to były najlepiej wydane pieniądze na ten samochód.
Może wystarczy coś takiego
https://allegro.pl/oferta/carlinkit-tbo ... 4393547840
grzesiu_j
Posty: 56
Rejestracja: 28 lip 2021, 07:39
model samochodu: Kia Optima 1,7 DCT

Re: Aktualizacja map

Post autor: grzesiu_j »

Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Aktualizacja map

Post autor: Bandi »

Właśnie pobrana i idę zainstalować do garażu, niestety garaż nie w domu ani koło, ale zobaczymy co się zmieniło jak w ogóle się coś zmieniło.


EDIT: Z pierwszych obserwacji nic nowego nie zauważyłem jutro jadę trasę to zobaczę jak się będzie zachowywać na trasie i tak w ogóle, ale z autopsji nie ma co liczyć na jakieś fajerwerki, w nowszych nawigacjach (modelach) to dodali różne ciekawostki jak np. po dojeździe do tunelu samochód sam zamyka szyby itp. jest to w opisie https://update.kia.com/EU/PL/updateNoticeView/O2CqMy
Ostatnio zmieniony 06 lis 2023, 12:21 przez Bandi, łącznie zmieniany 2 razy.
Kia Optima GT-Line SW
PanBambaryla
Posty: 74
Rejestracja: 11 wrz 2020, 18:32
model samochodu: Kia Optima SW GT Line 1.6 T-GDI 7DCT (2019 JF)

Re: Aktualizacja map

Post autor: PanBambaryla »

Kluczową nowością jest moje wypowiedziane życzenie, a mianowicie AA/ACP bezprzewodowo. Ponieważ nie ma na ten moment informacji, że jakieś jednostki są wyłączone, zakładam, że moja, tj. GEN5 Standard, dostanie to. Też dzisiaj zainstaluję i dam znać, czy działa.
Pzdr, Bam
radier
Posty: 119
Rejestracja: 08 gru 2022, 15:43
model samochodu: Niro MY23 HEV L

Re: Aktualizacja map

Post autor: radier »

Obrazek
woocash
Posty: 3
Rejestracja: 07 lis 2023, 13:21
model samochodu: Kia Optima

Re: Aktualizacja map

Post autor: woocash »

PanBambaryla pisze: 06 lis 2023, 12:01 Kluczową nowością jest moje wypowiedziane życzenie, a mianowicie AA/ACP bezprzewodowo. Ponieważ nie ma na ten moment informacji, że jakieś jednostki są wyłączone, zakładam, że moja, tj. GEN5 Standard, dostanie to. Też dzisiaj zainstaluję i dam znać, czy działa.
Niestety w naszych GEN5 nie bangla :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”