Kia OptimaGT II 2.0T AT (Sedan/Kombi) - opinie

forum użytkowników modelu Optima
fajny_nick
Posty: 51
Rejestracja: 30 wrz 2019, 09:50
model samochodu: KIA Optima GT SW

Re: Kia OptimaGT II 2.0T AT (Sedan/Kombi) - opinie

Post autor: fajny_nick »

MarcinIKS pisze: 19 sty 2020, 22:31 Z tymi 17tkami to mnie pocieszyłeś :)
A słychać ten sztuczny dźwięk silnika w trybie COMFORT przy wyższych prędkościach?
A jeszcze zapytam o adaptacyjne zawieszenie - charakterystyka zmienia się tylko przy wybraniu trybów jazdy ECO/COMFORT/SPORT czy można ją ustawiać niezależnie?
Spalanie autostradowe przy prędkościach rzędu 140-150 mnie nie zabije? Chyba nie powinno, bo w sumie to tylko 2 litry pojemności i to jak patrzyłem na jakichś filmikach z youtube obroty są dość niskie wtedy.
Z perspektywy czasu - warto było? Dziś wzięlibyście auto z tym silnikiem czy np. 1,6T-GDI? Pytam, bo właśnie przed takim wyborem stoję a różnica w cenie jest znikoma.
Przy comforcie, słychać tylko przy gwałtownym przyspieszaniu, przy wyprzedzaniu. Tak podczas normalnej jazdy, albo go prawie nie słychać, albo ja już przestałem zwracać na to uwagę. Jeśli chodzi o zawieszenie, to podobno przy sport się utwardza, pisze podobno, bo nie zauważyłem jakiejś wielkiej różnicy ale przyznam się szczerzę, że nie szalałem jeszcze za dużo na sporcie.

Jeśli chodzi o spalanie to zależy ile to dla Ciebie dużo? Obroty faktycznie są niskie i silnik pracuje bardzo kulturalnie. Mi dzisiaj stuknęło 4k i powiem szczerze, że nie zamienił bym ani samochodu, ani silnika na inny. Co prawda ma on swoje mankamenty i nie jest idealny - nie oszukujmy się, ale moim zdaniem jest to na prawdę bardzo dobry samochód.

A w temacie haczyków - rozmawiamy o sedanie czy o kombiaczu? Bo kombi ma coś takiego na wyposażeniu + dodatkowo taką fajną belkę podtrzymującą.
VanB
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2019, 08:44
model samochodu: Optima GT

Re: Kia OptimaGT II 2.0T AT (Sedan/Kombi) - opinie

Post autor: VanB »

Moje 3 grosze. Mam wersję 2019

17 wchodzą. Raz była potrzeba przetaczania samochodu w warsztacie między podnośnikami i na moment założyli 17.

Światła dramat elaborat o tym jest osobny moje kombi plus hak i nie da się tego ustawić.

Wycieraczki automatyczne też dramat. Jak ich nie wyłączysz (nie przestawisz z auto na off) to po odpaleniu silnika ruszają i na sucho machają jeden raz. Po co nie wiem. Samochód jest garażowany więc nie jest to kwestia zasyfienia czujnika. W mojej toyocie włączone zostały raz i zapomniane.
Programistom udało się za to połączyć automat pod tylną wycieraczkę. I jak pada i wrzucisz wsteczny to wycieraczka rusza.... ale tylko jak pada bardzo bo jest wyzwalana ruszeniem wycieraczki przedniej. W scenariuszu pada mało ficzerek nie działa (Odpalasz silnik, włączasz wycieraczki, ruszają raz, wrzucasz wsteczny i nic, bo pada mało i przednie stoją...)

Głupiego symulowanego dźwięku silnika V8 nie da się wyłączyć. Nie ma opcji w menu. Nie ma dodatkowego głośnika od tego (upindolić kabelek się nie da). Idzie to głośnikami standardowymi od radia. Oczywiście działa nawet jak radio jest off. Nie zauważyłem aby tryb jazdy miał na to wpływ. Dźwięk jest tym głośniejszy im mocniej masz wciśnięty gaz. Generalnie uczy eko drivingu :P. Ale każde ruszenie z pod świateł, wyprzedzanie, jazda pod górę...

Spalanie zależy, pierwsze 3 kilometry po odpaleniu na mrozie pokazuje około 20, Jazda agresywna po mieście (lato) około 17. Średnio przy normalnej jeździe 10-12, Trasa Tempomat 90 -> 7-8 litrów, 120 -> 8-9 litrów, 140 -> 10-11 litrów.

Jak masz jakieś szczegółowe pytania to pisz.
Optima GT 2.0T MY19
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Kia OptimaGT II 2.0T AT (Sedan/Kombi) - opinie

Post autor: MarcinIKS »

Dzięki za opinie, odnośnie wycieraczek to miałem Optimę ostatnio przez kilka dni (przedliftową) i faktycznie dziwnie to jest wszystko zrobione.
Ale do auta mnie to nie zraziło ;)
Ostatecznie chyba padło jednak na 1,6T-GDI i GT Line, ale GT trochę za mną chodził i dalej jeszcze się waham.
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Kia OptimaGT II 2.0T AT (Sedan/Kombi) - opinie

Post autor: devil1234 »

Co do "głośnika" to mi w serwisie powiedzieli, że można to wyłączyć, a chudy na forum to potwierdził.
Ja tego nie wyłączałem bo mi nie przeszkadza, a jeżdżę na codzień na trybie NORMAL.

Co do 17tek to też potwierdzam, bo mam takie zimówki :)

Jak kupowałem to nie było w ofercie 1.6T, ale dzisiaj bym zdania i tak nie zmienił. Dużo osób ubolewało w 1.6 na skrzynie (dwusprzęgłową), w 2.0 masz zwykły hydrokinetyk, który IMO działa zdecydowanie powyżej przeciętnej. I chyba nikt na niego nie narzekał.

Spalanie przy 140-150 będzie w okolicach 10l, ale da się zejść zdecydowanie niżej...
123km ze średnią 77 km/h
Obrazek
a to jeszcze jest do drobnej korekty
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
Awatar użytkownika
wsciekly83
Posty: 147
Rejestracja: 20 sty 2020, 16:12
model samochodu: Kia Optima SW Aurora Black Pearl

Re: Kia OptimaGT II 2.0T AT (Sedan/Kombi) - opinie

Post autor: wsciekly83 »

kiedy zblokujecie tego debila co każdy watek spamuje od paru dni ?
Kia Optima SW GT Line 1.6 T-GDi 7DCT + Tech + Panorama
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”