Kia Optima II MY19

forum użytkowników modelu Optima
Jwara99
Posty: 176
Rejestracja: 29 mar 2019, 11:13
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi L+ Navi
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: Jwara99 »

fariwave pisze: 26 mar 2019, 22:26 Panowie, Jak jest u Was z funkcją powitania i podświetleniem klamek przednich?

Odebrałem auto z salonu z ustawieniem automatycznego rozchylania lusterek po wykryciu w pobliżu kluczyka inteligentnego w statusie – wyłączony (opcja w „Udogodnienia” ) Auto zachowywało się tak , że gdy wykryło mnie z kluczykiem pod drzwiami - zapalała się tylko dioda podświetlająca klamkę , lusterka pozostawały zamknięte. Po Naciśnięciu przycisku na klamce , auto otwierało się, lusterka otwierały się , dioda w klamce gasła. Było tak przez 2 tygodnie. Kilka dni temu zmieniłem na chwilę ustawienie na automatyczne otwieranie lusterek i podświetlanie klamki po wykryciu kluczyka w pobliżu - przed otworzeniem auta przyciskiem czy kluczykiem (czyli zwykły checkbox w opcji w udogodnieniach). Przetestowałem jak to działa no i działało tak , że po zbliżeniu się do auta Lusterka rozchylały się , dioda w klamkach zapalała się , a po naciśnięciu przycisku na klamce auto otwierało się dioda w klamce gasła. Wyłączyłem to żeby lusterka się nie rozchylały do momentu otworzenia auta, czyli wróciłem do stanu pierwotnego. Sytuacja jest teraz taka, że teraz jak podchodzę do auta, dioda w klamkach nie zapala się jak było to wcześniej, czyli auto nie daje żadnego znaku że wykryło kluczyk, otwieram auto przyciskiem na klamce dioda dopiero zapala się, lusterka rozchylają się. Opcję przestawia się teoretycznie jednym zwykłym checkboxem, natomiast po odznaczeniu , zachowanie nie wróciło do stanu w jakim odebrałem auto z salonu. Jak jest u Was? Wiecie jak wrócić do stanu w którym po zbliżeniu się do auta zapala się tylko podświetlenie klamek, lusterka zostają zamknięte? 3 dni kombinowałem różnych ustawień w menu, przeczytałem instrukcje od A do Z i nie ma żadnych opisów takiej sytuacji tylko opis ogólny tej opcji który sugeruje i z którego którego można wydedukować, ze albo nie dzieje się nic , albo po zbliżeniu zapala się dioda i rozchylają się lusterka. Sęk w tym że po odebraniu auta z salonu i do mementu pierwszego przestawienia tej opcji zachowanie było inne. (niby pierdoła, ale zboczenie zawodowe nie pozwala mi odpuścić tematu ;))
Witam w klubie mam to samo, ustawienia poszły fabryczne i dupa nie zapalają się klamki
Optima 1.6 T-GDi L + Navi
BasMar
Posty: 74
Rejestracja: 30 kwie 2019, 22:53
model samochodu: Optima SW 2019 1.6 T-GDI 7DCT GT Line <TECH, NAVI>

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: BasMar »

Jwara99 pisze: 30 lip 2019, 21:10

Witam w klubie mam to samo, ustawienia poszły fabryczne i dupa nie zapalają się klamki
Nie zwróciłem uwagi jak było od początku, ale pokombinowałem i:
- włącznik lusterek wciśnięty w lewo (zablokowane składanie luster automatyczne);
- w ustawieniach: "lusterka boczne/ oświetlenie" aktywne.
Efekt taki, że lusterka na stałe są otwarte, a światełko w klamce zapala się gdy kluczyk znajduje się w pobliżu (nie wówczas, gdy otwieram). Dodam, że gdy włącznik lusterek dam na auto (środkowa pozycja), to lustra otwierają się automatycznie, gdy kluczyk jest w pobliżu.
Załączniki
wlacznik lust_.jpg
ustawienia.jpg
Jwara99
Posty: 176
Rejestracja: 29 mar 2019, 11:13
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi L+ Navi
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: Jwara99 »

Tyle że jak złożone to wiem że auto zamknięte a tak lusterka się otwierają a samochód zamknięty
Optima 1.6 T-GDi L + Navi
BasMar
Posty: 74
Rejestracja: 30 kwie 2019, 22:53
model samochodu: Optima SW 2019 1.6 T-GDI 7DCT GT Line <TECH, NAVI>

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: BasMar »

Udało się rozwiązać powyższy problem? U mnie od kilku dni nie włącza się podświetlenie przy otwartych lusterkach. Tylko w trybie auto, gdy lustra się otwierają.
turkutek
Posty: 13
Rejestracja: 14 paź 2019, 14:52
model samochodu: kia optima SW

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: turkutek »

Podbijam.
Dzisiaj również zrobiłem głupstwo i bawiłem się ustawieniami. I mam te same objawy co z postów wyżej - klamki przestały się podświetlać przy podchodzeniu do samochodu. Jak wyżej - jedyne co można osiągnąć to podświetlenie klamek razem z otwierającymi się lusterkami.
granite
Posty: 128
Rejestracja: 15 lut 2019, 19:24
model samochodu: optima św 2019, 1.6 GDI gt-line, "full"

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: granite »

U mnie tak samo...

Ale, dobrze chociaż, że lusterka zamykają się tylko gdy auto jest zamknięte, a nie gdyby bylo otwarte i po odejsciu z kluczykiem na kilka metrów.
Optima SW (MY19) 1.6 GDI GT- Line, tzw. FULL
BasMar
Posty: 74
Rejestracja: 30 kwie 2019, 22:53
model samochodu: Optima SW 2019 1.6 T-GDI 7DCT GT Line <TECH, NAVI>

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: BasMar »

U mnie podświetlenie wróciło. W ustawieniach najpierw powyłączałem te funkcje, trochę pojeździłem, a następnie wróciłem do tego co miałem w ustawieniach i zadziałało. Dziwne.... :o
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”